هفت روش برای سوزاندن سریع‌تر چربی‌ها


می‌گویند تعریف جنون انجام کاری یکسان بارها و بارها و انتظار داشتن نتیجه متفاوت است، اما اگر این موضوع صحت داشته باشد، پس در مورد ورزش کردن باید اکثر ما کاملا دیوانه باشیم.

به گزارش لقمه، مهم نیست که ما چند کیلوگرم را هل می‌دهیم، چند کیلومتر ماشین‌سواری می‌کنیم، چقدر در کلاس‌های ورزشی عرق می‌ریزیم، در نهایت اکثر ما هرگز واقعا نتیجه مورد انتظار کاهش وزن را از تلاشی که برای دستیابی به آن صرف کرده‌ایم، نمی‌رسیم. برای حل این مشکل، می‌توانید از این راهکارهایی جدید برای سوزاندن سریع‌تر چربی‌ها استفاده کنید.


استرس را با انجام یوگا کاهش دهید. استرس ناشی از نامتناسب بودن بدنتان را که به‌خصوص در کنار ساحل شما را فرامی‌گیرد، با تمرین‌های تنفسی کاهش دهید. این کار شاید کلید رسیدن شما به‌تناسب اندام باشد.

استرس باعث افزایش میزان کورتیزول یا هورمون استرس و افزایش ذخیره چربی شکمی می‌شود. بنابراین ورزش بر روی تردمیل در باشگاه را با تمرینات یوگا همراه کنید تا استرس را از خود دور کنید و بتوانید به شکمی لاغرتر برسید. به ‌علاوه چه کسی نیست که نتواند اندکی استرس کمتر یا آرامش بیشتری در کارهایشان داشته باشند.

روش ورزش کردن خود را تغییر دهید. روال معمول ورزشتان را کنار بگذارید. این کار نه‌تنها باعث می‌شود زمانی را که در سالن ورزشی می‌گذرانید، خوشایندتر شود، بلکه همچنین کوره سوزاندن کالری شما را در حال فعالیت نگه می‌دارد. به هر سالن ورزشی که در آمریکا بروید، می‌توانید افرادی را ببینید که در حال انجام ورزش‌هایی دقیقا یکسان به مدت 3بار در هفته هستند. انجام تمرین‌های هوازی (Cardio) به مدت

30تا60یقه و به دنبال آن سر زدن به اتاق وزنه‌ها برای وزنه زدن. به دنبال دستیابی به نتیجه هستید؟ پس این روال را تغییر دهید. 30 دقیقه وزنه زدن پرفشار که با فاصله‌های زمانی 90دقیقه‌ای ورزش هوازی پرفشار دنبال می‌شود، در طول 2 روز نتایج بهتری را نسبت به 90دقیقه ورزش استاندارد به مدت3 بار در هفته به همراه خواهد داشت.

وعده‌های غذایی را پیش از زمان مقرر آماده کنید. بعضی شب‌ها این امکان وجود ندارد که غذایی کاملا سالم و خانگی بپزید. در اینجا بحث آماده کردن به میان می‌آید. اگر اجزای غذایی نیمه آماده یا برخی اقلام غذایی منجمد سالم ذخیره‌شده برای چنین مواقعی داشته باشید، مجبور نخواهید بود به غذاهای آماده کارخانه‌ای ناسالم از انبار یا یخچال خود متوسل شوید. (شما همه چیزهای بی‌ارزش را دور نینداخته‌اید. درست است؟). آشپزخانه‌تان را با مناسب‌ترین مواد غذایی برای کاهش وزن پرکنید.

عکس بگیرید و روند پیشرفت خودتان را دنبال کنید. گرفتن عکس قبل، بعد و در حین فرایند کاهش وزن راهی فوق‌العاده است تا در تمام مدت این آزمون سخت باانگیزه باقی بمانید. بسیاری از ما زمانی که شروع به انجام یک رژیم غذایی یا برنامه ورزش جدید می‌کنیم، تغییرات چشمگیری را حداقل در ابتدای کار در شکل بدنمان مشاهده نمی‌کنیم؛ اما اگر ما بتوانیم زمان را متوقف کنیم تغییرات فراوانی را در شکل بدنمان مشاهده خواهیم کرد. عکس گرفتن از خودتان نه‌تنها یک مبنا برای شما ایجاد می‌کند، به‌طوری ‌که می‌توانید روند پیشرفتتان را بدون رفتن روی وزنه بسنجید (هنگامی‌که با ورزش از یک‌ طرف چربی از دست می‌دهید و از طرف دیگر عضله‌هایتان حجیم می‌شود، عدد وزنتان ممکن است گول‌زننده باشد)، بلکه همچنین می‌تواند با توجه به کشیده شدن پوستتان به بالا و لاغری و بیرون زدن صورتتان و لاغر شدن بدنتان به شما انگیزه بدهد.

متابولیسم خود را با مصرف غذاهای دریایی تقویت کنید. به نظر می‌رسد بیشتر افراد می‌دانند که ماهی و روغن ماهی برای آنها مفید هستند، اما کسی از آنها می‌داند چرا؟ ماهی تنها واجد پروتئین نیست. بلکه غذایی مقوی است که به علت دارا بودن هورمون لپتین به شما در کاهش چربی کمک می‌کند. افرادی که به‌طور منظم ماهی مصرف می‌کنند، مقادیر کمتری هورمون لپتین در بدنشان دارند. ازآنجایی‌که میزان بالاتر هورمون لپتین اغلب با کاهش میزان متابولیسم همراه است، ماهی یک غذایی حیاتی برای کسانی است که برای کاهش چربی تلاش می‌کنند؛ بنابراین یک ماهی آزاد (سامون) غیرپرورشی را آماده کنید، کمی لیمو روی آن بریزید و از خوردن یک غذای بی‌نقص لذت ببرید.

