نکاتی مهم برای طراحی و بازسازی آشپزخانه


اگر احساس می کنید آشپزخانه تان نیاز به بازسازی دارد، در این مطلب به شما نکاتی را ارائه می دهیم که شما را در بازسازی آشپزخانه کمک خواهد کرد. پیش از اینکه وسایل آشپرخانه بخرید، مطمئن شوید که چه کارهای می خواهید انجام دهید.

اگر احساس می کنید آشپزخانه تان نیاز به بازسازی دارد، در این مطلب به شما نکاتی را ارائه می دهیم که شما را در بازسازی آشپزخانه کمک خواهد کرد. پیش از اینکه وسایل آشپرخانه بخرید، مطمئن شوید که چه کارهای  می خواهید انجام دهید. برای هر قدمی که میخواید بردارید برنامه ربزی خوبی داشته باشید. خیلی هیجان زده نشوید! یادتان بماند که بازسازی یک آشپزخانه صرفا به معنی تغییر در ظاهر آشپزخانه نیست بلکه فراتر از آن است.
 
تصمیم برای بازسازی به این معنی است که از آشپزخانه ی فعلی تان راضی نیستید. ممکن است در باسازی آشپزخانه نیاز به تعمیراتی مانند لوله کشی و کارهایی از این قبیل باشد. از آنجایی که می خواهید نتیجه ی کارتان خوب باشد بنابراین لازم است، نکات گفته در این مطلب را نگاهی بیندازید. قطعا کمک تان خواهد کرد.
 
 
1. منابع مالی اختصاص دهید
 
وقتی تصمیم به بازسازی آشپزخانه تان می گیرید احتیاج به منابع مالی دارید. این منابع مالی صرف خرید مصالح و تجهیزات دیگر می شود. همچنین باید به کارگران پول بدهید. برای این کار بودجه اختصاص بدهید.
 
خیلی مهم است که بودجه تعیین کنید تا مطمئن باشید برای چیزی بیش از حد هزینه نمی کنید. بهتر است وقتی برای آشپزخانه بودجه اختصاص می دهید، 29% را برای کابینت ها، 22% برای طراحی و اجرا، 16% برای سقف، کف، پنجره ها، دیوارها و درها، 14% برای اسباب و تهویه، 10% برای کانتر و 9% برای وسایل الکتریکی و لوله کشی هزینه کنید. اگر به این راهنمایی عمل کنید، هیچوقت دچار اشتباه نمی شوید.
 
 
2. از اولویت های نوسازی یادداشت برداری کنید
 
مطمئنا دلیل مهمی وجود داشته که تصمیم به بازسازی آشپزخانه خود گرفته اید. این دلیل یکی از اولویت هایی است که برای بازسازی آشپزخانه لازم است یادداشت کنید. این اولویت ممکن است یک کابینت جدید، نقاشی دیوار، لوازم خانگی جدید، طرح جدید و یا چیزهای دیگر باشد. آنها را لیست کنید. در حین یادداشت برداری مورادی که نیاز دارید را فراموش نکنید.
 
 
3. اهدافتان را مشخص کنید
 
پیمانکار شما به خوبی می داند، چگونه کار خود را انجام دهد، اما بهتر است شما هم برنامه کاری خود را داشته باشید و فضای کاری خودتان را بسازید. از کجا می خواهید کار را شروع کنید؟ لیستی از چیزهایی که می خواهید اول انجام شود تهیه کنید. این لیست را به پیمانکار نشان دهید. مطمئنا پیمانکار پیشنهاداتی برای بهبود کار ارائه خواهند داد.
 
 
4. تحقیق کنید
 
اگر پیش از نهایی کردن در مورد همه چیز تحقیق کنید بسیار عالی می شود. به فروشگاه ها سر بزنید تا متوجه شوید چه گزینه هایی برای خرید بهتر هستند. برای مثال می خواهید یک گاز بخرید، به طور آنلاین تحقیق کنید که چه برند و چه نوعی پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.
 
 
5. به دنبال نمونه های الهام بخش بگردید
 
چه نوعی از طراحی را برای آشپزخانه می خواهید؟ طراحی های زیادی برای آشپزخانه وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. بهتر است آن هایی را انتخاب کنید که خواسته تان را برطرف می کند و شبیه آشپزخانه ی ایده آل تان هستند. سپس انتخاب های تان را محدود کنید تا زمانی که طراحی مورد نظرتان را پیدا کنید. آنها را در یک فولدر قرار دهید چون پیمانکار و طراح آشپزخانه به این راهنمایی ها نیاز دارند.
 
 
6. پلان آشپزخانه را تهیه کنید
 
به جز عکس های آشپزخانه ایده آل تان، تهیه ی پلانی از آشپزخانه ی فعلی تان کمک بزرگی خواهد بود. این پلان باید موقعیت پنجره ها، درها، لوله کشی ها، پریزهای برق و غیره را نشان دهد. این پلان به طراح شما این امکان را می دهد که آشپزخانه ی بهتری طراحی کند. در ضمن اندازه گذاری ها را فراموش نکنید.
 
 
7. بهترین طرح را انتخاب کنید
 
طرح بندی یک آشپزخانه به شکل و اندازه ی فضای شما وابسته است. به همین دلیل است که پلان آشپزخانه تان لازم می شود. طراحی به نحوه ی استفاده شما از آشپزخانه هم بستگی دارد. اگر فضای بزرگی دارید، آشپزخانه می تواند به شکل جزیره طراحی شود. برای آشپزخانه های کوچکتر شبه جزیره بهتر است. رفت و آمدهای معمول در آشپزخانه را بررسی کنید مثلا اینکه از یک مکان تا مکان دیگر چه فعالیت هایی انجام می شود. این برای طراحی ناحیه های نزدیک به هم، کمک تان خواهد کرد.
 
 
8. آشپزخانه تان را دوباره بررسی کنید
 
اگر آشپزخانه تان را پیش از انجام هرکاری یک بار دیگر بررسی کنید کار هوشمندانه ای است. به کابینت ها و تجهیزات موجود نگاه کنید. آیا هنوز هم می توانید از آنها استفاده کنید؟ تلاش کنید به دنبال موارد بیشتری باشید که می توانید همچنان از آنها استفاده کنید یا شاید هم تعمیر کنید. ممکن است به جای بازسازی کامل تصمیم بگیرید به رنگ آمیزی وسایل اکتفا کنید که پول بیشتری پس انداز می شود. فراموش نکنید که از همه ی مشاهدات تان یادداشت برداری کنید. پیش از آنکه تصمیم نهایی بگیرید، همه ی آن یادداشت ها را بررسی کنید.
 
 
9. تجهیزات و رنگ دیوارها را نهایی کنید
 
از آنجایی که یک فولدر برای آشپزخانه تان تهیه کرده اید، می دانید که آیا یک آشپزخانه ی مدرن می خواهید یا کلاسیک. اما نیاز دارید تا تجهیزات و رنگ و دیوارها را نهایی کنید که شامل روشنایی، جنس بالای کانتر، تجهیزات، سبک در، سبک ساخت کابینت، سینک آشپزخانه، کفسازی، وسایل دکوری و غیره است.
 
