چرا همیشه به دنبال غذاهای خوش طعم هستیم؟


حتی اگر شما بعد از خوردن یک وعده غذایی احساس گرسنگی نکنید بازهم برای خوردن دسر آماده هستید.
به گزارش لقمه رویترز اعلام کرده مطالعات جدید توضیح می‌دهد که چرا ما همیشه به دنبال لذت غذا خوردن حتی بعد از بدست آوردن کالری کافی برای نیازهای انرژی بدن خود هستیم.

محققان اظهار کردند: نتایج نشان می‌دهد زمانی که ما برای لذت بردن غذا می‌خوریم، بدن مواد شیمیایی آزاد می‌کند که باعث احساس تشویق به خوردن می‌شود و این ممکن است به پرخوری منجر شود.

دکتر پالمیرو منتلون پژوهشگر از دانشگاه ناپل ایتالیا اظهار کرد: پی بردن به مکانیسم‌های فیزیولوژیک اساسی این نوع غذا خوردن در بدن ممکن است یکی از دلایل چاقی باشد.

در این مطالعه، محققان 8 نفر بزرگسال سالم، از سنین 21 تا 33 سال را انتخاب کردند. شرکت کنندگان غذاهای مورد علاقه خود را خوردند و بعد غذایی خوش طعم اما نه به خوش طعمی غذای قبلی ولی با کالری برابر و ارزش غذایی یکسان به آنها داده شد.

محققان با اندازه گیری سطح مواد شیمیایی در بدن آنها دریافتند که افزایش سطوح خونی مواد شیمیایی وقتی که شرکت‌کنندگان غذای مورد علاقه خود را می‌خورند بالاتر از زمانی است که غذای بعدی را می‌خورند.

همچنین دریافتند چرا زمانی که ما برای لذت بردن غذا می‌خوریم، احتمال بیشتری دارد که یک تکه از کیک را به جای یک وعده کلم‌ بروکلی انتخاب کنیم.

خوردن برای لذت بردن ممکن است باعث تحریک پرخوری در محیطی شود که در آن غذاهای خوش طعم بسیاری حاضرند که این مساله باعث افزایش چاقی می‌شود.

در تاریخ ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۹ ارديبهشت
کدخبر:953منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۱ نوزدهم ارديبهشتلینک خبر: http://www.loghmeh.ir/Pages/News-953.aspx
پیاده سازی شده با نرم افزار تحریریه، شرکت نرم افزاری الفبای ایده برتر