اطعام بیش از 7میلیون روزه‌دار در ماه مبارک رمضان


معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه طرح ضیافت الهی در 2100 امامزاده و بقعه متبرکه کشور اجرایی می‌شود، گفت: بیش از 7 میلیون نفر در قالب طرح سفره‌های آسمانی در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور در ماه مبارک رمضان اطعام می‌شوند.

به گزارش لقمه، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی امروز در نشست خبری طرح نشاط معنوی و ضیافت الهی که در محل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد، اظهار داشت: در سازمان اوقاف طرح‌های جامعی را بر اساس طرح‌های 20 ساله‌ تعریف کرده‌ایم و این طرح‌ها بر اساس یک مطالعه عمیق در عرصه فرهنگی و قرآنی برنامه‌ریزی شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه یکی از این حرکت‌ها اجرای ویژه برنامه‌های مناسبت‌های مذهبی و فرهنگی در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه است، افزود: طرح ضیافت الهی و نشاط معنوی از جمله این برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه طرح ضیافت الهی با هدف تقویت باورها و ایجاد فضای معنوی و قرآنی در جامعه بویژه امامزاده‌ها و بقای متبرکه اجرایی می‌شود، ادامه داد: یکی از اهداف اصلی این طرح اجرای صحیح و امنینانه نیات واقفان خیراندیش است.

وی ادامه داد: این برنامه در 2100 امامزاده و بقعه متبرکه در ایام ماه مبارک رمضان اجرایی می‌شود ضمن آنکه حضور روحانیون در امامزادگان و بقای متبرکه از دیگر برنامه‌های اجرایی در این ایام مبارک است.

حجت‌الاسلام شرفخانی با بیان اینکه حدود 4 هزار روحانی از حوزه علمیه قم و سایر شهرهای کشور به امامزادگان و بقای متبرکه اعزام می‌شوند، اضافه کرد: سخنرانی، گفتمان‌های دینی، پاسخ به مسائل شرعی و حضور در خیمه‌های معرفت از جمله برنامه‌هایی است که بواسطه حضور روحانیون اجرایی می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اعلام اینکه در 326 امامزاده خیمه‌های معرفت برپا می‌شود، گفت: مشاوره تربیت فرزندان، مشاوره خانواده، تبلیغات چند رسانه‌‌ای، پاسخ به مسائل شرعی و همچنین ایستگاه همه واقف باشیم، از جمله برنامه‌هایی است که در خیمه‌های معرفت اجرایی می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه در 1200 امامزاده جلسه تفسیر سوره حجرات بر پا می‌شود، گفت: تفسیر این سوره بخشی از سبک زندگی دینی را ترویج می‌کند.

حجت‌الاسلام شرفخانی ترتیل‌ خوانی و جزء خوانی را یکی از سنت‌های حسنه در امامزادگان دانست که در این ایام در 1723 امامزاده کشور اجرایی می‌شود.

وی همچنین از برگزاری محافل انس با قرآن با حضور اساتید و قاریان بین‌المللی در امامزادگان کشور خبر داد و گفت: در ایام ماه مبارک رمضان در 1848 امامزاده و بقاع متبرکه محافل انس با قرآن با حضور قاریان بین‌المللی و اساتید برگزار می‌شود.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این میان 500 محفل انس با قرآن با حضور 9 قاری مصری برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام شرفخانی با بیان اینکه بزرگترین محفل انس با قرآن شب 23 ماه رمضان در امامزادگان سراسر کشور برپا می‌شود، ادامه داد: بر همین اساس در شب 23 این ماه 3 سوره عنکبوت، روم و دخان ترتیل‌خوانی می‌شود.

وی همچنین به مناجات‌خوانی در بیش از 400 امامزاده در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: برنامه‌های مربوط به احیای شب‌های قدر از جمله برنامه‌های گسترده در امامزاده‌های کشور است که امسال در بیش از 2 هزار امامزاده مراسم احیای شب‌های قدر برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور همچنین یادآور شد: جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) در کنار سایر برنامه‌ها از جمله برنامه‌ریزی برای قدس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نماز عیدفطر در 992 امامزاده کشور برپا می‌شود، اظهار داشت: در 1550 امامزاده نمایشگاه ضیافت الهی برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام شرفخانی در تشریح طرح نشاط معنوی، گفت: این طرح در حدود 1800 امامزاده و بقعه متبرکه در سراسر کشور با اهداف بهینه‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوان و تقویت دینی در امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی از 8 تیر تا 25 مردادماه ادامه می‌یابد، گفت: 23، 24 و 25 مردادماه نیز اختتامیه و آزمون طرح نشاط معنوی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور همچنین به اجرای طرح نشاط معنوی یکروزه در قالب اردو اشاره کرد وگفت: در حدود 630 امامزاده و بقعه متبرکه ضمن هماهنگی با آموزش و پرورش، طرح نشاط معنوی یکروزه در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستانی برگزار می‌شود.

به گفته وی در سال جاری 150 هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح سازمان اوقاف قرار می‌گیرند.

حجت‌الاسلام شرفخانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر پرورش 10 هزار حافظ قرآن در کشور گفت: در سال جاری قرار است 317 هزار نفر تحت پوشش تحت حفظ قرآن قرار گیرند.

وی یادآور شد: طی 3 سال گذشته، تا به امروز بیش از 650 هزار نفر در طرح محفل حفظ قرآن ثبت‌نام کرد‌ه‌اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان داشت:‌در ماه مبارک رمضان اطعام یا افطار روزه‌داران از جمله برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است که قرار است در سال جاری بیش از 7 میلیون نفر در قالب طرح سفره‌های آسمانی در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور اطعام شوند.
 بازگشت به صفحه نخست


نقل از :فارس

کد: 7044 تاریخ نشر: ۱۳۹۳ شنبه ۷ تير بازدید: 1356 ساعت: 5:26 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبرنظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  عوامل موثر در سوء تغذیه در سالمندی پایگاه خبری لقمه: سوء تغذیه را می توان به عنوان تغ...

  هر روز شلغم بخورید شاید از مادربزرگ یا بزرگان فامیل شنیده باشید كه با...

  با این رژیم غذایی بیشتر عمر کنید به عقیده‌ی محققان تأثیر داشتن رژیم غذایی مدیترانه‌...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت