مژده رضانیا در گفتگو با لقمه:
چرا ب آ از جشن عکاسان سینما حمایت کرد/حس خوب در کنار برندینگ


پایگاه خبری لقمه:مدیر تبلیغات و از سهام داران گروه تولیدی ب.آ از دلایل حضور این برند قضای در کنار هنرمندان و حمایت از رویدادهای هنری همچون جشن عکاسان سینما سخن گفت.
مژده رضانیا مدیر تبلیغات و از سهام داران گروه تولیدی ب.آ در پاسخ به خبرنگار  پایگاه خبری لقمه،  در مورد دلایل حضور یک برند غذایی در کنار یک صنف سینمایی کم شهرت و بدون ستاره برای و حمایت از پنجمین جشن سالانه عکاسانه سینمای ایران گفت: اولین دلیش این است که من علاقه زیادی به هنرمندان داشته و عاشق سینما هستم. به همین دلیل فکر کردم که یک رویداد هنری که ارج گذاشته به عکاس سینما حتما شایسته تقدیر و حمایت است.
وی افزود: من همیشه از خودم می پرسیدم که یک عکاس فیلم چه می کند و چه تاثیر و جایگاهی در سینما دارد و همینطور که در مراسم پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران، آقای سیروس الوند مطرح کردند، ما همیشه به هنگام یادآوری فیلم ها ابتدا یک عکس از آنها را به یاد می اوریم کهدر بسیاری از موارد آن عکس به نماد آن فیلم ها تبدیل می شود مانند آنچه که در مورد عکس مشهور آقای عباس کیارستمی و فیلم خانه دوست کجا است اتفاق افتاده است.
 
رضانیا در ادامه اظهار داشت: وقتی متوجه شدم که این صنف هنرمند اما مهجور سینما برای برگزاری مراسم و جشن سالانه خود بودجه کافی ندارند، با خودم فکر کردم که با تامین این بودجه هم می توانم حامی هنر شوم و با توجه به احساسم نسبت به هنرمندان حس خوبی پیدا کنم و هم در زمینه معرفی و برندینگ محصولم در حاشیه این جشن اقدام کنم.
 
این مدیر صنعت غذا تاکید کرد: به هر حال ما به عنوان یک بنگاه اقتصادی و صنعتی، باید به گردش مالی و رونق بازار خود هم فکر کنیم تا بتوانیم حقوق بیش از هشتصد پرسنلی که داریم را تامین کنیم. اما از هزینه کردن در فعالیت های صرفا اقتصادی که اصل سودش هم به جیب دفاتر تبلیغاتی می رود خوشم نمی آید. شاید توان مالی آن فعالیت های پرهزینه و گران قیمت را هم نداشته باشم.
 
وی تصریح کرد: ما پیش از این هم چنین تجربه داشته ایم و برای هدایا و کالاهای تبلیغاتی خود، با حمایت از زنانی که صنایع دستی تولید می کردند، اقدام به خرید عروسک های کوچک دست ساز کردیم. ما زنانی را شناسایی کردیم که این عروسک های کوچک را در منزل درست می کردند اما مشتری زیادی نداشتند، ما محصول آنها را خریداری کردیم و به محصولاتمان الصاق کردیم و مشتریانمان هدیه کردیم. ما به این شکل سعی کردیم از هنر حمایت کنیم و از حس خوبش هم لذت ببریم.
 
رضانیا در پاسخ به سوال خبرنگار لقمه مبنی بر اینکه آیا با نظر برخی که معتقدند که چنین هزینه کردهایی بازگشت سرمایه ندارد و هدر دادن منابع مالی است چرا که اصطلاحا جواب نمی دهد موافق هستید، گفت: اتفاقا تجربه ما نشان داده که چنین کارهایی به خوبی و به اندازه ای که می توان از هزینه اش توقع داشت، جواب می دهد. هم حس خوبی دارد چرا که به نوعی مسئولیت اجتماعی من نسبت به هنرمند و کسانی که درآمدشان از هنر است را پاسخ می دهد و من همیشه فکر می کنم که این امواج مثبت به من برمی گردد.
 
مدیر تبلیغات ب.آ افزود: وقتی که من به جای اینکه اقدام به خرید کالاهای وارداتی چینی بی کیفیت کنم و به مردم بدهم تا در منزلشان دور بیندازند و فقط به یک آلودگی جدیدی در محیط زیست تبدیل شود؛ از زنی که در خانه اقدام به ساخت عروسک یا بافت گلیم می کند، محصولی می خرم؛ هم از این هنرمند و صنایع دستی کشورم حمایت کرده ام، هم تبلیغی برای محصول خودم شده و به فروش آن کمک کرده ام.  
 
رضانیا بنابراین با این کار هم حس خوبی داشته ام، هم تبلیغ خوبی برای محصولم کرده ام، هم هزینه زیادی صرف نکرده ام و هم برایم موفقیت آمیز بوده است.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا قانون از شما در این زمینه حمایت می کند و از امتیازاتی همچون معافیت مالیاتی برخوردار می شوید گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم و تجربه کرده ام قانون در زمینه حمایت از فعالیت های ورزشی معافیت مالیاتی می دهد اما در زمینه فرهنگ و هنر من اطلاعاتی ندارم چرا که پیگیرش نبوده ام. اما در یک بازه زمانی به دلیل اینکه کارخانه ما در شیراز است، ما حامی تیم بسکتبال استان فارس شدیم اما برای ادامه آن خواسته بودیم که رتبه ای را احراز کنند و در جدول رتبه بندی جایگاهشان ارتقاء یابد که متاسفانه مقدور نشد و ما نتوانستیم ادامه بدهیم. گرچه ورزش استان فارس مظلوم واقع شده و نسبتا ضعیف است.
 
مژده رضانیا تصریح کرد: من به دنبال معافیت نیستم و بیشتر برای حسم به حمایت از هنرمندان می پردازم و مطمئنم که مردم هم متوجه این انرژی مثبت و حس خوب ما می شوند. به هرحال مردم هنرمندان را دوست دارند و وقتی کسی کاری کند که هنرمندان مطرح شوند، حس خوبی دارد که همه ایرانی ها آن را دوست دارند و همین برای من بسیار مهم است.

 به گزارش پایگاه خبری لقمه، پنجشنبه شب گذشته 24 مرداد، پنجمین جشن عکاسان سینما درمرکز همایش های بین المللی رایزن برگزارشد.در این مراسم علاوه بر تقدیراز سیروس الوند و حسین ملکی، تندیس بهترین عکاس سال سینمای ایران به امید صالحی برای مجموعه عکس های«شبی که ماه کامل شد»اهدا شد.

شرکت های«ب آ»،«مارال چرم» و مجموعه رایزن فرهنگی حامیان این جشن بودند و مجری این مراسم هم احسان کرمی بود.

همایون اسعدیان، همایون ارشادی، شاهرخ فروتنیان، افسانه چهره آزاد، فاطمه معتمد آریا، بهنوش طباطبایی، ویدا جوان، متین ستوده، مرتضی رزاق کریمی، سیروس الوند، رامین حیدری فاروقی، امیر عابدی، محمد علی سجادی، نگار آذربایجانی، علی قائم مقامی، گوهر خیراندیش، حسین ملکی، وحید موسیائیان، مصطفی شایسته، مسعود رایگان، خسرو دهقان، محمد حسین فرحبخش، مهدی رحمانی، شهرام شاه حسینی، محمد فوقانی، فرامرز بیات، زهرا مصفا، رز ارغوان آذر، المیرا مقدم، محمد بدرلو، آرزو اتحاد، مهسا طیب طاهر، حسن شجاعی، مسعود اشتری، مهدی حیدری، مجید خمسه، جواد جلالی، اردشیر شلیله، رضا مهاجر، حسن هندی، احمد رضا شجاعی، مهدی دلخواسته، سحرعصر آزاد، خسرو دهقان، حسن غفاری، بهروز صادقی، جلیل شعبانی، افسانه پاکرو، فرهاد سلیمانی، فریبا کوثری، بهرنگ دزفولی زاده، ماهورموسائیان، رحمت عبدالله زاده، بهمن اردلان، مازیار شیخ محبوبی، محمدصالح حجت الاسلامی و ازاده فضلی از جمله حاضران در مراسم بودند.

 بازگشت به صفحه نخست

در تاریخ ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد
کدخبر:14048منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۸ بيست و هشتم مردادلینک خبر: http://www.loghmeh.ir/Pages/News-14048.aspx
پیاده سازی شده با نرم افزار تحریریه، شرکت نرم افزاری الفبای ایده برتر