جزییاتی از صحت و سقم گوجه سبز میلیونی


پایگاه خبری لقمه: رئیس اتحادیه بارفروشان از قاچاق بودن گوجه سبز موجود در بازار‌های تهران که با نرخ کیلویی چهار میلیون تومان به فروش می‌رسد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری لقمه، مصطفی دارایی‌نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته گوجه سبز با نرخ‌های نجومی که در بازار تجریش عرضه می‌شود، گوجه سبز ایران نیست.

 

به گفته وی، گوجه‌سبز فعلی که در تجریش عرضه می‌شود، مربوط به آلانیا ترکیه است که به صورت قاچاق به ایران آمده است.

 

طی روزهای اخیر خبر فروش هر کیلو گوجه‌سبز با نرخ چهار میلیون تومان در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد که اتحادیه بارفروشان می‌گوید این میوه مربوط به نوبرانه داخل نیست و از ترکیه به کشور ما قاچاق شده است. چرا که سال گذشته چند حجره در میدان مرکزی که گوجه سبز را با نرخ ۲۰۰ هزار تومان فروختند، پلمب شد.

 

دارایی نژاد می‌گوید: گوجه سبزِ شهریار و ساوه اردیبشهت ماه در بازار عرضه می‌شود؛ بنابراین ستاد قاچاق باید برخورد جدی با قاچاقچیان داشته باشد.

 

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: گرچه رقم قاچاق این میوه چشمگیر نیست و تنها در حد ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلو بوده، اما جو روانی بازار را برهم زده است.

 

با وجود اینکه واردات چهار نوع میوه گرمسیری همچون موز، انبه، آناناس و نارگیل آزاد و مابقی ممنوع است. اما در برخی مغازه‌ها میوه‌های قاچاق با اسم‌های عجیب و غریب یا عرضه محصولات مشابه تولید داخل خارج از فصل روبه‌رو هستیم که ستاد مبارزه با قاچاق کالا با افرادی که به دنبال برهم زدن آرامش بازار و به‌دست اوردن سودهای هنگفت هستند، باید برخورد جدی کند.

 

خبرنگار: آزاده فضلی

 

 

 بازگشت به صفحه نخست

در تاریخ ۱۴۰۱ دوشنبه ۱ فروردين
کدخبر:14691منبع:باشگاه خبرنگارانتاریخ انتشار:۱۴۰۱ اول فروردينلینک خبر: http://www.loghmeh.ir/Pages/News-14691.aspx
پیاده سازی شده با نرم افزار تحریریه، شرکت نرم افزاری الفبای ایده برتر