اختتامیه فصل سوم برنامه تلویزیونی «میدون» برگزار شد


پایگاه خبری لقمه: اختتامیه فصل سوم مسابقه «میدون» با گردهمایی کارآفرینان سراسر کشور در برج میلاد برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری لقمه به نقل از روابط عمومی برنامه میدون، برنامه «میدون »یک رقابت تلویزیونی استعدادیابی شغلی است که با هدف مشاوره و حمایت از کسب وکارهای  برتر نوپا طراحی شده و با حضور چهار داور متخصص و فعال در حوزه کسب وکار نوین از سال 98 تا به امروز  روی آنتن شبکه سه است.

 
حالا با گذشت سه فصل روز گذشته اختتامیه فصل سوم مسابقه میدون با گردهمایی کارآفرینان سراسر کشور در برج میلاد برگزار شد، دراین مراسم سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت ، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی فناوری ریاست جمهوری، مهدی بلوکات قائم‌مقام شبکه سه، همچنین داوران برنامه در این سه فصل همچون علیرضا یونچی،مینا مهرنوش، علیرضا شیرمحمدی، امیر شکوهی نیا، حسین مصطفی زاده، محمدامین حاج کاظمیان،پرویزکرمی،علیرضا نبی و... حضور داشتند.
 
میدون یکی از برنامه های موفق در قالب جدید حوزه کارآفرینی
 
در بخش ابتدایی بلوکات قائم مقام شبکه سه سیما گفت: برنامه میدون اگر موفقیتی داشته است، اصل و اساس آن حضور و مشارکت شما کارآفرینان می باشد.
 
وی ادامه داد:  برنامه میدون عقبه ۵ ساله دارد که به حوزه کارآفرینی و اقتصاد می پردازد و بیش از ۲۵۰ برنامه از شبکه سه سیما در سه فصل پخش شده است.
 
قائم مقام شبکه سه عنوان کرد: ارتباط کارآفرینان و اساتید و داوران مختلف حقیقتاً کمک کردند تا یک قاب متقاوتی را در رسانه ملی مشاهده کنید. البته در پس آن اتاق های فکر، جلسات متعدد و بررسی های کارشناسی در خصوص این برنامه صورت گرفت تا این برنامه روی آنتن برود.از اساتید دانشگاههای تهران و سایر دانشگاه کارشناسی های مختلف کارآفرینان و شما عزیزانی که در تولید این برنامه مشارکت داشتند تشکر می کنم.
 
بلوکات اظهار کرد:  برنامه میدون یکی از برنامه های موفق در قالب جدید در حوزه کارآفرینی  طراحی شد، این برنامه  طبق نظرسنجی‌هایی که صورت گرفت در چند دوره جزء برنامه های پر مخاطب رسانه ملی انتخاب شده است.
 
وی عنوان کرد:  بنا داریم این مسیر را با جدیت ادامه دهیم و تلاش می کنیم با جذابیت های بصری و برنامه سازی بهتر بتواند بدنه بیشتری از مردم را جذب کند ،همین قلمرو گسترده مخاطب باعث میشود علاقمندان بیشتر در حوزه کارآفرینی با سرعت به این حوزه جذب شوند و یک حرکت ترویجی و تبلیغی داشته باشیم.
 
۸ میلیون شغل در خطر است
 
شکوهی نیا داور برنامه میدون  گفت: جهان دائماً در حال تغییر است ،تغییر جزء لاینفک همه پدیده هاست اگر ما خودمان را برای تغییر آماده نکنیم یک روزی میرسد که همه متعجب می شویم که چرا برای این تغییر خودمان را آماده نکرده ایم.
 
وی ادامه داد: از امروز باید به فکر تغییرات باشیم چراکه در ۱۰ سال آینده خیلی از شغل ها تغییر کرده و عوامل متعددی همچون عوامل زیست محیطی و اجتماعی تاثیر گذار است و یکی از  دلایل جدی این تغییرات تکنولوژی است.شما اگر آمار را بررسی کنید تقریبا از  ۳۰ درصد مشاغل ، ۶۰ درصد آنها  به دلیل تکنولوژی تغییر می کند و ۵ درصد مشاغل کاملاً از بین می رود و می توان گفت از هر پنج شغل دو شغل از بین خواهد رفت.
 
شکوهی نیا وی عنوان کرد: جدا از  نرخ بیکاری و بازار کاری که در کشور وجود دارد یک خطر جدی در بیخ گوش ماست و آن این است که ۸ میلیون شغل در کشور عزیزمان در خطر است. اگر امروز این جمع(کارآفرینان سراسر کشور) خودشان را برای یک خطر آماده نکند بعد از گذشت سه سال دیگر نمی‌تواند جلوی این اتفاق را بگیرند. اگر نتوانیم  با این خطر به‌صورت جدی برخورد کنیم احتمالاً با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.
 
 
«میدون» نمونه موفق یک کار رسانه‌ای در حوزه اقتصاد است
 
سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در اختتامیه فصل سوم برنامه تلویزیونی «میدون» با تاکید بر اینکه برنامه «میدون» نمونه موفق یک کار رسانه‌ای در حوزه اقتصاد است، افزود: وقتی صحبت از کارآفرین می‌شود، معمولاً به محصول آن توجه می‌کنیم در حالیکه آن کسب‌وکاری که کارآفرین ایجاد کرده از اهمیت بیشتری برخوردار است.
 
وی خروجی اصلی فعالیت کارآفرین را راه‌اندازی کسب‌وکار دانست و ادامه داد: برای اینکه دلیل این اهمیت را درک کنیم بهتر است بدانیم هر کشور چهار نوع ثروت شامل دارایی‌های خارجی، ثروت طبیعی، دارایی‌های فیزیکی و دارایی‌های نامشهود و سازمانی دارد.
 
کارهای خود را با همدیگر به اشتراک بگذاریم موفق تر خواهیم بود
 
دهقانی فیروزآبادی معاون علمی فناوری ریاست جمهوری گفت: سرتاسر کتاب مقدس قرآن سه واژه «  اَلَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا اَلصّالِحاتِ»  است که با هم تکرار شده است؛ اگر این سه کلمه کنار هم قرار بگیرد و بهشت را خواهیم داشت.
 
وی ادامه داد: به همین دلیل می توان گفت  اولین شرط توسعه این است که بتوانیم و یاد بگیریم از یک نفر به یک گروه و یک مجموعه بزرگ تبدیل شویم. اگر یاد بگیریم کسب و کارهای خود را با همدیگر به اشتراک بگذاریم موفق تر خواهیم بود و مسئله بعدی ایمان و باور قلبی است،اگر کسی به کاری و هدفی باور داشته باشد و روی آن صبر کند حتماً نتیجه آن را خواهد دید.
 
معاون علمی فناوری ریاست جمهوری توضیح داد: اگر یاد بگیریم کار کردن به اندازه نماز خواندن مقدس و ارزشمند است اتفاق بعدی رقم میخورد، افتخار میکنیم که در کشورمان جوانان خلاق ،شرکت های دانش بنیان و سرمایه فناوری داریم که هر روز پیشرفت می کند و کشور پر از فرصت های بسیاری برای کسب و کار های فناوری ایجاد ثروت است.

 

 

خبرنگار: آزاده فضلی

 

 

بازگشت به صفحه نخست
کد: 15027 تاریخ نشر: ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۳ آذر بازدید: 91 ساعت: 5:59 صبح
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 کمبودی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد ۱۴۰۱ يکشنبه ۲ بهمن
2 پیشرفت ۳۰ درصدی طرح جهاد آبرسانی وزارت نیرو در کشور ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۱ دي
3 آشنایی با ویروس جدید کرونا/ پیک کرونا چه زمانی آغاز می شود؟ ۱۴۰۱ شنبه ۱۰ دي
4 افزایش پنج درصدی تولید تخم مرغ نسبت به برنامه جهاد کشاورزی ۱۴۰۱ شنبه ۳ دي
5 تشریح ۵ برنامه کلان وزارت بهداشت در کاهش مقاومت میکروبی ۱۴۰۱ جمعه ۴ آذر
6 برنامه کشت قرادادی با سازوکار جدید ابلاغ شد ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۶ آبان
7 شوخی رادیو اقتصاد با اخبار اقتصادی ۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۸ مهر
8 علت تاخیر در ابلاغ الگوی کشت چه بود/ هیچ کوتاهی نداشتیم ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۱ مهر
9 تعرفه های صادراتی محصولات آب بر بالاتر از قیمت جهانی ۱۴۰۱ جمعه ۱ مهر
10 توجه به اشتغال خانواده‌محور و ایجاد صندوق ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار ۱۴۰۱ جمعه ۴ شهريور


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  پیشگیری از سرطان با نان سبوس دار با وجودی که نان های سبوس دار نسبت به نان های بدون ...

  داروهای چاق‌كننده را بشناسید! پزشك برای‌تان داروهای خاصی تجویز كرده و چند ماهی ا...

  مصرف مولتی ویتامین خطر سقط جنین را افزایش می هد محققان می گویند مادرانی که شش هفته قبل از لقاح از ...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

طرز تهیه انواع جوانه‌‌ها در منزل تمیز‌ترین، مفیدترین و بی‌دردسرترین غذایی كه می‌توان در زمان ما پیدا كرد، آن‌هایی هستند كه به وسیله‌ی خود ما و در خانه درست می‌شوند(مثل انواع جوانه‌ها، ماست، پنیر، نان، سبزی خوردن).
آشنایی با خوراکی های شادی آور! خواب کافی، خندیدن، گذراندن زمان با افراد شاد و مدیتیشن، همگی می توانند به شاد کردن افراد کمک کنند. اما علم نشان می دهد که ما می توانیم با خوردن برخی مواد خوراکی شادتر و خوشحال تر باشیم.
چه خوراکی‌هایی شکم را صاف و کدام شکم را چاق می کند؟ همه ما می‌دانیم که ورزش کردن باعث شکل گرفتن و سفت شدن عضلات بدن می‌شود اما بعد از کرانچ‌های بی‌شمار و دراز و نشست‌های نفس گیر، بعضی وقت‌ها می‌بینید شکم‌تان آنطور که باید سفت نشده و حسابی لج‌تان می‌گیرد!
تقسیم بندی جالب افراد توسط کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال تاکید کرد: فوتبال بین المللی در جهان مثل ایران نیست كه هر وقت یك تعطیلاتی برسد همه می روند شمال؛ شما باید یك تصمیمی را چهارشنبه بگیرید بعد بگویید دو شنبه برمی گردیم. نه این طوری نیست.