پیش نویس چهار سند امنیت غذایی بررسی شد


پایگاه خبری لقمه: پیش نویس چهار سند امنیت غذایی در جلسه هماهنگی شورای عالی سلامت که ریاست ان برعهده رییس جمهور است، مورد بررسی قرار گرفت.

 به گزارش پایگاه خبری لقمه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در جلسه هماهنگی به منظور برگزاری شانزدهمین نشست شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با تاکید بر جایگاه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در حل مشکلات سلامت کشور، گفت: با توجه به مخاطرات منطقه از جمله مشکلاتی که در کشورهای همسایه به علت بیماری‌های واگیردار برای سلامتی جامعه ایران بالقوه وجود دارد، جایگاه این شورا در مواجهه با این مشکلات بسیار مهم است.

 

وی بیان کرد: اجرای سند ملی کنترل بیماری‌های غیر واگیر NCD، کنترل ریسک فاکتورها، کاهش مصرف نمک، کنترل غذاهای فرآوری شده، همگی مواردی هستند که شورا در سیاستگذاری و ابلاغ آنها به دستگاه‌ها نقش اساسی دارد.

 

در ادامه این جلسه، پیش نویس چهار سند امنیت غذایی، سند اختصاصی غذایی برای هفت استان، سلامت روان و سند NCD مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

شورای عالی سلامت و امنیت غذایی متشکل از اعضای همه دستگاه‌های مرتبط با سلامت است که ۶ وزیر در آن حضور دارند و ریاست آن با رئیس جمهور و دبیر آن وزیر بهداشت است.

 

شما هم می توانید در انتهای همین مطلب نظرتان را با دیگران در میان بگذارید.

 بازگشت به صفحه نخست

در تاریخ ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۲ تير
کدخبر:13995منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۸ دوازدهم تيرلینک خبر: http://www.loghmeh.ir/Pages/News-13995.aspx
پیاده سازی شده با نرم افزار تحریریه، شرکت نرم افزاری الفبای ایده برتر