بیشتر پیاده‌روی و کمتر رانندگی کنید. علت انجام این کار نیاز به توضیح ندارد، اما این کار را شروع کنید تا در تابستان به ‌تناسب اندام برسید. هر چه بیشتر پیاده‌روی کنید، بیشتر فعال خواهید بود و هر چه بیشتر فعال باشید، کالری بیشتری می‌سوزانید و به‌طور بالقوه می‌توانید کاهش وزن بیشتری داشته باشید. به جای رانندگی در خیابان برای رسیدن به قهوه صبحگاهی، یک پیاده‌روی سریع انجام داده و برگردید. یک دوست یا حیوان خانگی را که به آن علاقه دارید به همراه ببرید. اگر می‌خواهید برای یک ساعت با خانواده به پارک بروید، به جای استفاده از ماشین، این کار را با پوشیدن یک جفت کفش ورزشی مورد علاقه‌تان و پیاده انجام دهید. می‌توانید پیاده یا با دوچرخه به آنجا بروید. با این کار هم در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌کنید و همچنین بدنتان برای این کار سپاسگزار شما خواهد بود.

مصرف کالری‌تان را تنوع ببخشید. یک‌ چیز را باید درباره بدن انسان بدانید، بدن بسیار باهوش‌تر از آن است که فکر می‌کنید. وقتی شما برای کاهش وزن میزان کالری دریافتی‌تان را تا 1500 کالری در روز کاهش می‌دهید، بدن شروع به عادت کردن به دریافت این مقدار کالری می‌کند و سرعت متابولیسم شما نیز به یک وضعیت کفه‌ای خواهد رسید. اگر می‌خواهید بدنتان را فریب دهید و جهش مجددی در سرعت متابولیسم خود داشته باشید، باید مصرف کالری روزانه خود را تنوع بخشید تا بدنتان را در حالت شک و تردید نگه ‌دارید. کاهش کالری به 1200 در یک روز و افزایش آن به 1800 کالری در روز دیگر را امتحان کنید تا زمانی که در مجموع میزان کالری دریافتی شما متوازن باشد، مشکلی نخواهید داشت و در عین ‌حال با افزایش سرعت متابولیسم خود به سوزاندن سریع‌تر چربی‌ها کمک کنید.

منبع: Yahoo Health

 بازگشت به صفحه نخست


نقل از :روزنامه سپید

کد: 8010 تاریخ نشر: ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۷ ارديبهشت بازدید: 2768 ساعت: 6:38 صبح
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 فواید مصرف صبحگاهی نوشیدنی‌های سبز/ از سم زدایی تا کاهش وزن ۱۴۰۰ چهارشنبه ۳ شهريور
2 چقدر در روز میوه خشک بخوریم ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ اسفند
3 یکی از فایده های مصرف کم کالری مشخص شد ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۴ تير
4 میوه خشک منبع سالمی از مواد مغذی و کالری ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۸ تير
5 تغذیه در کودکان ورزشکار(۲) ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۷ دي
6 آیا کاهش مصرف چربی های اشباع به کاهش وزن کمک می کند؟ ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۴ دي
7 چه زمانی غذا بخوریم تا لاغر شویم ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۵ آذر
8 7 مواد غذایی که در درمان کبد چرب مؤثر اند ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۳ آذر
9 رژیم غذایی کم کالری برای بدن مضر است یا مفید؟ ۱۳۹۶ دوشنبه ۶ آذر
10 شناسایی فاکتورهای پرخطر «بی اشتهایی عصبی» ۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر
11 بهترین روش ها برای چربی سوزی شکم و کل بدن ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان


نظرات


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  چگونگی نگهداری و مصرف غذا در تابستان معمولاً در تابستان به دلیل گرمای هوا شرایطی فراهم ...

  حقایقی درباره "تاریخ انقضا"ی موادغذایی برای بسیاری از ما بارها اتفاق افتاده که مقابل یخچا...

  شایع ترین علل روانی کاهش میل جنسی کاهش میل جنسی به عنوان یک اختلال جنسی در برخی از ا...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت

گزارش و مقالات برگزیده

کالری مورد نیاز بدنتان را بدانید برای تغذیه درست انرژی باید از منابع چربی‌ها، قندها و پروتئین‌ها فراهم شود.
آیا رنگها بر ذائقه تاثیر میگذارند؟ نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد، رنگ هایی که برای منزل انتخاب می کنید می تواند روی ذائقه اعضای خانواده تأثیر بگذارد، خواب را بهبود دهد و حتی زندگی را بانشاط کند! اما چگونه؟
غذاهای قهرمان پرور کدامند؟ نگاهی داریم به رژیم غذایی 14 قهرمان انیمیشنی محبوب و بیماری هایی که با پیروی از این رژیم غذایی به احتمال زیاد از آنها دور می مانند. در کنار هر کدام از مواد غذایی که آنها در ذهن ما جا انداخته اند، یک دستور غذایی ساده و خوشمزه هم ما پیشنهاد داده ایم.
چرا به لوله ای كه آب از آن خارج می شود می گوییم شیر؟! در سال های دور ایران تنها دوشهر بیرجند و تبریز آب لوله كشی داشتند كه آن صنعت را از روسیه به امانت برده بودند و در كلان شهری مثل تهران مردم از آب چاه كه تمیز و سالم نبوداستفاده می كردند... ...