 
10. با متخصصان تماس بگیرید
 
کسی را پیدا کنید که بتواند بازسازی را برای شما به بهترین نحو انجام دهد. درباره ی سابقه ی شرکت تحقیق کنید تا مطمئن شوید این همان شرکتی است که می تواند آشپزخانه ی رویایی تان را طراحی کند. به کارهای پیشین آنها نگاه بیندازید. با آنها ملاقات کنید و گفتگو کنید. اگر با هم کنار آمدید، قیمت ها مناسب بود و پورتفولیوی شرکت خوب بود، پس راه زیادی طی کرده اید! بدون فکر، فردی را انتخاب نکنید. در انتخاب پیمانکار و طراح آشپزخانه دقیق باشید.
بازسازی آشپزخانه صرفا به معنی تغییرات ظاهری نیست. پیش از خراب کردن دیوارها یا پایین آوردن کابینت ها باید خیلی چیزها را در نظر بگیرید. درباره ی نحوه ی خرید تجهیزات آشپزخانه و یا حتی سینک اطلاعات داشته باشید.
 
 

نقل از :آرل

کد: 13651 تاریخ نشر: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ آذر بازدید: 36 ساعت: 9:27 صبح
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 نکات مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۰ آذر
2 آشپزخانه عشق Love’s Kitchen ۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر
3 آشپزخانه امروزی داشته باشید ۱۳۹۶ دوشنبه ۱ آبان
4 ترکیب رنگهای مناسب برای دکوراسیون زیبا ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۰ شهريور
5 تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک، با رنگ‌های شاد ۱۳۹۶ شنبه ۲۵ شهريور
6 مدل های شیک و متنوع دکوراسیون آشپزخانه ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ شهريور
7 کاهش سایز دور کمر با روش های تغذیه ای خانگی ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۲ شهريور
8 چگونه با ته مانده سبزیجات سبزی بکاریم ۱۳۹۶ دوشنبه ۶ شهريور
9 ۱۲ غذای سمی و خطرناک که مصرف می‌کنیم ۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ مرداد
10 زردچوبه؛ دارویی در آشپزخانه شما ۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ مرداد


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی
آیا با قیمت های جدید نان موافقید؟

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  رابطه خام‌خواری با خنگ بودن اجداد انسان! اجداد انسان تا زمانی که یاد بگیرند غذا را می‌توان ...

  آشنایی با علل حساسیت غذایی محققان بر این باورند که بعد از بیماری های عفونی آن...

  مشکل افرادی که آب نمی نوشند، چیست؟ یک متخصص گوارش و کبد با بیان اینکه هیچ نوشیدنی جای...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

شخصیت شناسی با بستنی لقمه: بنا به نتیجه یک تحقیق علمی، تجربی که همبستگی نزدیک بین طعم ها و شخصیت افراد را ثابت میکند ، اگر می خواهید بدانید بستنی مورد علاقه تان چه ویژگی‌های شخصیتی شما را لو می دهد! اول بستنی مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید و بعد بخوانید.
رژیم های لاغری و ریزش مو رژیم می گیرید که لاغر شوید و با این کار می خواهید اندام متناسب تری داشته باشید و سلامت تان را هم حفظ کنید، اما چند روز یا چند هفته که از شروع برنامه رژیم غذایی می گذرد، موها یکی یکی شروع می کند به ریختن. اگر به وضع قبلی بازگردید، سعی و تلاش تان در این مدت بیهوده بوده است و اگر کاری به کار ریزش موها نداشته باشید هم مشکل دیگری برای خودتان درست خواهید کرد.
مواد غذایی لازم برای از بین بردن چروک پوست خداوند نعمت‌هایی در اختیار ما قرار داده که با پیری و چین و چروک پوست مقابله کرده و زیبایی و شادابی آن را حفظ می‌کند. لازمه داشتن بدنی سالم و پوستی زیبا در تغذیه مناسب و سالم است.
چرا میوه های خارجی خوش رنگ ترند؟ در روزهایی که تولید کنندگان میوه تدارک فروش شب عید را می بینند، بازار میوه خود را برای ورود میوه های ماندگار با رنگ و طعم ویژه آماده می کند. میوه های با کیفیتی که ظاهری شبیه به میوه های وارداتی دارند اما نه از طعم آبکی در آنها خبری هست و نه از مضرات کودهای شیمیایی و هورمون های رشد.