اپیدمی آنفلوانزا تا سه هفته ادامه دارد/ رعایت بهداشت فردی و عمومی


پایگاه خبری لقمه: تعداد مرگ و میر ناشی از آنفلوانزا در کشور به ۱۹ نفر رسید و این در حالی است که اپیدمی آنفولانزا در کشور تا سه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لقمه، ویروس آنفلوآنزای فصلی در سال 1398 سه هفته زودتر از سال گذشته فعال شد که مردم را غافلگیر کرد. این ویروس گروه های پرخطر یعنی افرادی که بیماری زمینه ای داشتند مورد هدف قرار داده و جان آنها را گرفته است؛ افرادی که دچار نقص ایمنی بوده یا دارویی مصرف می‌کردند که ایمنی بدن را کم می‌کرده یا سرطان داشته‌اند یا بیماری مزمن ریوی، بیماری مزمن کلیوی، بیماری مزمن قلبی یا دیابت با عارضه داشته‌اند یا افراد بالای ۶۵ سال یا مادر باردار بوده‌اند، جزء آمار فوتی ها بودند.

علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت و درمان با اشاره به شیوع ویروس آنفلوانزا در کشور، گفت: هموطنان برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا، بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند. از دوم تا هشتم آذر تعداد ۱۹ نفر به علت آنفلوآنزا در کشور فوت کرده‌اند و همه فوت شدگان مبتلا به بیماری های زمینه ای بوده اند. همچنین ۲۳۷ نفر نیز در همین هفته به این علت بستری شده‌اند.

 
وی تاکید کرد: داروی آنفلوانزا در بیمارستان های کشور موجود است و نگرانی از بابت تامین دارو وجود ندارد.
 

این ویروس خطرناک، هم بدن را ضعیف می‌کند و هم جان می‌گیرد و تنها راه مقابله با آن، تزریق واکسن و رعایت بهداشت است. حتما از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنید.

 

به گزارش لقمه، از آنجایی که اپیدمی آنفرولانزا تا سه هفته آینده در کشور ادامه دارد، سعی کنید رعایت بهداشت فردی و عمومی را جدی بگیرید و با مشاهده علایمی چون تب، سردرد، ضعف و درد عمومی بدن، خستگی شدید و ناراحتی قفسه سینه و اسهال، به طوری که بیمار برای چند روز توان خارج شدن از منزل را ندارد، به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه کنید.

 

کودکان زیر ۵ سال، افراد بالای ۶۰ سال، مادران باردار، بیماران مزمن قلبی یا ریوی و کلیوی، بیماران دیابتی و دیالیزی و بیماران مبتلا به سرطان از جمله گروه هایی هستند که باید بسیار مراقب باشند.

 

شما هم می توانید در انتهای همین مطلب نظرتان را با دیگران در میان بگذارید.

 بازگشت به صفحه نخست

در تاریخ ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ آذر
کدخبر:14063منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۸ دهم آذرلینک خبر: http://www.loghmeh.ir/Pages/News-14063.aspx
پیاده سازی شده با نرم افزار تحریریه، شرکت نرم افزاری الفبای ایده برتر