آغاز مدیریت هوشمند آرد در استان تهران از امروز


پایگاه خبری لقمه: مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد از امروز در استان تهران آغاز شد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم ظرف یک ماه آینده اکثر نانوایی‌های کشور به کارتخوان‌‌های هوشمند مجهز شوند.

به گزارش پایگاه خبری لقمه، محمد جلال مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد مدیریت هوشمند یارانه آرد در استان تهران اظهار داشت: این طرح از امروز در استان تهران آغاز شده است، اما هیچ تغییری در سمت تقاضای مردم و همچنین قیمت نان ایجاد نمی‌شود. یعنی نه در قیمت و نه در مقدار خرید نان هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود و محدودیتی وجود ندارد و فقط به نانوایی‌ها آموزش داده می‌شود که چگونه از کارتخوان‌های جدید استفاده کنند. 

 
وی افزود: مشتری در زمان خرید نان، مبلغ را وارد نمی‌کند، بلکه فقط تعداد نان و نوع نان که در نانوایی از پیش تعریف شده است را وارد می‌کند. به عنوان مثال اگر از نانوایی سنگکی خرید کند، مثلا تعداد 3 عدد نان را وارد می‌کند که با قیمت قبلی همان 3 هزار تومان که در مجموع 9 هزار تومان می‌شود و با کشیدن کارت در دستگاه کارتخوان هوشمند همان مبلغ از حساب وی کسر می‌شود. 
 
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد:‌ هیچ تغییری در سمت مردم از نظر قیمت و تعداد نان ایجاد نمی‌شود، فقط برای نانوا در هر شب 15 درصد از عملیات فروش را به عنوان یارانه دریافت می‌کند. مثلاً اگر نانوا 100 عدد نان 3 هزار تومانی فروخته باشد در پایان شب 15درصد این مبلغ یعنی 45 هزار تومان به عنوان یارانه دریافت خواهد کرد.
 
جلال گفت:‌ عملکرد نانوایی‌ها مبتنی بر فروش تعداد نان برمبنای کارتخوان هوشمند است و همچنین سهمیه آرد یارانه‌ای که به نانوا تعلق می‌گیرد، نیز براساس عملکرد تولید و فروش تعداد نان محاسبه می‌شود.
 
وی افزود: پرداخت 15درصد از قیمت فروش نان برای نانوا به خاطر جبران افزایش هزینه دستمزد، اجاره‌ها و سایر هزینه‌های جانبی است. 
 
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی  تأکید کرد: کارتخوان‌های هوشمند جدید از امروز در نانوایی‌های استان تهران نصب می‌شود و امیدوارم ظرف یک ماه آینده این کارتخوان‌ها در اکثر نانوایی‌های کشور نصب شود.
 
به گفته جلال، با نصب کارتخوان‌های هوشمند دیگر نانوا نمی‌تواند مبلغ مازاد به ازای نان از مردم دریافت کند و این جلوی گرانفروشی نان را هم می‌گیرد.
 
وی افزود: نصب کارتخوان‌های جدید از امروز شروع شده و بستگی به زیرساخت‌های فراهم شده با سرعت جلو می‌رود و البته در مناطق روستایی سرعت کمتری نسبت به شهرها خواهد داشت، اما مردم در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند، چون تغییری در قیمت و مقدار نان برای آنها ایجاد نمی‌شود.
 
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین اظهار داشت: نصب کارتخوان‌ها توسط بانک عامل به صورت رایگان انجام می‌شود و کارتخوان‌های موجود هم برای زمانی است که کارتخوان‌های هوشمند از دسترس خارج باشد، بنابراین نانوا نباید هزینه‌ای برای کارتخوان پرداخت کند، فقط تعهدی می‌دهد و قراردادی امضا می‌کند با بانک عامل که این کارتخوان‌‌ها در نانوایی او نصب می‌شود و به صورت امانت از آن استفاده می‌کند.
 
جلال گفت: پیش‌بینی می‌کنیم نصب کارتخوان‌های هوشمند در نانوایی‌ها تا یک ماه آینده در سراسر کشور به حدی برسد که اکثر نانوایی‌ها به کارتخوان‌های هوشمند مجهز شوند.
 
وی همچنین در مورد اینکه با اجرای آزمایشی طرح مدیریت هوشمند یارانه نان در استان زنجان چه نتایجی به دست آمد، گفت: براساس داده‌های این طرح اکثر نانوایی‌ها عملکرد درستی داشتند و براساس  عملکرد تولید نان و فروش به مردم آرد دریافت می‌کردند، البته برخی نانوایی‌ها هم آرد دریافتی را در سایر قالب‌ها غیر از تولید نان عرضه می‌کردند که با این طرح هوشمند از آن کارها جلوگیری می‌شود.
 
به گفته مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی، طرح مدیریت هوشمند یارانه آرد (مهیا) در کشور آغاز شده است و پیش‌بینی می‌کنیم، ظرف یک ماه اکثر نانوایی‌ها به این کارتخوان‌ها مجهز شوند.
 
جلال در مورد اینکه اگر برخی افراد بخواهند به بهانه این طرح گرانفروشی کنند باید چه کار کرد، بیان داشت: در این کارتخوان‌ها مردم فقط تعداد نان را وارد می‌کنند و قیمت به صورت پیش‌فرض وجود دارد. به عنوان مثال اگر قیمت هر نان سنگک 3 هزار تومان باشد وقتی عدد 3 برای خرید نان را وارد کنید خود به خود 9 هزار تومان از حساب مشتری کم می‌‌شود.
 
وی در پایان تأکید کرد:‌با اجرای طرح مدیریت هوشمد عملکرد نانوایی‌ها شفاف می‌شود و مردم می‌توانند تخلفات احتمالی را گزارش دهند، اما تأکید می‌کنم هیچ تفاوتی در سمت مردم از نظر قیمت و تعداد نان ایجاد نمی‌شود.

 

خبرنگار: محمدصالح حجت الاسلامی

 

بازگشت به صفحه نخست


نقل از :فارس

کد: 14876 تاریخ نشر: ۱۴۰۱ دوشنبه ۳۰ خرداد بازدید: 525 ساعت: 5:15 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 مصرف نمک در پخت نان صدای وزارت بهداشت را هم درآورد/خطر ابتلا به دیابت با مصرف نمک زیاد ۱۴۰۲ جمعه ۶ بهمن
2 یارانه گندم و نان و مسئله محدودیت فروش نان ۱۴۰۲ شنبه ۳۰ دي
3 اینفوگرافیک | حضور زنان در عرصه علم ۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۳ دي
4 آزادی نامحدود واردات دام برای مرزنشینان+تصویر بخشنامه ۱۴۰۲ سه شنبه ۱۲ دي
5 اجرای طرح هدفمندی یارانه آرد و نان در کشور با دستاورد 27 هزار میلیارد تومانی ۱۴۰۲ شنبه ۱۸ آذر
6 صادرات نان صنعتی ممنوع است ۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ آذر
7 چگ.نه 1.5 میلیون تن‌ آرد یارانه‌ای در کشور صرفه‌جویی شد؟ ۱۴۰۲ يکشنبه ۵ آذر
8 آرد کامل نداریم/ سوءاستفاده و دروغ تجاری! ۱۴۰۲ شنبه ۲۷ آبان
9 یک ماه از تشنگی و گرسنگی مردم غزه گذشت ۱۴۰۲ دوشنبه ۱۵ آبان
10 رابطه چاقی و دیابت بارداری/ احتمال بالای سزارین ۱۴۰۲ سه شنبه ۲ آبان
11 آغاز طرح نظارت بر آرد و نان نانوایی ها ۱۴۰۲ سه شنبه ۲ آبان


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  آشنایی با غذاهای ضد آنفلوانزا اگرچه با پیشرفت علم پزشکی، آنفلوانزا دیگر بیماری ک...

  رابطه وزن مرغ با ارزش غذایی آن پایگاه خبری لقمه: رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و م...

  ماءالشعیر طعم‌دار و نوشابه چه فرقی با هم دارند؟ متاسفانه شناسایی محصولاتی که با اسانس تولید می‌شود...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

چگونه در رژیم گرفتن شکست نخورید؟ رژیم‌هایی که کالری اندکی دارند، در کوتاه مدت باعث کاهش وزن می‌شوند؛ ولی، در طولانی مدت حفظ آن‌ها مشکل است.
نحوه نگهداری میوه و سبزی میوه ها و سبزی ها ازجمله مهم ترین گروه های غذایی هستند که مصرف روزانه شان برای تمام سنین بین ۳ تا ۴ واحد توصیه می شود. با خوردن آنها می توان ویتامین ها و املاح بسیاری را به بدن رساند.
همه چیز درباره نورپردازی آشپزخانه پایگاه خبری لقمه: در این مقاله با راهکارها و محصولات مناسب نورپردازی آشپزخانه آشنا می شوید.
رژیم لاغری ۱۰ روزه برای آب کردن چربی های اضافه اگر توقع دارید زمانی که رژیم می‌گیرید، آب توی دلتان تکان نخورد و گرسنه نشوید، یعنی یا برای لاغر شدن خیلی مصمم نیستید یا کلا تعریف درستی از رژیم ندارید! سلامتی و زیبایی حق افرادی است که اراده بهتر و قوی‌تری دارند. همین یک میان وعده را بخورید و شکر خدا را کنید این میان وعده را یا در فاصله صبحانه تا ناهار بخورید، یا در فاصله ناهار تا شام.