فرهاد آییش در آیین سمنوپزان +عکس


پایگاه خبری لقمه: بازیگر تئاتر و سینما با حضور در خیمه اصحاب فرهنگ و هنر آیین «سوگ چامه‌ها» در برج میلاد تهران پیشنهاد داد تا آیین سوگ چامه‌ها و سوگ اقوام ایرانی برای گردشگران فرهنگی دیگر کشورها نیز اجرا شود تا آنها به عنوان سفیران فرهنگی این آیین‌ها را به دنیا معرفی کنند.

به گزارش پایگاه خبری لقمه، فرهاد آییش شامگاه سه شنبه (19 آبان ماه) با حضور در آیین سوگ چامه‌ها در یادمان ملی ایرانیان از خیمه‌های برپاشده در این مکان بازدید کرد.

وی سپس به خیمه اصحاب فرهنگ و هنر آمد و برای شهروندان و مخاطبان این خیمه، نوشته‌ای از عرفان نظر آهاری با عنوان " پیامبری و درختی و شهیدی" را بازخوانی کرد.

فرهاد آییش همچنین در گفتگویی مطرح کرد: برپایی خیمه‌های مختلف در محوطه برج میلاد بسیار جذاب است و چه خوب است که چنین مراسم‌هایی برای گردشگران خارجی به عنوان سفیران فرهنگی نیز برگزار شود. قطعاً اگر گردشگران فرهنگی در ماه محرم به ایران سفر کنند، بسیار تحت تاثیر قرار گرفته و می‌توانند بسیاری از آیینهای سنتی و بومی ما ایرانیان را که ویژه این ایام اجرا می‌شود را به دنیا معرفی کنند.

فرهاد آییش در پایان پس از بازدید از خیمه‌های مختلف برپاشده در برج میلاد تهران با حضور در خیمه نذر در مراسم آیینی سمنوپزان شرکت کرد.

دومین دوره سوگواره خیمه‌ها و نجواها با برگزاری ویژه برنامه‌های مختلف هنری شامل اجرای تئاتر و کنسرت دینی، شب شعر، عزاداری ملل اسلامی، سوگ چامه‌ها و ... از ۱۳ آبان ماه(مقارن با ۲۱ محرم) تا ۲۱ آذرماه در برج میلاد تهران برگزار شد. 

 

شما هم می توانید در انتهای همین مطلب نظرتان را با دیگران در میان بگذارید.

 بازگشت به صفحه نخست


نقل از :روابط عمومی برج میلاد

کد: 8374 تاریخ نشر: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۰ آبان بازدید: 742 ساعت: 12:07 صبح
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبرنظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  قارچ را داغ داغ بخورید! مهم نیست کدام نوع آن را انتخاب می‌کنید؛ صدفی یا مع...

  کی چی بخوریم؟ لقمه: مواد غذایی با ترکیبات متنوع و متفاوت خود، خص...

  نکاتی در مورد مصرف ماکارونی می‌توانید به جای گوشت از سویا برای افزایش پروتئین ...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت