شاپور دیوسالار:
بازنمود این رخداد همگانی قطعا امری همگانی است


شاپور دیوسالار، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، هم درباره دلایل حمایت و مشارکت سازمان زیباسازی شهرداری از مسابقات عکس یلدا توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لقمه، در گزارشی که در روزنامه شرق مورخ 9 دی ماه 1399 به بهانه برگزاری دو نمایشگاه مجازی «عکس آئین یلدا» در ایران و فرانسه، برپا شده و ترکیبی از برگزیدگان دوره های دوم و سوم مسابقه عکس یلدا به کوشش محمدصالح حجت الاسلامی دبیر مسابقات سفره های ایرانی اسلامی و پنج داور شامل آقایان حسن غفاری، مجید ناگهی، حسین کریم زاده، بابک برزویه و خانم آی تای شکیبافر، را به نمایش در آورده، منتشر شده است. شاپور دیوسالار معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیبا سازی شهرداری تهران، توضیحاتی را در این مورد ایراد کرده است.

بازنمود این رخداد همگانی قطعا امری همگانی است


شاپور دیوسالار، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، هم درباره دلایل حمایت و مشارکت سازمان زیباسازی شهرداری در این رویداد گفت: «یلدا در فرهنگ ایرانی-اسلامی و آیین زندگی مردمان این سرزمین ریشه‌ای دیرینه دارد. نه‌تنها شب یلدا، بلکه آیین‌های بسیاری از دیرباز در سنت زندگی ایرانیان چنان پذیرفته شده و نقش بسته که به‌نوعی به اجزای جدانشدنی فرهنگ سترگ ایرانی تبدیل شده‌اند. این سنت‌ها همراه با تحولات قرون و اعصار گذشته ایران تا به امروز با افت‌و‌خیز فراوان روبه‌رو شده؛ اما همین همراهی با تحولات اجتماعی رمز ماندگاری آنها بوده است».


او ادامه داد: «یلدا در هر نقطه از ایران با حال و هوایی متفاوت و با رنگ‌و‌بوی بومی آن منطقه برگزار می‌شود و برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند در نمایش زیبایی‌های متنوع و رنگارنگ یلدا در نقاط مختلف ایران نقش مهمی داشته باشد. بازنمود این رخداد همگانی قطعا امری همگانی است و طبعا سازمان‌های مرتبط با حوزه فرهنگ و هنرهای شهری به‌عنوان متولیان امور فرهنگی باید نقش تسهیلگری در ایجاد ارتباط میان فعالان این حوزه‌ها را برای دستیابی به نتایج بهتر و جامع‌تر در حوزه فرهنگ و هنر ایفا کنند. همراهی و همدلی هنرمندان و حوزه‌های مدیریت فرهنگی است که می‌تواند جریان‌ساز رخدادهای این‌چنینی در عرصه فرهنگ و هنر و بازنمود زیبایی‌های آن در گوشه و کنار ایران باشد».

 

خبرنگار: آزاده فضلی

 بازگشت به صفحه نخست
کد: 14209 تاریخ نشر: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۰ دي بازدید: 887 ساعت: 3:57 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبرنظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  آهن موجود در گوشت قرمز سرطانزاست دانشمندان معتقدند سطح بالای آهن موجود در گوشت قرمز...

  مصرف شیر و فرآورده های لبنی برای چه کسانی مطلقا ممنوع است؟ اگر افراد از دوران کودکی و نوجوانی کلسیم کافی دریا...

  آیا رژیم اهالی قطب شمال را امتحان کرده اید؟ رژیم غذایی که مخصوص اهالی شمالی جهان است سبب کاهش ...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت