مهمانی-یلدا در کوچه های فقر
 
اعضای جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی (ع) در کنار خیرین و دانشجویان به یاری خیابان خواب های شهر می شتابند

به گزارش لقمه، جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی (ع) در دوازدهمین سال فعالیت خود، همچون چند سال گذشته، با اجرای طرح "یلدا در کوچه های فقر" ، به میان کودکان کار و خیابان و کارتن خواب های شهر می رود و با گرمای دستان اعضا و خیرین، آنها را نوید یک زندگی پویا می دهد. اکثر این کودکان در شب های یلدا، در سر چهارراه ها به فروش فال و آجیل می پردازند و کارتن خواب ها عمدتا در خماری اعتیاد خانمان برانداز، سیاهی شب را به صبح می رسانند.

جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی (ع) در دوازدهمین سال فعالیت خود، همچون چند سال گذشته، با اجرای طرح "یلدا در کوچه های فقر" ، به میان کودکان کار و خیابان و کارتن خواب های شهر می رود و با گرمای دستان اعضا و خیرین، آنها را نوید یک زندگی پویا می دهد.


در این خصوص روابط عمومی این جمعیت اعلام کرده: "امسال نیز هچون سال‌های گذشته نبرد با تاریکی طولانی ترین شب سال را، از شکل نمادین آن به صورت حقیقی اجتماعی آن معنا می کنیم . اعضای جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی (ع)  در کنار خیرین و دانشجویان به یاری خیابان خواب های شهر می شتابند و در قدم اولیه با اهدای پتو، غذای گرم و پکیج شب یلدا برای گرم کردن جسم و روح این عزیزان در سرمای زمستان پیامی به آنها می دهند و آن اینکه از برآمدن آفتاب ناامید نگردند. زیرا همچنان مردمانی به یادشان و در کنارشان هستند."
 


این گزارش حاکی است در این طرح با اهدای بسته های مخصوص یلدا حاوی انار، هندوانه، آجیل، غذای گرم همراه با اهدای پتو و لباس گرم، یلدا در کنار قشر فراموش شده ی شهر بر گزار می شود. همچنین برنامه هایی برای کودکان کار ساکن مناطق دروازه غار تهران، خاک سفید تهران و روستای محروم حصه در نظر گرفته شده است.
این طرح به طور نمادین در شب یلدا اجرا می شود و از کلیه خیرین و شهروندان دعوت می کند تا در کنار یکدیگر و در کنار کودکان کار و کارتن خواب ها ، یلدایی نو در اندازند.
علاقه مندان برای شرکت در برنامه ها می توانند پس از ثبت نام از طریق شماره ی 09122721700 در برنامه ها شرکت کنند. به دلیل محدودیت ظرفیت مکانی، ثبت نام پیامکی برای شرکت در برنامه ی کودکان و ثبت نام تلفنی برای شرکت در برنامه ی کارتن خواب ها الزامی است.
علاقه مندان به شرکت در طرح  می توانند با توجه به زمان بندی برنامه نسبت به ثبت نام و حضور اقدم نمایند:
1.  چهارشنبه 30 آذر، خانه علم خاکسفید به نشانی : تهران- تهرانپارس- خ 196شرقی- خ 137- خ 212 شرقی- پلاک 214
از ساعت 12 الی 14 برنامه خیرین- از ساعت 14 الی 18 برنامه کودکان کار و خیابان

2.   چهارشنبه 30 آذر، خانه علم دروازه غار به نشانی: تهران- خ شوش (روبه روی متروی شوش)- خ خیام جنوبی- ک آذر- بن بست دوم- پلاک 5
ساعت 13 الی 15 برنامه خیرین- ساعت 15 الی 18 برنامه کودکان کار و  خیابان

3.     اهدای پتوی و لباس گرم و بسته های یلدا و غذای گرم به کارتن خوابها- پس از ساعت 18 در محلات دروازه غار و خاکسفید تهران

4.  پنج شنبه 1 دی- روستای محروم حصه در شهر اصفهان

ساعت 14 تا 17 با حضور بیش از صد کودک محروم- تلفن: 09361820149

لازم به ذکر است خانه های علم، خانه هایی است برای تحصیل کودکان کار و خیابان ساکن مناطق معضل خیز که به دلایلی گوناگونی از قبیل نداشتن شناسنامه، اعتیاد والدین و ... از تحصیل بازمانده اند. این کودکان علاوه بر دریافت خدمات آموزشی و بهداشتی، برای رفتن به مدارس متناسب با سن خود آماده می شوند و مهارت های هنری و ورزشی می آموزند.
جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی (ع) دارای مجوز رسمی از وزارت  نیروی انتظامی و دارای مقام مشورتی در شورای امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد ،  بیش از یک دهه است که به فعالیت در زمینه رفع معضلات ، خصوصا برای کودکان، می پردازد. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت www.sosapoverty.org رجوع کنند.
علاقه مندان می توانند حمایت های مالی خود را از طرح یلدا ، به شماره حساب رسمی این سازمان مردم نهاد واریز نمایند:
حساب جاری جام به شماره 94/577468 بانک ملت شعبه هجرت به نام جمعیت امدادا دانشجویی مردمی امام علی (ع)

 

 نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  واقعیت‌هایی تلخ در مورد چای شیرین درست است که چای شیرین در وعده صبحانه مزه خوب و دلچ...

  وقتی مواد غذایی قاتلند! گاهی خوراكی خریداری شده از نظر ظاهری کیفیت بالایی ...

  شكر، ماده سمی از آب درآمد البته مصرف مقادیر بسیار كم شكر هیچ مشكلی ندارد اما...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت