عوامل «خندوانه» و هنرمندان در بازارچه خیریه ملائک


نهمین بازارچه خیریه ملائک شامل غرفه‌های غذاهای سنتی و ایرانی و صنایع دستی، از روز 15 تا 17 مهرماه در ورزشگاه شهدای قیطریه با حضور هنرمندان برپا می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لقمه، نشست خبری موسسه خیریه ملائک به منظور برگزاری نهمین بازارچه خیریه ملائک سه‌شنبه 14 مهرماه با حضور «رضا بنفشه خواه» بازیگر، «محمدرضا عیوضی» خواننده، «ایمان صفا» بازیگر، «سعید امیر اصلانی» آهنگساز، «شاهین جمشیدی» مجری صداوسیما و «اکبر کریمی» مدیرعامل موسسه ملائک برگزار شد.

 

نهمین بازارچه خیریه ملائک شامل غرفه‌های غذاهای سنتی و ایرانی و صنایع دستی، از روز 15 تا 17 مهرماه در ورزشگاه شهدای قیطریه با حضور هنرمندان برپا می‌شود.

 

در ابتدای این نشست کریمی  در مورد موسسین و فعالیت‌های خیریه ملائک  توضیحاتی داد. وی گفت: این موسسه به پیشنهاد من و با همکاری تعداد دیگری از جانبازان و آزادگان جنگ تحمیلی تاسیس شده و هم اکنون ضمن نگهداری از ۲۲ دختر بی سرپرست زیر هجده سال٬ هفده نفر پرسنل هم در این خیریه مشغول به کار هستند.

مدیرعامل خیریه ملائک با اشاره به هزینه جاری ماهیانه این موسسه تصریح کرد: این موسسه ماهی سی و پنج میلیون تومان هزینه دارد٬ این درحالی است که ما حتی برای مکانی که در اختیار داریم به بهزیستی اجاره بها می‌دهیم.

وی افزود: تمامی پرسنل فعال در این موسسه افرادی با تحصیلات عالیه هستند و دست کم دارای مدرک کارشناسی می‌باشند.


کریمی در بخش دیگری از سخنانش به سختی‌هایی که در برپایی بازارچه خیریه داشتند اشاره کرده و گفت: فعالیت برای برپایی این بازارچه٬ از دو ماه و نیم پیش آغاز شد و البته سختی‌ها و موانع زیادی را پشت سر گذاشتیم.

وی تشریح کرد: در ابتدا قرار بر این بود که این اتفاق در باغ موزه حسابی بیفتد و حتی قراردادی هم منعقد شده بود که ناگهان به دلیل برگزاری مراسم افتتاحیه مکتب موسیقی ایرانی و حضور یکی از مسئولین سازمان فرهنگی هنری شهرداری٬ قرارداد را فسخ کرده و امکان برپایی بازارچه را از ما گرفتند و در نتیجه ما بالاجبار و به دلیل قول و قرارهایی که با غرفه داران داشتیم این برنامه را به ورزشگاه قیطریه منتقل کردیم.


کریمی هدف از برپایی این بازارچه را آشنایی بیشتر مردم با  موسسه اعلام کرد و گفت: با انجام چنین فعالیت‌هایی مردم متوجه و آشنا می‌شوند و به غیر از جذب منابع مالی حتی در پذیرش این کودکان و توجوانان به فرزند خواندگی نیز تسریع می‌شود؛ چرا که در عموم موارد خانواده‌ها به دنبال انتخاب یک نوزاد به فرزندخواندگی هستند اما ما تا کنون موفق شده ایم سه دختر بزرگ که یکی از آنها مشکل ناندالیسم داشت را به خانواده‌ها بسپاریم.

مدیرعامل خیریه ملائک گفت: براساس قانون ما در این موسسه تنها می‌توانیم سرپرستی این دختران را تا هجده سالگی به عهده داشته باشیم و پس از آن این افراد باید با یک پس انداز هفت تا چهارده میلیون تومانی باید به درون جامعه رفته و زندگی را پی بگیرند. به همین دلیل ما موظفیم که بنیه‌های علمی و مادی این بچه‌ها را تقویت کنیم تا پس از ترک اینجا مشکل کمتری داشته باشند.

کریمی افزود: متاسفانه بسیاری از خیرین در کشور ما نگاهی سنتی داشته و تنها به رفع نیاز خورد و خوراک و جسمانی این بچه‌ها توجه دارند٬ در حالی که این دختران نیازهای روحی و معنوی منطبق با روز را دارند و به عنوان مثال به بهترین فیلم‌ها و تئاترها هم نیاز دارند.

وی افزود: ما همگی باید بدانیم که این بچه‌ها هم عضوی از خانواده ایرانی هستند و همه ما در قبال آنها موظفیم.
کریمی در ادامه سخنانش به حضور هنرمندان در این برنامه اشاره کرد و گفت: لزومی ندارد که هنرمندان در این قبیل برنامه‌ها پولی خرج کنند بلکه می‌توانند زکات وجهه و آبرویی که دارند را با همراهی با این قبیل امور خیریه بپردازند.

در ادامه رضا بنفشه خواه هم در سخنان کوتاهی گفت: شاید مردم فکر کنند که بازیگران وضع مالی بسیار خوبی دارند که منطبق با واقعیت نیست. اما ما هنرمندان بدون توجه به شرایط مالی خودمان سعی می‌کنیم با حضور در این‌گونه فعالیت‌ها تا جایی که از دستمان برمی‌آید کمک کنیم.

این بازیگر پیشکسوت افزود: به عنوان مثال من هر هفته دست کم دوبار به یک بازارچه و یا موسسه خیریه می‌روم و حتی چندسالی است که حتی لحظات سال تحویل و اعیادی مانند عید قربان را در کنار سالمندان کهریزک سپری می کنم.


وی تاکید کرد: پیش وجدان خودم رو سفیدم که هرکار خیری که توانسته‌ام انجام داده‌ام.
 

در بخش دیگری از این مراسم محمدرضا عیوضی هم با اشاره به پیشینه موسسین خیریه ملائک گفت: همیشه قدردان و به یاد دلاوری‌های رزمندگان هستیم که اگر نبودند معلوم نبود که هم‌اکنون ما هم اینجا باشیم.

وی افزود: نکته مهم این است که فعالیت خیریه یک فعالیت کاملا شخصی است و نباید اجباری در مشارکت وجود داشته باشد؛ چرا که ما از وضعیت زندگی افراد مطلع نیستیم.

این خواننده افزود: ما هنرمندان درونمان خودمان را می‌سوزاند و بیرونمان دیگران را. شاید هنرمندانی باشند که حتی نیازمند گذران زندگی خوذ باشند اما بارها دیده‌ام که به محض اینکه برای یک کار خیر دعوت شده‌اند بلافاصه برای حضور در آن اقدام کرده‌اند.


امیر اصلانی آهنگساز هم در ادامه گفت: به همه بنیادهای خیریه توصیه می‌کنم که به شدت از هزینه‌های تجملاتی پرهیز کنند و بدانند اصولا اجازه و حق این هزینه کردها را ندارند.

وی افزود: در عین حال پیشنهاد می‌کنم همانند موسسه فائو هر خیریه پس از بررسی تعداد معدودی از هنرمندان را به عنوان سفیران خود معرفی کنند تا آنها بتوانند به طور متمرکز برای این موسسات فعالیت کنند.

 

حضور عوامل «خندوانه» در افتتاحیه بازارچه ملائک

شاهین جمشیدی در این نشست از حضور عوامل برنامه «خندوانه» در افتتاحیه این برنامه خبر داد.

 

شایان ذکر است که در این بازارچه ۸۰ غرفه اصلی برای عرضه صنایع دستی٬ زیورآلات٬ سوغات شهرستان‌ها٬ غذای سنتی و فست‌فود و خدمات طبیعت گردی وجود دارد. این اولین بارچه خیریه‌ای است که در ان پیست پینت‌بال هم وجود خواهد داشت.


گروه خندوانه٬ محمدرضا رودکی٬ بهداد سلیمانی٬ مهدی ماهانی٬ حامد محضرنیا٬ هومن جوادی٬ مجید قمری٬شاهین جمشیدی و ... از جمله هنرمندانی هستند که وعده حضورشان در این بازارچه داده شده است.

 

 

 

 

گزارش: محمدصالح حجت‌الاسلامی

 

شما هم می توانید در انتهای همین مطلب نظرتان را درباره آن، با دیگران در میان بگذارید.

 بازگشت به صفحه نخست
کد: 8271 تاریخ نشر: ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۴ مهر بازدید: 2857 ساعت: 3:56 صبح
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 گزارش تصویری نشست خبری نهمین بازارچه خیریه ملائک ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۴ مهر
2 بازارچه افطاری به نفع بیماران ام اس برگزار می‌شود ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ مرداد
3 استفاده از آنتی بیوتیک در دوغ صحت ندارد ۱۳۹۲ دوشنبه ۳ تير
4 بازارچه امام علی هم بوی عید گرفت ۱۳۹۱ چهارشنبه ۹ اسفند
5 بازارچه نوروزی رعد در راه است ۱۳۹۱ پنج شنبه ۵ بهمن
6 بازگشایی دو بازارچه گیاهان دارویی در تهران و اصفهان ۱۳۹۱ چهارشنبه ۸ آذر
7 عرضه تخم مرغ بدون شناسنامه ممنوع شد ۱۳۹۱ دوشنبه ۱۷ مهر


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  شما هم چای را داغ داغ می نوشید؟ نوشیدن چای داغی که بخار از آن بلند می شود، خطر ابت...

  بهترین‌ها برای مقابله با خستگی گاهی برای مقابله با خستگی لازم است از مکمل ها استف...

  آشنایی با علل حساسیت غذایی محققان بر این باورند که بعد از بیماری های عفونی آن...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

این کاهش وزن جانتان را می‌گیرد چاق هستید؟ می‌خواهید لاغر شوید؟ گوشتان به کلمه رژیم حساس شده؟ لاغری به هر قیمت در کوتاه‌ترین زمان ممکن؟البته که تقصیر شما نیست، چاق شدن تا حدودی تقصیر شماست، اما این که فکر کنید با رژیم غذایی خاص، در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید به وزن ایده آل برسید، حتما اشتباه است. این جملات فقط در تبلیغات کاربرد دارد، نه در زندگی واقعی شما.
می‌خواهید لاغر بمانید؛ این توصیه را جدی بگیرید تحقیقات نشان می دهند که خواندن برچسب مواد غذایی موجب پیشگیری از چاقی به ویژه در زنان می شود.
طلاق یک زوج جوان به خاطر کشک/زن نه سوغاتی را خواست نه 324 سکه طلا را پایگاه خبری لقمه: زن جوان سوغاتی کشک خشک را در شان خود ندید و تنها پس از چندماه از همسرش جدا شد.
در مدرسه چه بخوریم؟ با توجه به نزدیک شدن فصل بازگشایی مدارس، مطلب زیر را که درباره بهداشت عمومی و بهداشت محیط در مدارس، تغذیه دانش‌آموزان و رعایت نکات بهداشت فردی از سوی دانش‌آموزان است، برایتان آورده‌ایم.