حجتی: ایران آماده همکاری کشاورزی با گامبیا است


پایگاه خبری لقمه: وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار نایب رییس مجلس جمهوری گامبیا گفت: ایران آمادگی کامل دارد در زمینه های تحقیقاتی، آموزشی، ترویجی و ماشین های کشاورزی با گامبیا همکاری کند و این امر را وظیفه انسانی و اسلامی خود می داند.

به گزارش پایگاه خبری لقمه ، وزارت جهاد کشاورزی، «محمود حجتی» در این دیدار یادآوری کرد: ایران با برخورداری از تنوع اقلیمی دارای تجارب موفقی در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی است.

وی گامبیا را کشوری ثروتمند از نظر منابع آبی فراوان توصیف کرد و افزود: گامبیا علاوه بر منابع آبی فراوان، حاصلخیزی خاک و برخورداری از اقلیم مناسب برای تولید محصولات گرمسیری با تقاضای بالای جهانی، ظرفیت های فراوانی برای آبزی پروری دارد.
وی تصریح کرد: ایران کشوری کم آب است اما با وجود این، تلاش های زیادی می کند غذای 80 میلیون ایرانی را به طور خودکفا تولید کند.
وزیر جهاد کشاورزی یادآوری کرد ایران از واردات سالیانه نزدیک به 6 میلیون تن گندم بی نیاز و در تولید این محصول راهبردی خودکفا شده است.
 
** همکاری کشاورزی ایران و گامبیا توسعه یابد
نایب رییس مجلس جمهوری گامبیا در این دیدار گفت: گامبیا کشوری است با منابع آب و خاک مناسب ولی برای افزایش تولید و حفظ حاصلخیزی خاک نیازمند مکانیزه کردن کشت محصولات کشاورزی و تامین کود است.
«ممدو سانه» گفت: ایران در سال های اخیر پیشرفت های زیادی در بخش کشاورزی داشته است و امیدواریم با تشکیل دولت جدید در گامبیا، همکاری های کشاورزی ایران با این کشور بیش از پیش توسعه یابد.
وی تاکید کرد توسعه کشاورزی تاثیر زیادی بر اشتغال جوانان این کشور و جلوگیری از مهاجرت آنان دارد.
به گزارش ایرنا، دیدار نایب رییس مجلس جمهوری گامبیا با وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهوری دولت دوازدهم صورت گرفت که عصر امروز (شنبه) با حضور مقام های کشوری و لشگری و اعضای هیات های سیاسی بیش از یکصد کشور جهان در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.
هشت رییس جمهوری و ١٩ رییس مجلس، ٩ معاون رییس جمهوری و نخست وزیر، هفت معاون رییس مجلس، ١١ وزیر امور خارجه و ٣٥ فرستاده ویژه کشورها در مراسم تحلیف دومین دوره ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی حضور می یابند.
همچنین در این مراسم ١٢ معاون وزیر خارجه، ٦ رییس گروه دوستی- پارلمانی و 2رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان ها شرکت دارند.
پس از تنفیذ حکم دوازدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران که دوازدهم مردادماه صورت گرفت و همچنین برگزاری آیین امروز تحلیف در مجلس شورای اسلامی، نوبت به معرفی کتبی وزیران پیشنهادی در فرصت 2هفته ای می رسد تا ترکیب دولت آینده مشخص شود.

شما هم می توانید در انتهای همین مطلب نظرتان را با دیگران در میان بگذارید.

 بازگشت به صفحه نخست


نقل از :ایرنا

کد: 11506 تاریخ نشر: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۵ مرداد بازدید: 1081 ساعت: 1:41 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوستنظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  متخصصین تغذیه هالیوودی ها چه می گویند؟ اگر عاشق نوشابه یا هر ماده‌غذایی ناسالم و پرکالری ...

  با ذرت به جنگ با کم خونی بروید متخصصان تغذیه می‌گویند ذرت به دلیل اینکه غنی از ری...

  در روزهایی که هوا آلوده میشود غذای آماده به مصرف نخورید عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه کشور با بیان ا...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت