آمار رسمی از کاهش قیمت جهانی غذا


پایگاه خبری لقمه: تازه‌‌‌‌‌‌‌ترین گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل‌متحد از تغییرات قیمت جهانی مواد غذایی نشان می‌دهد که شاخص‌کل قیمت مواد غذایی در‌ ماه ژوئیه ۶/ ۸‌درصد نسبت به‌ماه قبل کاهش داشته است. براساس این گزارش، شاخص‌کل قیمت مواد غذایی فائو برای چهارمین‌ماه متوالی کاهش یافته است.

 به گزارش پایگاه خبری لقمه، تازه‌‌‌‌‌‌‌ترین گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل‌متحد از تغییرات قیمت جهانی مواد غذایی نشان می‌دهد که شاخص‌کل قیمت مواد غذایی در‌ ماه ژوئیه ۶/ ۸‌درصد نسبت به‌ماه قبل کاهش داشته است. براساس این گزارش، شاخص‌کل قیمت مواد غذایی فائو برای چهارمین‌ماه متوالی کاهش یافته است. کاهش شاخص‌کل عمدتا به‌دنبال افت قابل‌ملاحظه شاخص قیمت‌های جهانی روغن‌های نباتی و غلات اتفاق افتاده است، با این وجود قیمت‌های جهانی شکر، لبنیات و گوشت نیز در این دوره کاهش یافته‌‌‌‌‌‌‌اند. با این‌حال اما شاخص قیمت مواد غذایی فائو همچنان بیش از ۱۳‌درصد نسبت به مدت مشابه سال‌گذشته بالاتر است. براساس این گزارش قیمت‌های جهانی روغن نباتی ۲/ ۱۹‌درصد در‌ ماه ژوئیه نسبت به ‌ماه قبل کاهش یافته‌‌‌‌‌‌‌اند، به‌طوری‌که به کم‌‌‌‌‌‌‌ترین میزان خود در طول ۱۰‌ماه گذشته رسیدند. قیمت‌های جهانی تمامی انواع روغن‌های نباتی در این دوره با کاهش مواجه بوده است. قیمت‌های جهانی روغن پالم در این دوره برای چهارمین‌ماه متوالی به‌دنبال چشم‌انداز صادرات فراوان از سوی اندونزی، نزول کرده است. ادامه روند کاهش تقاضای جهانی واردات با وجود تداوم نااطمینانی لجستیکی در منطقه دریای سیاه نیز از دلایل کاهش قیمت جهانی روغن آفتابگردان عنوان شده است. کاهش قیمت جهانی نفت‌خام نیز از جمله فشارهای کاهشی بر شاخص قیمت روغن‌های نباتی بوده است.
 
شاخص قیمت غلات فائو نیز در ‌ماه ژوئیه 5/ 11‌درصد نسبت به‌ماه قبل کاهش داشته است. قیمت‌های جهانی تمامی انواع غلات موجود در این شاخص کاهش داشته‌‌‌‌‌‌‌اند، به‌طوری‌که قیمت‌های جهانی گندم با 5/ 14‌درصد کاهش بیشترین افت قیمت را درمیان سایر غلات تجربه کرده است که تاحدی به‌دنبال توافق روسیه و اوکراین برای صادرات غلات از بنادر دریای سیاه اوکراین اتفاق افتاده است، با این‌وجود براساس این گزارش قیمت‌های جهانی گندم همچنان حدود 25‌درصد نسبت به ژوئیه سال‌گذشته بالاتر هستند.
 
براساس گزارش فائو قیمت‌های جهانی غلات سخت نیز برای چهارمین‌ماه متوالی تا 2/ 11‌درصد در‌ماه ژوئیه کاهش داشته‌اند. توافق برای صادرات غلات اوکراین از دلایل اصلی کاهش 7/ 10‌درصدی قیمت جهانی ذرت گزارش شده است. افزایش موجودی فصلی در آرژانتین و برزیل نیز به کاهش قیمت‌های ذرت در این دوره کمک کرده است. اثرات ناشی از ضعف در بازارهای گندم و ذرت نیز کاهش 8/ 12 و 6/ 12‌درصدی در قیمت‌های جهانی ذرت خوشه‌‌‌‌‌‌‌ای و جو را به‌دنبال داشته است. در‌ ماه ژوئیه قیمت‌های جهانی برنج برای اولین‌بار از آغاز 2022 کاهش یافته است.
 
قیمت‌های جهانی شکر نیز در ژوئیه 2022 نسبت به‌ماه قبل 8/ 3‌درصد کاهش داشته است. براساس گزارش فائو، قیمت این کالا برای سومین‌ماه متوالی کاهش داشته و به پایین‌ترین حد خود در طول پنج‌ماه گذشته رسیده است. افزایش نگرانی‌ها درباره چشم‌‌‌‌‌‌‌انداز تقاضا به دلیل انتظارات کاهش بیشتر رشد اقتصاد جهانی در 2022 بر قیمت‌های جهانی شکر موثر بوده است. کاهش ارزش پول برزیل در مقابل دلار آمریکا و کاهش قیمت اتانول نیز از جمله عوامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت‌های جهانی شکر بوده‌‌‌‌‌‌‌اند. افزایش صادرات از سوی هند و چشم‌‌‌‌‌‌‌انداز مطلوب تولید برای فصل آینده نیز به کاهش قیمت جهانی این کالا در ‌ماه ژوئیه کمک کرده است، در مقابل نگرانی‌ها از تاثیرات بلندمدت شرایط آب‌‌‌‌‌‌‌وهوایی گرم و خشک بر پتانسیل بازدهی اتحادیه اروپا، مانع از کاهش قابل‌توجه قیمت‌ها شده است.
 
قیمت‌های جهانی لبنیات نیز در‌ ماه ژوئیه 2022 حدود 5/ 2‌درصد نسبت به‌ماه قبل کاهش داشته است؛ با این وجود، طبق این گزارش همچنان 4/ 25‌درصد نسبت به ژوئیه 2021 بیشتر است. قیمت‌های جهانی پودر شیر بدون چربی بیشترین کاهش را ثبت کرده است و پس از آن کره و پودرشیر کامل قرار دارند که به عنوان نشانه فعالیت ضعیف بازار در اروپا به دلیل تعطیلات تابستانی گزارش شده است. به‌علاوه، بیشتر خریداران به‌خوبی نیازهای فوری خود را پوشش می‌دادند که در کنار کاهش تقاضای چین و افزایش قیمت لبنیات، منجر به کاهش تقاضا برای عرضه لحظه‌‌‌‌‌‌‌ای شده است. قیمت‌های جهانی پنیر اما در این دوره ثابت مانده است، چراکه فروش داخلی در مقاصد گردشگری اروپا کاهش تقاضای واردات جهانی را جبران کرده است.
 
گزارش فائو همچنین گویای کاهش 5/ 0‌درصدی قیمت‌های جهانی گوشت در‌ ماه ژوئیه است، به‌طوری‌که قیمت این کالا اولین کاهش ماهانه خود را پس از 6ماه افزایش متوالی تجربه کرده است. تقاضای واردات گوشت گاو، گوسفند و خوک در این دوره با کاهش مواجه شده است، اما در مقابل قیمت‌های جهانی گوشت مرغ به دلیل تقاضای وارداتی و کاهش عرضه به‌دنبال آنفلوآنزای پرندگان در نیمکره‌شمالی، به بالاترین حد خود رسیده است. قیمت جهانی گوشت گوسفند به دلیل افزایش ذخایر صادراتی از سوی استرالیا و انتظارات افزایش عرضه گوشت و کاهش تقاضای وارداتی، به‌شدت کاهش داشته است.   براساس این گزارش، قیمت‌های جهانی گوشت گاو نیز در این دوره کاهش داشته‌اند که نشان‌دهنده افزایش ذخایر صادراتی از مناطق تولیدکننده اصلی در مقایسه با تقاضای جهانی‌ ا‌‌‌‌‌‌ست. این درحالی‌است که تقاضای ضعیف واردات به‌رغم عرضه محدود به‌ویژه در ایالات‌متحده آمریکا، قیمت جهانی گوشت خوک را ثابت نگه داشته است.  
 
