رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور عنوان کرد:
لزوم برنامه ریزی جدی در جهت جلوگیری از کم آبی در فصول آینده


پایگاه خبری لقمه: معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور ضمن اشاره به شرایط جوی کشور گفت: پساب شهری باید در چرخه استفاده قرار بگیرد

 به گزارش پایگاه خبری لقمه ،  مهندس سید محمدعلی افشانی که در آیین اهدای احکام انتصاب معاونین عمرانی استانداری های تهران، اردبیل، فارس، زنجان و ایلام سخن می گفت، اظهار کرد: نتایج و عملکرد حوزه معاونت عمرانی در استانداریها قابل لمس و محسوس است به همین جهت اعتقاد دارم هماهنگی و توان بالای عملکردی دستگاههای اجرایی رابطه مستقیم با میزان توانمندی معاونین عمرانی در هماهنگی، هدایت و نظارت در استان و پروژه های عمرانی دارد.

معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور ضمن اشاره به شرایط جوی کشور گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی و کاهش نزولات آسمانی در سراسر کشور با مشکل کمبود آب مواجه هستیم و لذا باید تلاش و برنامه ریزی جدی در جهت جلوگیری از کم آبی در فصول آینده بعمل آید.

وی افزود: توصیه اکید دارم از پساب شهری بعنوان مهمترین منبع آب پایدار شهری و در چرخه مجدد قرار دادن آن جهت مصارفی همچون فضای سبز شهری و یا آبیاری باغات و مصارف صنعتی تدبیری بیاندیشیم و از هدر رفت آن جلوگیری کنیم.

وی در ادامه افزود: نکته خیلی مهم دیگر که می بایست معاونین عمرانی به آن اهتمام داشته باشند توجه جدی به موضوع پسماندهای شهری و روستایی است زیرا تداوم فرایند فعلی منجر به فجایع زیست محیطی خواهد شد که پیامدهای جبران ناپذیری برای آینده کشور دارد.

وی همچنین با بیان اینکه یکی از کارهای مهمی که معاونین عمرانی در استانها می بایست مدنظر قرار دهند، توجه جدی به حاشیه نشینی در شهرها است، اظهار داشت: یکی از دغدغه های مهم کشور بحث حاشیه نشینی و گسترش آن است که تبعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نامطلوبی دارد و به همین جهت معاونین عمرانی می‌بایست توجه جدی به این بخش داشته باشند تا ضمن کاهش حاشیه نشینی در شهرها،‌ تدبیر نمایند تا با شناسایی مشکلات و برنامه ریزی مناسب از خالی شدن روستاها و دیگر نقاط جلوگیری بعمل آید.

افشانی، خاطرنشان کرد: یکی از وظایف اصلی وزارت کشور، حوزه شهرداریها و دهیاری ها است که باید به آن ویژه توجه شود.

وی افزود: تسلط کامل به قوانین و مقررات شهرداری ها و تامین منابع پایدار و انجام اقدامات اساسی برای سرمایه گذاری باید از اولویت های کاری معاونان عمرانی استانداری ها باشد.

معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور در ادامه گفت: توجه جدی به اجرای دقیق طرح های جامع و تفصیلی شهرها و همچنین حفظ باغات و فضای سبز در داخل شهرها را از نکاتی است که می بایست معاونین عمرانی استانداریها نسبت به آن نظارت و پیگیری داشته باشند.

وی با بیان اینکه الویت در بهره‌مندی از ظرفیت نیروهای وزارت کشور جهت معاونت عمرانی استانداریها است، اظهار داشت: معاونین عمرانی استانداریها باید دارای برنامه مدون بوده و نتایج حاصل از عملکردشان در این حوزه مثبت باشد.

معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور همچنین خاطرنشان کرد: معاونین عمرانی در استان ها به پاک دستی، اجرای عدالت و همچنین بهره مندی از ظرفیت نیروهای جوان و متخصص توجه ویژه داشته باشند.

افشانی در پایان ابراز امیدواری نمود تا معاونین عمرانی جدید با توجه به سوابق و تجارب خود بتوانند بعنوان یکی از بازوهای اصلی دولت در بحث عمران، آبادانی و خدمات رسانی به شهروندان به صورت مثبت نقش آفرینی نمایند و رضایت دولت و عموم مردم را در پایان دوران مسئولیت خویش حاصل نمایند.

شما هم می توانید در انتهای همین مطلب نظرتان را با دیگران در میان بگذارید.

 بازگشت به صفحه نخست


نقل از :مهر

کد: 13827 تاریخ نشر: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۵ دي بازدید: 454 ساعت: 8:15 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 هتل‌هایی مجلل برای زنبور‌ها+ عکس ۱۳۹۱ چهارشنبه ۹ اسفند


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی
امسال شب یلدا را چگونه می گذرانید؟
 


 

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  تکنیک‌های جویدن بهتر غذا یک راه برای ایجاد این عادت خوب این است که هرگاه پس...

  موادغذایی بی‌ضرر و کشنده برخی از مواد غذایی برای سلامتی مفید اما به دلایلی...

  آیا سیب‌زمینی سرخ کرده و یخ و نوشابه دوست دارید؟ آیا می‌دانستید مصرف بیش از اندازه برخی مواد غذایی...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

رستوران دشمنان آمریكا در ایالات متحده هیچ چیز انحصاری نیست و انگار قرار هم نبوده كه باشد. این موضوع استثنایی هم ندارد، از قدرت و اقتصاد و این‌جور چیزها گرفته تا...
آیا حقایق چربی سوزی را می‌دانید!؟ ما در این مطلب می خواهیم برخی حقایق کاهش وزن، از نحوه سوختن چربی‌ها در بدن و تولید انرژی گرفته تا راهکارهای صحیح این سوخت چربی را با شما در میان بگذاریم.
یازده نکته در مورد بهداشت در آشپزخانه آشپزخانه به دلیل فعالیت‌های گوناگونی که در آن انجام می‌شود، در صورت عدم رسیدگی به آن و عدم رعایت بهداشت، می‌تواند به یکی از آلوده‌ترین نقاط خانه تبدیل شود. آلودگی آشپزخانه و یا ظروف و وسائل موجود در آن، می‌توانند به آلودگی غذا و موادغذایی و در نهایت مسمومیت غذایی در افراد خانواده منجر شوند.
20 بخورید، 20 بگیرید بسیاری از دانش ‌آموزان روزهای پیش از امتحان را تا حد امکان به مطالعه می ‌پردازند و تصور می‌ کنند که غذا و استراحت مانع مطالعه می ‌شود، در صورتی که با تغذیه صحیح می ‌توان بازده فکری را افزایش داد.