6 چاشنی فوق​العاده برای تجربه زندگی احساسی بی نظیر


حتما برای‌تان پیش آمده كه روزی كسالت‌بار را تجربه كنید روزی كه با بی‌حوصلگی و رخوت آغاز شود و تا پایان شب ادامه پیدا كند. معمولا در چنین حالتی نه‌تنها بی‌حوصلگی بر روابط كاری، قراردادها، رابطه دوستانه و كیفیت زندگی‌تان اثر می‌گذارد بلكه می‌تواند زندگی زناشویی شما را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.

به گزارش لقمه، به این ترتیب كه مراوده شما را با همسرتان در طول روز تحت تاثیر قرار می‌دهد و ساعاتی كسالت‌بار و بدون عاطفه را برای‌تان رقم می‌زند. این روند اگر ادامه پیدا كند رخوت و كسالت را در ساعات شبانه نیز به همراه می‌آورد و موجب می‌شود فرد با بی‌حوصلگی به تختخواب رود بنابراین به مرور این رخوت و بی حوصلگی مانند یك چرخه معیوب زندگی زوج جوان را در برمی‌گیرد و از روزی به روز دیگر منتقل می‌شود به این ترتیب زوج به مرور در رابطه زناشویی خود خللی را احساس می‌كنند كه در صورت درمان نشدن آن با مشكلات زیادی روبه‌رو می‌شوند. دلایل و فاكتورهای مختلفی مانند استرس، خستگی، نوسانات هورمونی در بروز این مشكل و تجربه اختلال در روند زندگی جنسی زوج‌ها وجود دارد كه برای هر یك راهكاری وجود دارد. ساده‌ترین و طبیعی‌ترین این راهكارها رعایت رژیم غذایی خاص ویژه زوج‌های جوان است.

برنج سبوس‌دار را با این گیاه بخورید

یكی از دلایلی كه موجب كاهش میزان نشاط، شادمانی و میل به روابط عاطفی و زناشویی میان زوج‌های جوان می‌شود. (روابطی كه به استحكام خانواده و عمیق‌تر شدن پیوندهای خانوادگی كمك می‌كند) كاهش میزان آنتی‌اكسیدان‌ها و میزان روی، پتاسیم و منیزیم موجود در بدن است كه به مرور به كاهش انرژی، سستی و ضعف زوج منجر می‌شود. به این ترتیب خستگی و بی‌حالی بر روابط عاطفی و زناشویی زوج تاثیر می‌گذارد و به مرور رشته‌‌های عاطفی و پیوندهای خانوادگی را دچار گسست می‌كند به گونه‌ای كه زوج گاهی متوجه نمی‌شوند دلیل كم‌رنگ شدن رابطه آنها خستگی و كسالت است.

برای پیشگیری از این وضعیت می‌توان با مدیریت رژیم غذایی و گنجاندن زعفران به عنوان یكی از طبیعی‌ترین و پرخاصیت‌ترین و البته گران‌ترین چاشنی‌های گیاهی به بهبود رابطه عاطفی و زناشویی كمك كرد. بر اساس تحقیقی كه در نشریه غذا و داروی دانشگاه گوئلف منتشر شده استفاده از چاشنی‌هایی مانند زعفران به همراه برنج قهوه‌ای یا همان برنج سبوس‌دار یكی از بهترین روش‌ها برای افزایش توان، قوت و نشاط و انگیزه لازم برای داشتن رابطه عاطفی در زوج‌های جوان است. این تركیب علاوه بر تامین آنتی‌اكسیدان، سلنیوم، روی، پتاسیم و منیزیم مورد نیاز بدن را تامین می‌كند.

این دانه را چاشنی غذای شوهرتان كنید

دانه‌های شنبلیله یكی از مهم‌ترین چاشنی‌های غذایی است كه هندی‌ها از آن در انواع ادویه‌ و كاری‌هایی كه به عنوان چاشنی برای غذاهای روزمره‌شان تهیه می‌كنند، بهره می‌برند. این دانه كه جزء ادویه‌ها و چاشنی‌های گرم محسوب می‌شود طعم و عطری ماندگار و منحصر به فرد دارد. خاصیت دانه‌های شنبلیله نه تنها در برخی از متون طب سنتی هند ذكر شده بلكه در مطالعات و آزمایش‌های بالینی كه صورت گرفته نیز به خواص این دانه‌ها به ویژه در تقویت بنیه و توان جنسی و افزایش میل جنسی به ویژه در زوج‌های جوان اشاره شده است.

یكی از بهترین روش‌ها برای مصرف این دانه‌ها خشك و آسیاب كردن دانه‌های شنبلیله است. كافی است آسیاب شده دانه شنبلیله را به عنوان ادویه برای تهیه غذاهای روزانه استفاده كنید. مراقب باشید مصرف این ادویه به كنترل سطح قند خون كمك می‌كند بنابراین برای مصرف روزانه آن بهتر است با یك متخصص طب سنتی مشورت كنید. به یاد داشته باشید یكی دیگر از روش‌هایی كه می‌توان به خوبی از دانه‌های شنبلیله استفاده كرد سبز كردن این دانه‌هاست كه می‌توان از آنها در تهیه انواع سالادها و غذاها استفاده كرد.

سه بار در هفته سالاد زنانه بخورید

یكی دیگر از سبزیجاتی كه می‌تواند تاثیر زیادی بر كنترل میل جنسی زنان داشته باشد و روند روابط زناشویی زن و شوهر را در محدوده‌ای منطقی و طبیعی قرار دهد مصرف گیاه رازیانه است. رازیانه كه عطر و طعمی شبیه به گیاه كرفس دارد یكی از سبزی‌هایی است كه از آن می‌توان برای تهیه انواع سالاد استفاده كرد. این گیاه كه خواص دارویی زیادی دارد از دیدگاه حكیمان و طبیبان مصر باستان به عنوان بهترین داروی طبیعی برای درمان بی‌میلی جنسی در زنان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. از آنجا كه طعم رازیانه كمی تند است بهتر است آن را در كنار سبزیجات دیگر مصرف كنید تا كمی از تندی و تیزی طعم آن گرفته شود. مصرف این سبزی در وعده‌های غذای اصلی سه تا چهار بار در هفته به زنانی كه می‌خواهند با همسرشان روابط عاطفی و زناشویی خوبی داشته باشند توصیه می‌شود.

هر زن و شوهری به میخك نیاز دارند

یكی دیگر از گیاهان دارویی كه طبعی گرم دارد و می‌تواند به افزایش انرژی و توانایی‌های جسمانی زن و شوهر كمك كند و آنها را برای داشتن روابط عاطفی بیشتر ترغیب كند برگ‌های خشك شده میخك است. در برخی از متون طب سنتی اشاره شده استفاده از میخك به عنوان یك چاشنی در كنار مواد غذایی علاوه بر تامین اسیدهای چرب امگا3، منگنز و ویتامین k می‌تواند به افزایش توان جسمی افراد كمك كند و میزان انرژی آنها را برای داشتن روابط عاطفی و مراودات آن هم در شرایطی كه این روزها بخش زیادی از انرژی زوج‌ها صرف كار روزانه و استرس‌ها و تنش‌های ناشی از كار و برنامه‌های روزمره می‌شود، تامین كند.

بدبو اما سحرآمیز

شاید برای‌تان عجیب باشد اگر بشنوید مصرف سیر خام سه تا چهار بار در هفته می‌تواند تاثیر زیادی در بهبود روابط عاطفی و زناشویی زوج‌های جوان داشته باشد. اگرچه مصرف سیر خام ممكن است با بدبویی نفس و دهان همراه باشد و همین بوی بد می‌تواند تاثیر مخرب بر روابط زناشویی داشته باشد اما در متون مختلفی به این موضوع اشاره شده كه مصرف سیر خام می‌تواند تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر جریان گردش خون بدن داشته باشد و به این ترتیب روند یك رابطه زناشویی را با بهبود جریان گردش خون در اعضای مربوطه به خوبی مدیریت كند ضمن آنكه مصرف سیر به دلیل خاصیت ضدمیكروبی و ضد قارچی كه دارد می‌تواند در تقویت بنیه و توان جسمی بدن به مصرف‌كننده كمك كند.

روابط زناشویی‌تان را تقویت كنید

یكی دیگر از چاشنی‌ها و ادویه‌های خوش طعم و عطری كه می‌تواند به عنوان یك تقویت كننده میل جنسی برای زنان مورد استفاده قرار گیرد، جوز هندی است. گاهی دیده می‌شود زنان به دلیل افسردگی و تمركز بیش از اندازه به كار و مشغله‌های روزانه دچار حالات روانی می‌شوند كه تاثیری مستقیم بر كیفیت و كمیت روابط زناشویی آنها می‌گذارد. اگرچه شیوه‌های درمانی مختلفی به ویژه در طب مدرن برای كنترل این مشكل وجود دارد اما شیوه‌های طبیعی در مقایسه با این شیوه‌ها در اولویت و ارجحیت قرار دارد چرا كه این مواد در مقایسه با شیوه‌های مدرن بی‌عارضه یا كم‌عارضه است. درمانگران طب سنتی هند استفاده از جوز هندی را یكی از بهترین محرك‌ها و داروهای طبیعی برای بهبود روابط زناشویی در این شرایط می‌دانند. آنها بر این باورند كه مصرف پودر جوز هندی یا استفاده از رنده شده این گیاه در وعده‌های غذایی می‌تواند تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر افزایش میل زنان در زندگی زناشویی زوج‌های جوان داشته باشد.  بازگشت به صفحه نخست 


نقل از :زندگی ایده آل

کد: 6328 تاریخ نشر: ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱۵ اسفند بازدید: 1865 ساعت: 1:51 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 چگونه از بوی بد سیر خلاص شویم ؟ ۱۳۹۶ شنبه ۱۱ آذر
2 سالاد سبزیجات؛ مخصوص رژیمی ها ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۹ مهر
3 سرکه سیب با بدن ما چه می کند ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ شهريور
4 یک شفا بخش خانگی را بشناسید ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ شهريور
5 ترفندهای خوشمزه تر کردن خوراک ها ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۰ شهريور
6 ترشی قارچ را با این دستور درست کنید! ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۱ فروردين
7 راهکارهای کاهش مصرف نمک در هنگام پخت ۱۳۹۳ چهارشنبه ۳ دي
8 دستور پخت دلمه ماکارونی ۱۳۹۳ سه شنبه ۴ آذر
9 «یانگوم» از طریق غذا رابطه مردم ایران و کره را افزایش داد ۱۳۹۳ دوشنبه ۵ آبان
10 آشنایی با دنیای شیرین ترشی‌ها ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۲ مهر
11 روش تهیه استاک گوشت ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۶ مهر


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی
امسال شب یلدا را چگونه می گذرانید؟
 


 

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  مصرف گوشت سفید در كاهش فشار خون بالا موثر است گوشت‌های قرمز و سفید تامین كننده پروتئین و آهن مور...

  آهن موجود در گوشت قرمز سرطانزاست دانشمندان معتقدند سطح بالای آهن موجود در گوشت قرمز...

  رژیم غذایی دشمن مغز را بشناسید رژیم غذایی سرشار از قند برای مغز مضر است.

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

6 چاشنی فوق​العاده برای تجربه زندگی احساسی بی نظیر حتما برای‌تان پیش آمده كه روزی كسالت‌بار را تجربه كنید روزی كه با بی‌حوصلگی و رخوت آغاز شود و تا پایان شب ادامه پیدا كند. معمولا در چنین حالتی نه‌تنها بی‌حوصلگی بر روابط كاری، قراردادها، رابطه دوستانه و كیفیت زندگی‌تان اثر می‌گذارد بلكه می‌تواند زندگی زناشویی شما را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.
درمانی جالب برای آنهایی که در هنگام ورزش دچار تهوع می شوند دانشمندان به تازگی دریافته اند ، افرادی که در هنگام ورزش کردن دچار حالاتی مانند تهوع می شوند به دلیل اختلال در میزان قند و نمک خون آنها است.
یک نوشیدنی طبیعی برای دفع سموم بدن غالب افراد قهوه و چای را جزو نوشیدنی‌های مورد علاقه خود می‌دانند و کمتر به نوشیدن آب توجه دارند و چون آن را نوشیدنی خنثی می‌دانند، اغلب تمایل چندانی به مصرف آن ندارند اما با اضافه کردن مقداری آب لیموترش به آب آشامیدنی می‌توان از فوائد شگفت‌انگیز هر دوی آنها برای سلامت بدن بهره‌مند شد.
شخصیت خود را با مواد غذایی شکل دهید یافته های جدید علمی دانشمندان نشان می دهند که مواد غذایی می توانند در دستگاه گوارش واکنش هایی ایجاد کنند که باعث تغییرات روحی در انسان می شود و بر شخصیت انسان تاثیر می گذارد .