ماکسیمو توررو، اقتصاددان ارشد فائو معتقد است کاهش در قیمت مواد غذایی اساسی نسبت به سطوح بسیار بالای آن اتفاق خوبی است، به‌خصوص زمانی‌که از دیدگاه دسترسی به مواد غذایی به آن نگاه شود؛ با این‌حال بسیاری از ابهامات همچنان باقی ا‌‌‌‌‌‌‌ست، از جمله قیمت بالای کود که می‌تواند چشم‌‌‌‌‌‌‌انداز آینده و معیشت کشاورزان را تحت‌تاثیر قرار دهد؛ چشم‌‌‌‌‌‌‌انداز تیره اقتصاد جهانی و نوسانات ارز که همگی فشارهای جدی را بر امنیت غذایی جهان وارد می‌کنند.
 

نویسنده: سارا بنی‌صدر

بازگشت به صفحه نخست


نقل از :دنیای اقتصاد

کد: 14915 تاریخ نشر: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۸ مرداد بازدید: 272 ساعت: 12:14 عصر
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 افزایش نرخ چاقی در کودکان و ارتباط آن با کاهش سلامت مغز ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۳ آذر
2 بالاترین و کمترین قیمت اقلام خوراکی اعلام شد ۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر
3 حذف وعده های غذایی سبب کاهش طول عمر می شود ۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر
4 تشریح ۵ برنامه کلان وزارت بهداشت در کاهش مقاومت میکروبی ۱۴۰۱ جمعه ۴ آذر
5 قیمت روغن‌ و لبنیات در جهان کاهش یافت ۱۴۰۱ يکشنبه ۱۵ آبان
6 کاهش گرگرفتگی یائسگی با رژیم غذایی گیاهی کم چرب ۱۴۰۱ پنج شنبه ۵ آبان
7 کاهش قیمت انواع روغن در بازار+ نرخ انواع روغن ۱۴۰۱ دوشنبه ۲ آبان
8 آشنایی با مکمل های غذایی کاهش وزن و لاغری ۱۴۰۱ شنبه ۱۶ مهر
9 روایت فائو از کاهش شاخص قیمت مواد غذایی برای 6 ماه متوالی ۱۴۰۱ شنبه ۱۶ مهر
10 کاهش ۹۸ درصدی مصرف آب با نازل‌های نانویی محققان ایرانی ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۳ مهر
11 کاهش ۱۰ درصدی قیمت انواع روغن با اعلام وزارت جهاد کشاورزی ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۱ مهر


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  چرا دچار ورم و نفخ شكم می‌شویم؟ گاهی اوقات ممكن است اندازه درد كمر در برخی افراد ب...

  بادام زمینی احتمال ابتلا به دیابت را کاهش می دهد آیا می‌د‌انید‌ که خورد‌ن باد‌ام‌زمینی به مقد‌ار ۵ ...

  درباره سوپ های آماده چه می دانید؟ آیا تا به حال سوپ‌های آماده یا نیمه آماده‌ای را که...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

10 علت پنهان چاقی را بشناسید اگر افزایش وزن شما ناشی از تجمع مایع در بدن بود، نگران نباشید زیرا این افزایش وزن دائمی نیست.
مایکروفر خواص کدام مواد غذایی را از بین می برد مایکروفر یکی از مشهورترین و پر استفاده‌ترین لوازم خانگی در جهان است، نه تنها به دلیل این که به گرم کردن غذا در چند ثانیه کمک می کند، بلکه امکان پخت برخی وعده های غذایی در آب را نیز فراهم می کند. در حقیقت، هنگامی که برخی سبزیجات در این دستگاه پخته می شوند، آنها خواص بیشتری را در مقایسه با روش های پخت دیگر حفظ می‌کنند.
سایز کمر و پای زنان چه اهمیتی دارد؟ رازهایی در مورد سلامت شما كه در آینه خانه‌تان می‌توانید به آنها برسید. همین حالا بلند شوید و سراغ آینه بروید و به خودتان نگاهی بیندازید. سعی كنید تصویری فضایی از خودتان در ذهن‌تان بكشید و ببینید فرم كلی بدن‌تان چگونه است.
خنک بنوشید بیشتر عرق می‌کنید تابستان فرا رسیده و مشکل عرق و بوی بدن آن تبدیل به کابوس خیلی‌ها شده است. گاهی در اتوبوس یا مترو و حتی فضاهای باز از بوی عرق بعضی‌ها نمی‌شود نفس کشید.