کمبود اعتبار داریم، واکسیناسیون تب برفکی را محدود کردیم


پایگاه خبری لقمه: مدیرکل اداره دامپزشکی استان تهران گفت: در فاز اول واکسیناسیون تب برفکی به دلیل کمبود اعتبار تنها حدود ۶۵ درصد جمعیت دامی استان تحت پوشش قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری لقمه ، علی اصغر برائی نژاد در گفتگویی با بیان اینکه پروتکلی که برای پیشگیری از بیماری تب برفکی وجود دارد، واکسیناسیون است، اظهارداشت: در انجام عملیات واکسیناسیون در شرایط عادی حداقل باید ۸۵ درصد جمعیت دامی تحت پوشش قرار بگیرد.

 
وی تصریح کرد: اعتقاد ما این است درباره این بیماری به دلیل خسارتی که وارد می کند باید صد در ۱۰۰ گله‌ها تحت پوشش قرار بگیرد؛ اما در حالت عادی ۸۵ درصد جمعیت دامی هم که تحت پوشش قرار بگیرد مخاطرات بیماری به شدت کاهش می یابد.
 
مدیرکل اداره دامپزشکی استان تهران ادامه داد: در مرحله اول واکسیناسیون این بیماری ما حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد دام های استان را تحت پوشش قرار دادیم که دلیل این امر نیز محدودیت های اعتباری بود؛ شاید در فصل گرما درباره این بیماری مشکل چندانی نداشته باشیم اما اگر این روند در مرحله دوم واکسیناسیون هم تکرار شود و محدودیت های اعتباری گریبانگیر ما باشد، قطعا در فصل سرما شیوع بیماری را به شکل گسترده در استان شاهد خواهیم بود.
 
برائی نژاد اعتبار مورد نیاز برای واکسیناسیون را حدود ۲ تا ۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون رقمی در اختیار ما قرار نگرفته و مرحله اول واکسیناسیون نیز به صورت قرضی انجام شده است یعنی الان دامپزشکی استان تهران هم هزینه واکسن و هم هزینه عملیات واکسیناسیون را بدهکار است.
 
وی اضافه کرد:بخشی از این واکسن‌ها تولید داخل بوده که برای گوسفند و بز استفاده شده و بخشی هم وارداتی بوده که هزینه واکسن را هم خود دامداران باید پرداخت کنند.

شما هم می توانید در انتهای همین مطلب نظرتان را با دیگران در میان بگذارید.

 بازگشت به صفحه نخست

 

نقل از :مهر

کد: 11708 تاریخ نشر: ۱۳۹۶ دوشنبه ۶ شهريور بازدید: 728 ساعت: 12:55 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبرنظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  علیرضا زالی: شهید فخری زاده از پیشگامان صحنه مبارزه با کرونا بود پایگاه خبری لقمه: فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرو...

  ویتامین K دوست دار استخوان پایگاه خبری لقمه: در حالی که کلسیم و ویتامین D اغل...

  واقعیت‌هایی تلخ در مورد چای شیرین درست است که چای شیرین در وعده صبحانه مزه خوب و دلچ...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت