بفرمایید دسر​ خانگی


همه خانم‌ها دوست دارند برای مهمانی‌هایشان بهترین غذا و دسر را آماده کنند و البته تزئین آن هم برایشان اهمیت زیادی دارد اما شاید خیلی هم با این کار آشنا نباشند و به همین دلیل ترجیح بدهند اصلا به این کار فکر نکنند. در حالی که درست کردن بعضی از این غذاها و دسرها و تزئین آنها کار خیلی سختی هم نیست و براحتی می‌توان آن را انجام داد و به پایان رساند.

به گزارش لقمه، ژله یکی از همین موارد است. از طرفی، یک دسر شناخته شده و خوش طعم به حساب می آید که طرفداران زیادی هم دارد و از طرف دیگر براحتی می توان آن را تزئین کرد و سفره زیبایی به کمک آن چید. در حقیقت، قرار دادن ظرف های ژله روی میز با رنگ های متفاوت و درخشانی که دارد، میز زیبایی را برای شما درست می کند و با این کار براحتی می توانید میزتان را همان طور که دوست دارید، بچینید.

ژله آکواریومی

تهیه ژله آکواریومی و تزئین آن به این شکل به هیچ عنوان کار سختی نیست و برای بیشتر افراد هم جذاب و دوست داشتنی است و بخصوص بچه ها را حسابی سر ذوق می آورد. برای تهیه این مدل ژله باید از ژله هایی استفاده کنید که رنگ آبی دارد، ژله بلوبری یکی از انواع ژله هایی است که پس از آماده شدن آبی می شود و می تواند برای این کار مورد استفاده قرار گیرد. ظرفی که ژله را داخل آن می ریزید هم مهم است و باید از ظروفی استفاده کنید که عمق آن بین پنج تا ده سانتی متر بوده ولی سطح بزرگ تری دارد. البته این مطلب اصلا به این معنی نیست که نمی توانید ژله را داخل ظرف های دیگر تهیه کنید، بلکه فقط بهتر است ظروف بزرگ اما کم ارتفاع تر را برای این کار انتخاب کنید.

پس از این که ژله را تهیه کردید، آن را داخل ظرف مناسب بریزید و اجازه دهید در یخچال بماند تا خودش را بگیرد و کاملا سفت شود. پس از این که ژله آماده شد، حالا می توانید آن را تزئین کنید. ابتدا باید مقداری شکلات سنگی به طور نامرتب و بی نظم، گوشه ای از ظرف که قرار است کف آکواریوم تان باشد، بریزید. البته این شکلات های سنگی باید روی ژله ریخته شود چون اگر آن را از اول داخل ژله قرار دهید، رنگش با ژله مخلوط می شود و صحنه زیبایی ندارد. پس از آن، پاستیل هایی را که به شکل ماهی است، روی ژله قرار دهید تا به کمک آنها آکواریوم تان کامل شود و برای ساختن گیاهان آکواریومی هم می توانید از پاستیل های نواری سبز رنگ کمک بگیرید و آنها را به شکل گیاهان برش دهید و روی ژله بچینید. با این کار ساده و تزئین روی ژله ، می توانید ظرف ژله را شبیه آکواریومی زیبا تزئین کنید.

ظرفی از جنس طالبی

وقتی فصل طالبی باشد، می توانید برای تهیه و تزئین ژله از آن کمک بگیرید. البته این کار خیلی هم سخت نیست و به همین دلیل خیلی ها از آن استفاده می کنند تا میزشان تزئین شود. اگر شما هم می خواهید این نوع تزئین ژله را امتحان کنید، اول باید یک طالبی سالم بخرید و آن را بشویید. پس از آن، طالبی را از وسط برش دهید و تخم های داخل آن را دور بریزید.

حالا باید براساس دستورالعملی که روی بسته ژله نوشته شده است، ژله را تهیه کنید و آن را داخل طالبی ها بریزید. بعد طالبی را همراه با ژله داخل یخچال بگذارید تا کاملا ببندد و آماده شود.

البته برای تهیه و تزئین چنین ژله ای باید دقت کنید طالبی در جای مطمئنی قرار بگیرد و ژله از درون آن بیرون نریزد. غیر از طالبی هم می توانید از میوه های دیگری مانند پرتقال استفاده کنید و همین روش را در مورد آنها اجرا نمایید. برای استفاده از پرتقال باید میوه را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و به کمک یک قاشق، گوشت میوه را از پوست پرتقال جدا سازید. وقتی پوست خالی شده باقی ماند، ژله را درون آن بریزید و در یخچال قرار دهید تا آماده شود. زمانی که می خواهید ژله را سر میز ببرید هم یادتان باشد میوه را برش دهید و هر برش را جداگانه برای خوردن آماده کنید.تزئین آناناس

آناناس یکی از میوه هایی است که خیلی ها طعمش را دوست دارند اما به دلیل این که تزئین و حتی خوردن آن برایشان کار سختی است، ترجیح می دهند این میوه را به صورت تازه استفاده نکنند. در حالی که تزئین آناناس یکی از بهترین روش ها برای​ میزتان است و زمانی که مهمان دارید می توانید به کمک آن، میزی زیبا و متفاوت آماده کنید. البته گاهی کار به تزئین هم نمی رسد و همین که فرد می خواهد پوست میوه را جدا و آن را مصرف کند، بخش زیادی از میوه را همراه با پوستش دور می ریزد. در حالی که پوست کندن آناناس هم روش خاصی دارد که اگر آن را به کار بگیرید، خیلی اذیت نخواهید شد.


چطور پوست آناناس را جدا کنیم؟

برای این کار، پیش از هر چیز باید یک چاقوی تیز انتخاب کنید. همچنین یادتان باشد لازم نیست پوست آناناس را خیلی کلفت و همراه با گوشت میوه بگیرید و تا حدامکان باید پوست میوه را نازک جدا کنید. البته نگران تیغ های کوچک باقیمانده روی میوه هم نباشید زیرا پس از پایان کار پوست کندن می توانید با یک چاقوی کوچک تر این تیغ ها را از گوشت آناناس جدا کنید. بخش مرکزی آناناس هم از بقیه قسمت های میوه سفت تر است و نمی توان آن را خورد. برای همین خوب است به کمک ابزار مخصوص میوه آرایی مرکز آناناس را جدا کنید و آن را به طور کلی دربیاورید. در صورتی که چنین ابزاری ندارید، آناناس را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و به کمک چاقو یا قاشق این قسمت را بیرون بیاورید.

وقتی که می خواهید آناناس را تزئین کنید، می توانید از روش های متفاوتی کمک بگیرید که البته همه آنها هم به پوست کندن نیازی ندارد. یکی از ساده ترین روش های تزئین آناناس این است که میوه را با پوست از وسط برش دهید و گوشت میوه را از پوستش جدا کنید. البته باید حواستان باشد هنگام انجام دادن این کار، پوست آناناس آسیبی نبیند. زمانی که کارتان تمام شد، دوباره میوه آناناس را داخل پوستش بریزید و آن را روی میز و مقابل مهمانان قرار دهید. با این کار هم ظرف میوه تان از جنس خود میوه خواهد بود و هم کاری خلاقانه و جالب انجام داده اید که توجه مهمانان را هم جلب می کند. البته به این نکته هم دقت داشته باشید که اگر برش طولی به آناناس بزنید، دو ظرف میوه خواهید داشت ولی برش عرضی و از قسمت بالای آناناس فقط یک ظرف بلند برایتان درست خواهد کرد.


آناناس های تکه ای

یکی دیگر از روش هایی که می توانید برای تزئین آناناس از آن استفاده کنید، برش دادن گوشت میوه به کمک قالب های کوچک است. زمانی که پوست آناناس را جدا کردید، می توانید گوشت آن را با چاقو ببرید و به کمک قالب های کوچک به شکل های مختلف مانند قلب، دایره و... دربیاورید. حالا این تکه های کوچک میوه را روی سیخ های چوبی کوچک قرار دهید و سیخ های میوه را درون ظرف مناسبی بچینید و روی میز بگذارید. البته غیر از آناناس می توانید میوه های دیگری هم روی سیخ ها بچینید تا هم رنگ های متفاوت، زیبایی بیشتری به میزتان ببخشد و هم تنوع میوه های روی میز بیشتر باشد./ ضمیمه چاردیواری

مریم اسدی 
 

بازگشت به صفحه نخست


نقل از :جام جم

کد: 6201 تاریخ نشر: ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ بهمن بازدید: 4037 ساعت: 6:19 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 ۶ ترفند ارزان برای سفید شدن دندان‌ها ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير
2 طرز تهیه بیسکویت پنیری ۱۳۹۶ شنبه ۲۵ آذر
3 سم زدایی بدن با این خوراکی ها ۱۳۹۶ شنبه ۱۸ آذر
4 ترکیبی موثرتر از شربت های ضدسرفه برای کودکان ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۳ آذر
5 دسر هلو، برای سلیقه های خاص ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان
6 طرز تهیه رنگینک با طعم‌ شكلات ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۵ آبان
7 بدنتان را با این روش ها سم زدایی کنید ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۰ آبان
8 درمان طبیعی سرماخوردگی با این سبزی ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۶ مهر
9 طرز تهیه پاناکوتای خرما ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۹ مهر
10 سبزی که به دفع سریع سنگ کلیه کمک می کند ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۹ مهر
11 مازاد تولید تخم‌مرغ، دردسر ساز شد ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۷ مهر


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  ۸ آسیب صبحانه نخوردن صرف صبحانه خیلی مهم است و چشم‌پوشی از آن در طولانی...

  خط قرمز کنسرو ماهی کجاست؟ لقمه: تقریبا همه ما می‌دانیم کنسروهای ماهی را باید...

  راهایی برای فرار از آلودگی های هوای تهران پایگاه خبری لقمه:« تهران ما را خواهد کشت» اگر شما ...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

آنچه درباره آرد سوخاری نمی دانستید هر وقت سر سفره نان باگت داریم، مادربزرگ می گوید: «خمیر وسطش رو دور نریزید!» و بعد از غذا هم آنها را جمع می کند و به آشپزخانه می برد ...
راهنمای خرید و نگهداری ظروف و اشیای نقره نقره یکی از فلزات گرانبها و محبوب پس از طلاست که اکثر ما زیور‌آلات، مجسمه و آینه شمعدان یا ظروفی از این جنس در خانه داریم.اشیا و ظروفی که امروزه بیش از سابق مخاطب و خواهان پیدا کرده است و به همین دلیل در هر نقره‌فروشی مدل‌های گوناگونی از ظرف و ظروف از نمکدان و کارد و چنگال گرفته یا سرویس‌های چایخوری و... پشت ویترین جلوه‌گری کرده و دل از تماشاچیان پشت ویترین می‌برند. در این نوشتار ضمن اشاره به برخی از مواردی که هنگام خرید ظروف و اشیا نقره باید مدنظر قرار داد، به ارائه برخی اطلاعات در مورد این کالا پرداخته‌ایم. اگر به این موضوع علاقه‌مندید، ادامه مطلب را بخوانید.
خوراکی‌هایی که باید سرد مزاج‌ها بخورند یک متخصص طب سنتی گفت: افرادی که مزاج سرد دارند بیشتر درون‌گرا و سفید پوست هستند.این افراد بهتر است غذاهای آبکی و سنتی بیشتر بخورند و از مصرف فست‌فود بپرهیزند.
چگونه برای کاهش وزن اشتهای خود را کم کنیم؟ اگر شما فردی هستید که تمایل به خوردن به طور مکرر دارید، بدن شک یا دچار اضافه‌وزن هستید و یا دچار اضافه‌وزن خواهید شد.