رابطه زناشویی سالم با نوشیدنی های گیاهی


شاید برای‌تان عجیب باشد كه چگونه یك نوشیدنی گیاهی می‌تواند به بهبود روابط زناشویی كمك كند. در حالی كه این موضوع یك اصل ثابت شده است كه سلامت، تازگی و مغذی بودن موادغذایی كه مصرف می‌كنیم می‌تواند تاثیری مستقیم بر كیفیت و چگونگی رابطه میان زوج‌ها و همسران داشته باشد و حتی در مواردی به پیشگیری از بروز برخی اختلال‌ها كمك كند.

به گزارش لقمه؛ ما به شما می‌گوییم چگونه از تركیب برخی از گیاهان دارویی مانند هل، زنجبیل، گل یاس، فلفل قرمز، وانیل و زعفران با میوه‌های تازه می‌توانید نوشیدنی تهیه كنید كه با نوشیدن آن به افزایش سطح هورمون، بهبود جریان گردش خون در بدن، افزایش برانگیختگی و تقویت بنیه خود كمك كرده و با بروز اختلالاتی مانند سردمزاجی یا بی‌میلی جنسی خداحافظی كنید. نوشیدنی‌هایی كه با نزدیك شدن فصل‌های گرم سال، بهار و تابستان، می‌توانند بهترین انتخاب برای رفع عطش و از آن مهم‌تر بهبود روابط میان زوج‌های جوان باشند.

شربت رز با چاشنی هل

كمتر كسی می‌تواند در برابر عطر خوش گل سرخ كه با هل تركیب شده از خود مقاومت نشان دهد. بنابراین تهیه نوشیدنی خنكی كه از تركیب هل و گل سرخ تهیه شود می‌تواند بسیار گوارا و فرح‌بخش باشد و هر كسی را علاقه‌مند به مزه كردن آن كند. در كنار این مزایا خواص درمانی و معجزه‌آسای گل سرخ و هل در درمان ناتوانایی جنسی و سرد مزاجی ارزشی افزوده برای این نوشیدنی به همراه دارد چرا كه نه تنها به رفع عطش فرد كمك می‌كند بلكه می‌تواند به بهبود روابط زناشویی نیز كمك كند اگر دست كم 3 تا 4 بار در طول هفته مصرف شود. برای تهیه این كوكتل می‌توانید از عصاره تهیه شده از گل سرخ استفاده كنید. در یك لیوان 2 قاشق سكنجبین بریزید و به میزان 3 تا 4 قطره عصاره گل سرخ به آن اضافه كنید. نصف خیار رنده شده را به سكنجبین اضافه كنید و متناسب با ذائقه‌ای كه دارید یك تا 2 عدد هل را درون آن بیندازید. در نهایت یك لیوان آب خنك اضافه كنید. عصاره گل سرخ و هل از آنجا كه در گروه گیاهان دارویی با طبع گرم قرار می‌گیرند، می‌توانند تاثیر قابل ملاحظه‌ای در بهبود روابط زناشویی شما داشته باشند.

نوشیدنی وانیلی ویژه ماه عسل

یكی دیگر از شربت‌هایی كه در بسیاری از كشورهای آسیای شرقی به نوشیدنی ماه عسل نیز مشهور است و خانواده‌ها نوشیدن آن را به زوج‌های جوان توصیه می‌كنند شربت عسل وانیلی است كه به دلیل عطر و خاصیت مقوی‌ای كه دارد می‌تواند به بهبود روابط زناشویی و تقویت بنیه زوج‌ها كمك كند. مصرف این شربت علاوه بر تقویت قوای جسمی به آرامش زوج‌ها نیز كمك می‌كند و می‌تواند بر ترشح مناسب هورمون تستسترون نیز اثر بگذارد. برای تهیه این شربت كافی است آب ولرم را با 2 تا 3 قاشق عسل طبیعی مخلوط كنید و به آن اندكی پودر، چوب یا عصاره وانیل خوراكی اضافه كنید. بعد از تهیه این شربت آن را درون یخچال بگذارید تا خوب خنك شود. اگر مایل باشید می‌توانید آن را ولرم هم میل كنید.

با این كوكتل پروژسترون بسازید

یكی از مهم‌ترین هورمون‌هایی كه میزان آن می‌تواند به بهبود روابط زناشویی زوج‌ها كمك كند میزان هورمون پروژسترون بدن است. بی‌شك تعادل این هومورن و میزان مناسب آن در بدن می‌تواند خاطر هر زوجی را از این بابت آسوده كند. بنابراین مصرف موادغذایی و گیاهان دارویی كه به تولید و تنظیم این هورمون در بدن كمك می‌كنند بسیار اهمیت دارد. دانه‌های كدو تنبل، قارچ و اسفناج از جمله سبزی‌هایی هستند كه به كنترل میزان پروژسترون بدن كمك می‌كنند. نگران نباشید نمی‌خواهید كوكتلی ازاین سبزیجات به شما معرفی كنیم. كوكتلی كه با كمك آن می‌توانید همین میزان از پروژسترون را دریافت كنید كوكتلی تهیه شده از میوه‌های تازه بهاری است. می‌توانید با تركیبی از انگور، تمشك، كیوی ونعناع تازه یكی از بهترین و مفیدترین كوكتل‌های سلامت را تهیه كنید. برای تهیه این كوكتل یك عدد كیوی و یك فنجان تمشك را میكس كنید و آن را درون یك لیوان بریزید و سپس متناسب با گنجایش لیوان آب انگور زرد به این تركیب اضافه كنید. حتی می‌توانید چند حبه انگور زرد پوست گرفته شده به این كوكتل اضافه كنید. در نهایت چند برگ نعناع را خیلی ریز ساتوری كنید و به كوكتل اضافه كنید. نوشیدن این كوكتل می‌تواند به تامین پروژسترون بدن كمك كند و كیفیت روابط زناشویی شما را بهتر و مفیدتر كند.

نوشیدنی پالپ‌دار با طعم انبه

یكی دیگر از نوشیدنی‌هایی كه می‌تواند به بهبود روند درمان سردمزاجی و بی‌میلی جنسی كمك كند خوردن میوه انبه یا نوشیدنی‌های تهیه شده از آن است. ما به شما یكی از نوشیدنی‌های مفید و سالم را كه با انبه و با چاشنی زنجبیل تهیه می‌شود معرفی می‌كنیم. این نوشیدنی با توجه به طبع گرم و مزه تندی كه دارد بیشتر مورد توجه مردان قرار می‌گیرد و می‌تواند به بهبود جریان گردش خون در بدن‌ آنها كمك كند و تا حد زیادی بی‌میلی جنسی را از آنها دور كند. برای تهیه این نوشیدنی باید پوست انبه را بكنید و آن را درون دستگاه میكسر بریزید و آنقدر آن را میكس كنید تا مایع رقیقی شود. حین میكس كردن می‌توانید یك فنجان آب خنك نیز به انبه اضافه كنید. بعد از آماده شدن میكس انبه را درون لیوان بریزید و اگر لازم بود كمی دیگر آب یخ به آن اضافه كنید. در نهایت یك برش كوچك از انبه را رنده كرده و به میكس انبه اضافه كنید. حتی می‌توانید به جای رنده كردن زنجبیل را به حب‌های خیلی كوچك ببرید و آن را درون مخلوط انبه بیندازید تا یك نوشیدنی پالپ‌دار مفید آماده كنید.

مخلوط یاس و آناناس را تجربه كنید

گل یاس از آن دست گیاهان دارویی است كه در شیوه‌های درمانی طبیعی درمان مانند گیاه‌درمانی و عطر درمانی از گل، برگ، اسانس و عصاره آن برای درمان استفاده می‌شود. یكی از كاربردی‌ترین موارد مصرف عصاره یاس در درمان بی‌میلی و سردی جنسی است. به همین دلیل تهیه مخلوطی از عصاره خوراكی این گیاه و میوه‌ای همچون آناناس با توجه به طبع گرمی كه دارد می‌تواند یك گزینه خوب برای تقویت و بهبود روابطه زناشویی زوج‌ها باشد. برای تهیه این مخلوط خوشمزه و در عین حال خوش‌عطر كافی است آب آناناس را با 4 تا 5 قطره از عصاره یاس مخلوط كنید و آن را درون لیوانی بریزید و به آن تركیبی از نعناع و خیار اضافه كنید. می‌توانید چند برگ نعناع را ساطوری كنید و با نصف خیار رنده شده مخلوط كرده و به این تركیب مقوی اضافه كنید. این نوشیدنی را باید خنك بنوشید.

یك نوشیدنی مقوی با طعم لیموفلفلی

یكی دیگر از نوشیدنی‌های طبیعی و گیاهی كه می‌تواند به بهبود جریان گردش خون در بدن و آزادسازی اندورفین در بدن كمك و انرژی و نشاط زوج‌ها را تقویت كند تهیه نوشیدنی لیموفلفلی با چاشنی عسل است. این نوشیدنی می‌تواند در عین حال كه انرژی زیادی در بدن تولید می‌كند به از بین رفتن بی‌میلی و بی‌حوصلگی برخی از زوج‌ها كمك كند. برای تهیه این نوشیدنی به لیمو ترش تازه احتیاج دارید. نصف لیوان آب را با نصف لیوان آبلیموی تازه و ترش تركیب كنید. یك تا 2 قاشق عسل طبیعی و تازه به آن اضافه كنید و در نهایت یك عدد فلفل قرمز چیلی را كه روی آن را با نوك چاقو خراش داده‌اید به این شربت اضافه و آن را خنك میل كنید. مراقب باشید كه نباید از زمان تهیه این نوشیدنی تا مصرف آن مدت زمان زیادی بگذرد. چراكه به مرور زمان میزان تندی شربت بیشتر و بیشتر می‌شود و مصرف تندی بیش از اندازه برای حفظ سلامت دستگاه گوارش توصیه نمی‌شود.بازگشت به صفحه نخست


نقل از :زندگی ایده آل

کد: 6398 تاریخ نشر: ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۷ اسفند بازدید: 3211 ساعت: 4:49 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 چند درصد از کالاهای اساسی با ارز نیمایی و ترجیحی وارد می شوند؟ ۱۴۰۰ پنج شنبه ۴ آذر
2 رابطه بیماری قلبی و کمبود آهن در رژیم غذایی ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۱ مهر
3 سازمان ملی استانداردبه اظهارات نماینده مجلس درباره ذرت آلوده پاسخ داد ۱۴۰۰ جمعه ۱۸ تير
4 رابطه مصرف کم پروتئین و چاقی و اشتهای زیاد ۱۴۰۰ دوشنبه ۷ تير
5 ارز نیمایی یقه شکر را هم گرفت/ تکذیب افزایش قیمت نان ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت
6 فعلا امکان اجرای طرح تامین کالای اساسی وجود ندارد ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ آبان
7 رابطه مستقیم ابتلا به کرونا و کمبود ویتامین D ۱۳۹۹ جمعه ۲۱ شهريور
8 رابطه‌ی مصرف دارچین و تناسب اندام ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۴ آبان
9 آسپرین ریسک سرطان کبد را در بیماران هپاتیت B کاهش می دهد ۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر
10 آیا خوردن پاستیل به بازسازی غضروف کمک می کند؟ ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۶ مهر
11 ارتباط بین شادی و مصرف مواد غذایی سالم ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۳ شهريور


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  منظم خوردن؛ درمان چاقی مفرط نوجوانان نتایج بررسی های جدید نشان می دهد، مصرف روزی ۵وعده ...

  توصیه‌های تغذیه‌ای برای پیشگیری از گرمازدگی کارشناس تغذیه معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزش...

  اختلال بی‌اشتهایی عصبی چیست؟ یک روانپزشک با بیان دلایل اختلال بی‌اشتهایی عصبی،‌...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

نوشیدنی‌های موثر در رفع آکنه اگر می‌خواهید به پوست خود کمک کنید و از شر جوش‌های مزاحم و دانه‌های سر سیاه خلاص شوید، پس این نوشیدنی‌های طبیعی را امتحان کنید.
ماکارونی و برنج کلسترول را بالا میبرند بعضی ازافرادکه ازکلسترول بالا رنج می برند ، روش هایی راجستجـــــومی نمایندکه بتــــــوانند بر اساس آنها میزان کلسترول LDL خودراکاهش دهندواین امرتنها ازطریق تنظیم یک رژیم غذایی مناســـــب تحقق می یابد . در ادامه به بحث درموردبرنامه های غذایی مختلف می پردازیم که میتواننددرکاهش کلسترول LDL نقش داشته باشند .
مدیریت استراتژیک در رستوران متون تخصصی در زمینه اداره رستوران معدود و محدودند. در ادامه مقاله مفیدی از خانم حدیث مشکی که در وبلاگشان منتشر کرده بودند را باز نشر می کنیم.
آشنایی با 4 خوراکی چرب مفید بسیاری از خوراکی‌هایی که ما روزانه آنها را مصرف می‌کنیم دارای چربی‌های مختلفی هستند که باعث آسیب رسیدن به بدن ما می‌شود و همچنین می‌توانند بیماری‌های مختلفی را در بدن ما ایجاد کنند.