در جمع خبرنگاران عنوان شد:
توضیحات حریرچی درباره انتخابات ریاست جمهوری و واکسن کوبایی ایرانی


پایگاه خبری لقمه: ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت درباره چگونگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و واکسن ایرانی کوبایی توضیحاتی را در جمع خبرنگاران ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لقمه، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت که در مراسم اختتامیه رویداد ایده نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران درباره واکسن ایرانی و کوبایی گفت: تمام واکسن‌هایی که وارد کشور می‌شود یا تولید می‌شود طبق دستورالعمل ستاد ملی کرونا بر اساس معیارهای ملی و عادلانه واکسن تولید می‌شود. واکسن مشترک ایران و کوبا جلوتر از بقیه واکسن‌ها به نتیجه خواهد رسید و جلوتر از همه واکسن‌ها مورد بهره برداری قرار می‌گیرد و ممکن است قبل از اردیبهشت وارد فاز اجرایی شود.

وی در ادامه توضیح داد: تا پایان سال گروه اولمان که حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر است ان‌شاءالله واکسینه خواهند شد و گروه دوم و سوم هم ممکن است قسمت قابل توجهی قبل از انتخابات روند دریافت واکسن روی آنها انجام شود اما اکثر کشورهای جهان نمی‌توانند تا پایان سال میلادی کل جمعیت شأن را مورد واکسن قرار دهند از این رو ما تا انتخابات نمی‌توانیم گستردگی بسیاری در حوزه تزریق واکسن داشته باشیم.

حریرچی با بیان اینکه نیاز داریم تا اطلاع ثانوی سبک زندگی را تغییر دهیم و خود را با کرونا منطبق کنیم، درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: اصل مشارکت در انتخابات را از خود فرد موثرتر می دانیم لذا گزینه فردگذاری انتخابات را حداقل در مورد ریاست جمهوری نباید بدانیم. در وزارت بهداشت نگران روز  رای گیری نیستیم؛ نگران تجمع های قبل از رای گیری هستیم.

وی پیشنهاد داد: به نظر من شورای نگهبان باید انتخابات الکترونیک را در نظر بگیرد؛ البته آن هم انتخابات الکترونیک کامل. انتخابات حتما برگزار شود ولی اینکه ببینیم چگونه باید آنرا برگزار کرد که خوب برگزار شود.

معاون کل وزیر بهداشت در پایان گفت: اگر این دوران سخت را  طی کنیم و واکسن هم داشته باشیم، ان شاءالله شرایط آرامی خواهیم داشت.

 

خبرنگار: آزاده فضلی

 

شما هم می توانید در انتهای همین مطلب نظرتان را با دیگران در میان بگذارید.

 بازگشت به صفحه نخست

در تاریخ ۱۳۹۹ يکشنبه ۳ اسفند
کدخبر:14230منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۹ سوم اسفندلینک خبر: http://www.loghmeh.ir/Pages/News-14230.aspx
پیاده سازی شده با نرم افزار تحریریه، شرکت نرم افزاری الفبای ایده برتر