مهمانی-جشن روز جهانی کودک
 
با حضور بیش از 350 کودک جشن روز جهانی کودک برگزار شد.

لقمه: روز جمعه 15 مهر 1390، جشنی به مناسبت روز جهانی کودک به همت جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع) و با حضور بیش از 350 کودک در پارک خواجوی کرمانی واقع در منطقه شوش (دروازه غار) تهران برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت 15 تا 18 ادامه داشت برنامه های شاد و مفرحی برای کودکان ساکن منطقه دروازه غار تهران (شوش) ترتیب داده شده بود.
کودکان این منطقه عمدتا از کودکان کار و یا بدسرپرست هستند و به دلایلی از جمله فقر مالی و فرهنگی، اعتیاد والدین، نداشتن اوراق هویت و ... از تحصیل بازمانده و از وضعیت بهداشتی مناسبی برخوردار نیستند. جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی (ع) در این جشن، برنامه هایی از جمله اجرای شاد وکودکانه، اجرای موسیقی زنده و نمایش عروسکی برای کودکان اجرا کرد. پس از آن نیز کودکان در غرفه های نقاشی و کاردستی شرکت کردند و نمایشگاهی از آثار آنان در پارک برگزار شد. ایجاد روحیه شادی و نشاط در این کودکان، یکی از راهبردهای جمعیت امام علی (ع) برای کاهش تنش و معضلات آنهاست، به همین جهت، این سازمان مردم نهاد در مناسبت هایی همچون نیمه شعبان، شب یلدا، جشن باستانی نوروز و ... برنامه های شادی برای این کودکان برگزار می کند.یکی از اهداف برگزاری این جشن یادآوری حقوق کودکان بود، حقوقی همچون درس خواندن، برخورداری از بهداشت مناسب، و زندگی در خانواده ای به دور از تنش. در انتهای برنامه ی روز جمعه همه ی کودکان گرداگرد هم جمع شده و باهم برای تحقق آرزوهای خود دعا کردند و روز جهانی کودک را با فریاد تبریک گفتند. خنده های از ته دل این کودکان در این روز، خاطره ای فراموش نشدنی برای همه اعضا و خیرن حاضر در جشن و اهالی محله شد. جمعیت امداد امام علی (ع)، از چند سال پیش، با برگزاری طرح کودکان بی کتاب و تاسیس خانه های علم، این کودکان را برای زندگی بهتر همراهی می کند. در حال حاضر دو خانه ی علم در منطقه خاکسفید و دروازه غار تهران فعالیت می کنند و ده ها کودک را تحت پوشش داشته و به مدرسه فرستاده اند. وضعیت شناسنامه، تحصیل، بهداشت و ... این کودکان در خانه های علم پیگیری می شود.

لازم به ذکر است برنامه های مشابهی توسط جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی (ع) در روز 5 شنبه برای بیش از 150 کودک دبستانی در روستای هونجان (یکی از روستاهای محروم شهرضا) در اصفهان و جشن دیگری نیز برای کودکان و نوجوانان تحت پوشش در منطقه خاکسفید تهران برگزار شد.

جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی (ع) با مجوز رسمی از نیروی انتظامی و مقام مشورتی در شورای امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، بیش از دوازده سال است در زمینه رفع معضلات اجتماعی فعالیت می کند. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر از این سازمان مردم نهاد می توانند به سایت www.sosapoverty.org مراجعه کنند و یا با شماره 23051110 در تهران تماس بگیرند.نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  نکاتی برای خوش مزه تر شدن سوپ جو 27 نکته برای اینکه سوپی خوشمزه‌تر و سالم‌تر بپزید....

  چه بخوریم و چه نخوریم تا بهتر رشد کنیم؟ رئیس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران با اش...

  معجونی برای شادی و سرخوشی برخی گیاهان علاوه بر داشتن طعم خوب و دل‌چسب ذهنتان...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت