موز وارداتی در راه است/امسال نمایشگاه بهاره برگزار نمی شود


پایگاه خبری لقمه: دبیر ستاد تنظیم بازار از تامین ذخایر میوه و واگذاری تنظیم بازار به اصناف خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری لقمه  به نقل از صداوسیما، عباس قبادی در گفتگو با تیتر امشب با استناد به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امسال برخلاف سنوات گذشته نمایشگاه بهاره برگزار نمی‌شود بجای آن با رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی، اصناف فروش فوق العاده و اینترنتی خواهند داشت.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: اولویت در حفظ سلامت مردم گذاشته شده است و به هموطنان اطمینان می‌دهیم در تأمین کالای شب عید مانع از نوسانات قیمت در بازار شویم.

قبادی از ذخایر ۴۰ هزار تن سیب و پرتقال برای تأمین میوه شب عید خبر داد و افزود: تا حدودی تنظیم بازار به اصناف واگذار و درکنار آن ذخایر میوه هم در نظر گرفته شده است.

او همچنین از آزاد شدن واردات موز به کشور گفت و افزود: موز وارداتی در راه است.

ذخیره میوه یک سوم سال گذشته است

مصطفی دارایی‌نژاد رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره‌بار نیز از تولید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن مرکبات در استان مازندران و ۵۰۰ هزار تن در استان فارس گفت و افزود: تصمیم بر این شد به میزان یک سوم سال گذشته میوه ذخیره شود.

وی با بیان اینکه قیمت سیب و پرتقال حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار در میدان مادر به فروش می‌رسد، افزود: در حال حاضر فقط در استان مازندران ۷۰۰ هزار تن میوه ذخیره شده است. فروش این مقدار میوه ممکن است تا اردیبهشت سال بعد طول بکشد.

دارایی نژاد گفت: نارنگی فسا و بندری تأمین کننده بازار و قیمت آن نسبت به پرتقال بیشتر است.

وی گفت: اگر باغداران بر سر قولی که به اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره‌بار نباشند، میوه را بصورت کشوری قیمت گذاری می‌کنیم.

 بازگشت به صفحه نخست

در تاریخ ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۷ بهمن
کدخبر:14229منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۹ بيست و هفتم بهمنلینک خبر: http://www.loghmeh.ir/Pages/News-14229.aspx
پیاده سازی شده با نرم افزار تحریریه، شرکت نرم افزاری الفبای ایده برتر