عجیب‌ترین رژیم‌های لاغری جهان


برخی انسان‌ها چنان راه‌های عجیب و غریبی برای رژیم گرفتن انتخاب می‌كنند كه نام‌شان در كتاب‌های مربوط به ركوردهای عجیب و غریب ثبت می‌شود. این شاید عجیب و غریب‌ترین راه‌های رژیم غذایی در تاریخ باشد.

به گزارش لقمه، اگر اضافه وزن دارید حتما تا امروز یك یا چندنوع رژیم غذایی را امتحان كرده‌اید، قطعا هم می‌دانید كه رژیم گرفتن یكی از سخت‌ترین كارهای دنیاست. شاید به همین دلیل است كه بسیاری از افراد به قرص‌هایی كه مدعی می‌شوند خیلی راحت وزن را كم می‌كنند متوسل می‌شوند، اما این راه اصلا عجیب نیست. درواقع برخی انسان‌ها چنان راه‌های عجیب و غریبی برای رژیم گرفتن انتخاب می‌كنند كه نام‌شان در كتاب‌های مربوط به ركوردهای عجیب و غریب ثبت می‌شود. این شاید عجیب و غریب‌ترین راه‌های رژیم غذایی در تاریخ باشد.خوراك كرم برای لاغری

خوردن تخم كرم

كرم‌های نواری گونه‌هایی از انگل‌ها هستند كه در دستگاه گوارش انسان زندگی كرده و غذاهایی كه انسان می‌خورد را جذب می‌كنند و به همین دلیل است كه افرادی كه این نوع از انگل‌ها را در روده‌شان دارند معمولا لاغر هستند. اما گروهی از انسان‌ها بوده‌اند كه پس از تلاش برای لاغر شدن به شیوه‌های مختلف، به امید لاغری تخم این كرم‌ها را خوردند تا این تخم‌ها در معده آنها تبدیل به كرم شود و بخشی از كالری كه روزانه دریافت می‌كنند را این كرم‌ها جذب كنند. اما خب قطعا می‌دانید كه این كار چقدر اشتباه است، این كرم‌ها عوارض خیلی بدی برای بدن دارند و مثلا نمی‌گذارند هیچ ویتامین و ماده معدنی در بدن جذب شود و انواع و اقسام بیماری‌ها از كم‌خونی گرفته تا سوء‌تغذیه و خونریزی گوارشی در فرد ایجاد شود.

زبانت را بدوز

بخیه زدن روی زبان

جراحی‌های مختلفی در طول تاریخ برای كاسته شدن اشتها یا كم شدن حجم معده یا سیر گوارشی برای كاستن وزن ابداع شده است اما شاید عجیب‌ترین جراحی ابداع شده شیوه «رصد كردن زبان» باشد. در این جراحی، روی زبان و نقاط مختلف آن چندین بخیه زده می‌شود تا به وسیله این بخیه‌ها حس چشایی فرد مختل شود. در فرم شدید این جراحی اینگونه انجام می‌شود كه فرد به دلیل بخیه‌هایی كه روی زبانش است توانایی جویدن، قورت دادن و قدرت چشایی را از دست می‌دهد و برای همین از خوردن غذای سفت و جامد خودداری می‌كند و فقط مایعات می‌خورد. درست است كه این شیوه جواب می‌دهد اما باید بدانید چنین شیوه‌ای را فقط می‌شود با واژه «دیوانه‌وار» توصیف كرد، زیرا با این كار عملا فرد برای هربار قورت دادن آب دهانش هم به مشكل بر می‌خورد. این را هم بدانید كه برداشتن بخیه‌ها از زبان هم در بسیاری از مواقع فایده‌ای ندارد و فرد دچار مشكل بلع می‌شود. سخت‌ترین اتفاق برای دختری جوان از لرستان افتاد كه 115 كیلوگرم وزن داشت و توانست طی یك سال بیشتر از 30كیلوگرم از وزنش را بكاهد اما زمانی كه دچار مشكل عفونت‌ دهانی شد، پزشكان سعی كردند تا بخیه‌های زده شده روی زبان او را بردارند و موفق نشدند و این دختر جوان دچار مشكل انسدادی راه تنفسی شد و درنهایت پزشكان مجبور شدند برای نفس كشیدن او حنجره‌اش را بشكافند و این دختر جوان، سه بار تحت عمل جراحی قرار گرفت تا زبانش كمی ترمیم شود و بتواند غذا بخورد.


معده‌ات را از پنبه پر كن

خوردن پنبه

در گذشته برخی افراد اعتقاد داشتند كه خوردن یكی، 2 تكه پنبه یا خوردن یك نخ ابریشمی به شكل توپ كوچك می‌تواند باعث كوچك شدن حجم معده آنها شود و درواقع بخشی از حجم معده را پر كند و درنتیجه موجب می‌شود كه فرد كمتر غذا بخورد. حتی در مواردی افراد قبل از هروعده‌غذایی خود مقداری پنبه می‌خوردند تا كمتر غذا بخورند. طبیعی است كه چنین حالتی باعث بروز عوارض زیادی شود، از جمله بروز یبوست و كم شدن جذب مواد مفید و مقوی از دستگاه گوارش، اما وخیم‌ترین عارضه در مردی در مجارستان گزارش شده است كه پنبه‌هایی كه خورده بود باعث بسته شدن كامل مجرای خروجی معده و عفونت درون شكمی و پارگی معد‌اش شده بود كه وی 6ماه در بیمارستان بستری شد تا بهبود یابد.


آب بدن را خارج نكن

خوردن داروهای دیورتیك

همان‌طور كه گفتیم دل بستن به انواع و اقسام قرص‌ها، شربت‌ها و مكمل‌ها برای وزن كم كردن و چربی سوزاندن یكی از روش‌های معمول و رایج است كه در همه جای جهان طرفدار دارد. قدیمی‌ترین داروهایی كه برای وزن كم كردن مورد استفاده قرار می‌گرفت داروهای ضد فشارخون از نوع داروهای مدر بود كه باعث دفع آب از بدن می‌شد و كمی از وزن بدن را می‌كاست. اما باید بدانید چنین وزن كم كردنی هم خطرناك است و هم پرعارضه، 70درصد وزن بدن انسان را آب تشكیل می‌دهد و شما با خوردن داروهای مدر (دیورتیك) آب بدن‌تان را دفع می‌كنید نه اینكه چربی بسوزانید و با این كار عملكرد طبیعی بدن را هم دچار مشكل می‌كنید. جالب اینجاست كه پس از خوردن چندباره اینگونه داروها، متابولیسم بدن پایین می‌آید و فرد به جای لاغر شدن چاق می‌شود. خطرناك‌ترین حالت رژیم گرفتن با این نوع داروها در مورد 2دختر در پرو گزارش شده كه به‌طور همزمان داروهای مدر و نیز داروهای مسهل می‌خوردند و وزن هر2 به زیر 40 كیلوگرم رسید و درنهایت هر2 در بیمارستان بستری شدند. این 2 دختر به بیماری توهم چاقی (یا آنوركسی نوروزا) مبتلا بودند و یكی از آنها به علت همین حالت به كما رفت اما توسط پزشكان و با تزریق اجباری سرم و تغذیه داخل وریدی از مرگ حتمی نجات پیدا كرد.ساده‌ترین راه لاغری

دكتر هلبوت هاورمن، فوق‌تخصص رژیم‌های غذایی درمانی در دانشگاه اوبرهاوزن آلمان می‌گوید: «واقعیت این است كه هیچ راه میانبر سالم و مناسبی برای لاغر شدن وجود ندارد، نه داروهای چربی‌سوز و ضداشتها، و نه راه‌های عجیب و غریبی كه برخی در پیش می‌گیرند، همه این راه‌ها می‌توانند فرد را دچار مشكل كنند و حتی زندگی او را به خطر بیندازند. معادله وزن گرفتن یا كم كردن وزن، در انسان، بسیار ساده است. انسان مقداری كالری هرروزه وارد بدنش می‌كند، اگر مقدار كالری وارد شده به بدن بیشتر از آن باشد كه بدن آنها را می‌سوزاند (مثلا از طریق ورزش كردن یا انجام فعالیت‌های روزمره حیاتی مثل نفس كشیدن) آن وقت فرد دچار اضافه وزن می‌شود و این كالری‌های اضافی به صورت چربی در بدن او تجمع می‌یابد. اگر هم مقدار كالری كه هرروز وارد بدن می‌شود، كمتر از كالری باشد كه بدن به شكل‌های مختلف می‌سوزاند فرد شروع به كم كردن وزنش می‌كند.»
اما دكتر هاورمن یك توصیه ساده و بسیار كاربردی برای آنهایی كه می‌خواهند رژیم‌غذایی لاغری بگیرند دارد، او می‌گوید: «كافی است كمتر از حدمعمول خودتان غذا بخورید، غذاهای سالم مصرف كنید و با یك برنامه هدفمند ورزش كنید تا لاغر شوید.»

بازگشت به صفحه نخست


نقل از :سیب سبز

کد: 4170 تاریخ نشر: ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۳ خرداد بازدید: 3046 ساعت: 2:07 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 رژیم لاغری «پالئو» نگیرید ۱۳۹۸ جمعه ۱۱ مرداد
2 بدون رژیم غذایی لاغر شوید ۱۳۹۸ يکشنبه ۶ مرداد
3 از لاغری تا رفع یبوست با این شگفت انگیز ۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان
4 سوخت و ساز بدن با چه خوراکی هایی بالا می رود ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ فروردين
5 ۹ ترفند برای افزایش وزن ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۸ آذر
6 موز در روند لاغری تاثیری دارد؟ ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ آذر
7 آیا نوشیدنی های لاغری تاثیری در کاهش وزن دارد؟ ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۶ آذر
8 عامل ایجاد تندی فلفل چیست و چه تاثیری بر بدن دارد؟ ۱۳۹۶ شنبه ۲۵ آذر
9 چند ضد اشتهای معجزه گر برای لاغری ۱۳۹۶ شنبه ۲۵ آذر
10 ۷ راه ارزان قیمت برای از بین بردن چربی شکم ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ آذر
11 چه زمانی غذا بخوریم تا لاغر شویم ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۵ آذر


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  چند ساعت بعد از غذا میوه بخوریم؟ با توجه به این که بعد از غذا خوردن، معده پر و سنگی...

  مردم میوه و شیر را از سبد غذایی حذف نکنند معاون وزیر بهداشت از مردم خواست تا به رغم افزایش ق...

  کدام غذاها کلسترول بالایی دارند؟ کلسترول زیاد در بدن باعث افزایش چربی می‌شود و خطرا...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

طالع‌بینی در كافی‌شاپ تا به حال می‌دانستید كه این‌كه به چه دسری علاقه‌مند هستید می‌تواند تا اندازه زیادی ابعاد وجودی شخصیت شما را آشكار كند؟ از بین دسرهای زیر یكی را انتخاب ‌كنید و با خواندن جواب‌ها خودتان را بهتر بشناسید.
مدیریت استراتژیک در رستوران متون تخصصی در زمینه اداره رستوران معدود و محدودند. در ادامه مقاله مفیدی از خانم حدیث مشکی که در وبلاگشان منتشر کرده بودند را باز نشر می کنیم.
ظریف: از زبان فرهنگ نوروز بگوییم با سلطه‌گری صلح فراهم نمی شود پایگاه خبری لقمه: محمدجواد ظریف گفت: نوروز یک رویداد طبیعی نیست، یک تحول انسانی است، آن چیزی است که یونسکو در صدر برنامه‌های خود قرار داده است. یعنی تغییر نگرش ها و دیدگاه ها و اگر اساسنامه یونسکو را خوانده باشید با این شروع می‌شود که چون جنگ در اذهان مردم شکل می‌گیرد، باید صلح را هم در اذهان مردم شکل داد.
چرا نباید با پرخورها ازدواج کنید! اگر یکی از زوج ها چاق باشد و اهمیتی به تناسب اندام خود ندهد احتمال آنکه همسرش نیز چاق شود 37 درصد بیشتر است.