دلایلی برای اثبات آمادگی مدیر شدن کارمندان


پایگاه خبری لقمه: همیشه این شانس وجود دارد که چند نفری در تیم کاری شما باشند که علی رغم داشتن توان رهبری هنوز به پست‌های مدیریتی دست پیدا نکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری لقمه ، برخی از آنها ممکن است بی اینکه عنوانی به آنها اعطا شده باشد خودشان نقشی مدیریتی به عهده گرفته باشند اما برخی ممکن است فقط نشانه هایی گنگ از داشتن توان مدیریت بروز دهند.

 
همانطور که استخدام نادرست افراد هزینه زاست انگیزه دادن به آنها برای انجام کاری که توانش را ندارند هم هزینه بر است. در ادامه 10دلیل برای اثبات آمادگی مدیر شدن کارمندان را آمده است:
 
1-تغییرادبیات خودمحور به ادبیات جمع محور
 
تبدیل شدن از کارمند به مدیر زمانی اتفاق می افتد که کارمندان کم کم می توانند از نقطه نظر یک مدیر به مسائل نگاه کنند. برای شناسایی این تغییر باید تغییرات گنگی را که در عملکرد کارمندان اتفاق می افتد دنبال کرد. ممکن است این تغییر شامل تغییری ساده در انتخاب کلمات باشد.
 
بیشتر بخوانید: مواردی که مدیران باید از آنها دوری کنند
 
2-خودشان را مدیریت می کنند
 
کارمندی که برای مدیریت آماده شده قادرند خودشان را مدیریت کنند یکی از دلایل رشد کاری کارمندان این است که هرچه می‌گذرد نیاز کمتری به زمان برای مدیریت کارهایشان پیدا می کنند. آنها دیگر حالا می دانند که چه کارهایی ضروری است که صورت بگیرد و از انجام آنها مطمئن می شوند، موقعیت ها را به خوبی شناسایی می کنند و هر کاری که لازم است برای بهره برداری از این موقعیت ها انجام می دهند. تنها راهی که کارمندان می توانند از توان مدیریتی خود مطمئن شوند این است که اطمینان پیدا کنند می توانند در وهله اول خود را مدیریت کنند.
 
3-آنها به فکر موفقیت دیگران هم هستند
 
اگر کارمندی دغدغۀ موفقیت دیگران را هم به اندازە دغدغۀ موفقیت خود یا تیم کاری خود داشته باشد معمولا به این معناســت که شما کارمندی آمادە به عهده گرفتن مدیریت در اختیار دارید. مدیران بزرگ رهبران وارسـته ای هستند که تنها به فکر موفقیت گروهی هستند.
 
4-مسئولیت پذیرند
 
یکی از نشانه های مدیران بالقوه این است که حاضرند مسئولیت خود و تیم کاریشان را به عهده بگیرند. اگر شما مسئولیت تصمیماتتان را به عهده بگیرید افراد تحت امرتان به شما احترام خواهند گذاشت.
 
5-عملکرد آنها فراتر از انتظارات است
 
اگر شخصی دائم در عملکردش اوج داشته باشد معمولا نمی تواند مدیر خوبی باشد. اگر کارمندی دائم در کارش در حال رشد است و فراتر از انتظارات شما عمل می کند وقت ارتقاء او فرار رسیده است. بهتر است چنین کارمندی را از دست ندهید تا مدیری دیگر فرصت ارتقاء دادن او را بعد از شما پیدا نکند.
 
6-درخواست ارتقا به سمت مدیر را دارند
 
یکی از ساده ترین نشانه های تشخیص کارمندی که لیاقت مدیریت را دارد این است که خودش چنین تقاضایی را با شــما مطرح می کند. احتمال زیادی وجود دارد که چنین شخصی واقعا آمادگی مدیریت را داشته باشد.
 
7-حس مالکیت از خود نشان می دهند
 
یکی از نشانه های توانایی مدیریت این است که کارمندی غرور و نوعی حس مالکیت از کار در شرکت از خود نشان دهد. مدیریت یک تیم کاری لازمه اش این است که شما همواره تصویری جامع از کارتان داشـته باشید و نه تنها بدانید چطور می خواهید آن تصویر را واقعیت ببخشید بلکه باید بدانید که چطور با ابزارهایی که در اختیار دارید در مسیر تحقق اهدافتان حرکت کنید.
 
8-شکست یا موفقیت آن، شکست یا موفقیت خودشان است
 
این گروه در مسیر مدیر شدن قرار گرفته اند. آنها مدیریت می کنند بی آنکه خودشان بفهمند اگر کارمندی برای قبول مدیریت آمادگی داشته باشد خودش از پیش به طور ناخودآگاه مسئولیتی مدیریتی را قبول کرده است. اینجور کارمندان بی آنکه وظیفه ای داشته باشند به کارمندان دیگر در برنامه ریزی بازاریابی کمک می کنند یا به همکارانشان در مورد سروکله زدن با مشتریان بدقلق مشاوره می دهند یا به کارمندان تازه وارد کمک می کنند که با محیط جدید اخت شوند. اگر کسی واقعا بخواهد مدیر شود پیش از اینکه به مدیریت منصوب شود خودش این کار را به نحوی به عهده خواهد گرفت چون از آن لذت می برد.
 
9-برای شغل شان به هر کاری متوسل می شوند
 
وقتی کسی هر کاری از دستش برمی آید برای انجام وظایف و تعامل با همکارانش انجام می دهد دارد پیامی روشن به ما می دهد. اگر کسی چنین سازگاری ای با این نوع کار داشته باشد حتما برای مدیریت گزینه مناسبی است. آنها ابتکار به خرج می دهند یک مدیر برجسته مدیری است که نه تنها مسئولیت های خودش را به خوبی به انجام می رساند بلکه کارهایی دیگر را هم بر عهده می گیرد تا امورات شرکت بهتر پیش برود.
 
10-برای نقش های مدیریتی داوطلب می شوند
 
آنها عضو از یک تیم کاری که در یک پروژه شـخصا داوطلب می شود و مدیریت را می پذیرد قطعا آماده مدیر شدن است. این موقعیتها معمولا پیش می آیند و کسی که در این مواقع پا پیش می گذارد و داوطلب می شود معمولا مدیری بالقوه است.
شما هم می توانید در انتهای همین مطلب نظرتان را با دیگران در میان بگذارید.

نقل از :خبرآنلاین

کد: 13684 تاریخ نشر: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۹ آذر بازدید: 797 ساعت: 2:37 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 تغییر ذهنیت از کارمندی به کارآفرینی ۱۳۹۶ شنبه ۲ دي
2 ناهارهای سرکاری! ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۷ دي
3 نوشیدنی ویژه کارمندان ۱۳۹۲ شنبه ۲۵ آبان
4 در چای آب لیمو تازه بریزیم یا نه؟ ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۹ مرداد
5 جزییات اختصاص سبد کالا به کارمندان دولت در آستانه ماه رمضان ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۹ خرداد
6 عرضه سبد کالایی رمضان به کارمندان دولت ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ خرداد
7 آبدارخانه‎ها آلوده‎تر از سرویس‎های بهداشتی هستند ۱۳۹۲ شنبه ۷ ارديبهشت
8 ارائه سبد کالایی به کارمندان و کارگران/ برنج، گوشت قرمز و مرغ در این سبد ۱۳۹۱ جمعه ۱۸ اسفند
9 میان وعده‌های سالم برای کارمندان ۱۳۹۱ يکشنبه ۸ بهمن
10 900 هزار فرهنگی سبد ارزاق دریافت کردند ۱۳۹۱ يکشنبه ۱۰ دي


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  ویتامین های گروه ب و بیماریهای قلب وعروق لقمه: آیا می دانید که ویتامین های B باعث کاهش ریسک...

  قهوه نوش‌ها خوش بین‌تر هستند دانشمندان می‌گویند نوشیدن قهوه به خوش بینی کمک می‌...

  چه کنیم تا با مصرف سبزی ها دچار نفخ نشویم؟ یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی تاکید کرد: « ممکن است...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

این فست فودهای آمریکایی را تحریم کنید شاید مردم آمریکا چاق ترین مردم دنیا باشند، ولی بدان معنا نیست که بازار آنها در انحصار فست فود باشد. فست فودهای زنجیره ای آمریکایی از جمله پیتزا هات، کی اف سی و مک دونالدز در نقاطی غیر از آمریکا غذاهایی ارائه می دهند که آمریکایی ها در کشور خودشان نمی توانند بخورند.
خواص و فواید بی شمار چای زنجبیل لقمه: گیاه درمانی رویکردی جدید در درمان بیماری‌هاست و اگر توسط اهل فن آن تجویز شود، بهترین راه رفع ناخوشی‌هاست. تغذیه به روش سنتی، اولویت بخش عمده‌ای از جمعیت هند است و علاقه شدیدی به نوشیدنی‌ها بویژه چای دارند. یکی از این نوشیدنی‌های مورد علاقه آن‌ها، چای زنجبیل است که خواص زیادی دارد.
همه چیز در باره خرید و نگهداری نان در فریزر در فرآیند انجماد همیشه توصیه می‌گردد اگر قطعه نان خیلی بزرگ نباشد، تا حد امكان به صورت كامل (برش نخورده) منجمد گردد، چون در این حالت قابلیت حفظ طعم و بو افزایش می‌یابد.
چربی های ترانس را بشناسید روغن‌های گیاهی که از دانه‌های روغنی گرفته می‌شوند، مانند بسیاری از خوراکی‌ها تاریخ مصرف دارند و باید در دمای خاصی آنها را نگه داشت.