گفت و گو با مالک پدیده شاندیز درباره رازهای موفقیتش


شاید تا الان نام «محسن پهلوان» را نشنیده باشید؛ اما قطعا کارهایی که او کرده، شما را به تحسین واداشته است! او که پیش از این درکار ساخت و ساز بوده، درسال‌های گذشته با راه‌اندازی رستوران‌های زنجیره‌ای «شاندیز» درایران، امارات و افغانستان سروصدای زیادی راه انداخته. آخرین رستوران او «پدیده شاندیز» نام دارد که در 6 ماه ابتدایی سال 88 با مانور تبلیغاتی روی همزمانی تولد امام رضا(ع) با روز 8/8/88، تیزرهای تلویزیونی گوناگونی را در صداوسیما روی آنتن فرستاد.

به گزارش لقمه، پهلوان در گفت‌و‌گویی، از ایده‌هایش حرف می‌زند و از این‌که چطور دست به هرکاری زده، اتفاقی ویژه در همان حوزه به حساب آمده است.

در کار ساخت و ساز بودم


بچه خیابان تهران، مشهد هستم. نسل در نسل، ما در کارهای ساختمانی بودیم. کاشی‌کاری‌های حرم امام رضا (ع) و بقعه خواجه‌ربیع، کار پدربزرگ من بوده. برای همین ما هم درکار ساخت و ساز افتادیم. مجتمع سازی و ویلا سازی و... ؛ اما با این حال در تمام مدتی که در کار ساخت و ساز بودم، هرچند روز یک مرتبه به رستوران شاندیز سر می‌زدم. چون بهترین جایی بود که می‌توانستیم در مشهد غذا بخوریم. این رفت‌و آمدها باعث شد ما یک کار مشارکتی را آغاز کنیم؛ سال 1376 بود که با همکاری یکی از رستوران‌های زنجیره‌ای شاندیز، رستوران شاندیز خیابان جردن تهران را برپا کردیم. یک سال طول کشید آن را بسازیم تا در سال 77 افتتاح شد. اگر هم یادتان باشد رستوران شاندیز جردن، اولین رستورانی بود که تبلیغات تلویزیونی داشت. درآن زمان به طور معمول، کسی برای رستوران، تبلیغات تلویزیونی نداشت باشد.

روزی که خیابان جردن قفل شد


روزی که می‌خواستیم رستوران شاندیز را در تهران افتتاح کنیم، ساعت 5/11 صبح، پلیس راهنمایی و رانندگی بلوار صبا را بست. آنقدر جمعیت آمده بود که تمام خیابان جردن قفل شده بود! تصور می‌کنم 8-7 هزار نفر، برای افتتاح رستوران آمده بودند. این در وضعیتی بود که ما در رستوران، فقط 180 صندلی داشتیم. من در عمرم، این‌قدر فحش نخورده بودم؛ یکی از کرج آمده بود، تا در روز افتتاح رستوران غذا بخورد! اما ساعت 5/11 که رسید، ناهار تمام شده بود.
ما برای روز افتتاحیه 500 غذا آماده داشتیم.تصور نمی‌کردم اینقدر از رستوران استقبال کنند. تنها کاری که توانستیم انجام دهیم این بود که 500 نفر از آن جمعیت را ثبت‌نام کردیم تا به ترتیب به سالن بیایند و غذا بخورند.
از دیگران هم عذرخواهی‌کردیم. به خاطر همین تبلیغات بود که رستوران شاندیز تا حالا هیچ وعده غذایی نبوده که میز خالی داشته باشد. ما فقط 3 روز قبل و 2 روز پس از افتتاح رستوران، تبلیغات داشتیم و هنوز هم از آن سود می‌بریم.

بازی تبلیغات را یاد گرفتم


من بازی تبلیغات را از یک گروه قدرتمند به‌نام «ارمغان بهزیستی» یاد گرفتم؛ اگر یادتان باشد این گروه برگه‌هایی را با 200 تومان به مردم می‌فروختند تا در قرعه‌کشی‌جایزه‌های نقدی شرکت کنند. درواقع کاغذ می‌فروختند به مردم. یک تیم بازرگانی فرانسوی هم پشت ماجرا بود. شانسی که من آوردم، این بود که یکی از دوستان، من را با این تیم آشنا کرد. روزی که من با این تیم بازرگانی دیدار کردم، پیشنهاد کردند برای افتتاح رستوران شاندیز در جردن تبلیغ کنم. من هم قبول کردم. این اتفاق باعث شد، من بازی تبلیغات را آغاز کنم. آن زمان کل هزینه‌ای که برای افتتاح رستوران شاندیز کردم، 22 میلیون تومان بود. اما 28 میلیون تومان برای تبلیغات خرج کردم. اولین کاری که با این تیم فرانسوی کردم، طراحی یک جدول تبلیغاتی بود. جدولی که در آن حتی شماره صفحه و روزی که تبلیغات‌مان در روزنامه‌ها چاپ می‌شد، آمده بود. در این جدول آمده بود که در فلان روز و فلان ساعت، چه اتفاق تبلیغاتی برای رستوران شاندیز می‌افتد. ما کاری کردیم که 3 روز مانده به افتتاح رستوران، هرکسی از خواب بیدار می‌شد، نام رستوران «شاندیز جردن» را می‌شنید. به‌ این ترتیب که اگرکسی روزنامه را باز می‌کرد، تبلیغ رستوران بود. در رادیو، تبلیغ رستوران را می‌شنید. درتلویزیون، تبلیغ رستوران را می‌دید. حتی اگر درمعرض هیچ یک از این تبلیغات هم نبود، وقتی به سمت محل کارش‌ می‌رفت، تراکت‌های رستوران شاندیز را روی شیشه ماشینش می‌دید. یک جور بمباران تبلیغاتی بود. ما حتی یک بیل‌بورد هم در مشهد زدیم که رستوران شاندیز در تهران افتتاح می‌شود. اتفاقاتی افتاد که در بازی تبلیغات جا افتادم و آن را یاد گرفتم.

دوم بهمن هر سال، یک افتتاح
رستوران شاندیز جردن، روز دوم بهمن ماه 1377 افتتاح شد. دوم بهمن ماه، روز تولد من است و برای همین هم برای افتتاح رستوران، این روز را انتخاب کردم. یک سال بعد در روز دوم بهمن 1378، دردبی رستوران افتتاح کردم. همین روز درسال 1379 خانه شاندیز بزرگراه صدر را افتتاح کردم. با خودم عهد کردم هر سال روز دوم بهمن ماه، یک رستوران افتتاح کنم! بعد از اینها رستوران «گراند‌هتل» در شهرک سینمایی غزالی و آشپزخانه مشهدی‌ها در چهارراه استانبول را افتتاح کردم. بعد هم رستوران شاندیز در افغانستان را راه‌اندازی کردم و پشت سر آن در روز دوم بهمن ماه سال بعد، رستوران «پدیده شاندیز» آغاز به کار کرد.


تجارت درافغانستان
پیش از این‌که رستوران پدیده شاندیز را افتتاح کنم، برای مدت زیادی در افغانستان بودم. هنوز سر و صدای جنگ در افغانستان نخوابیده بود که سرمایه‌ای زیاد را با خودم برداشتم و رفتم افغانستان. آن دورانی که من به افغانستان رفتم، از ساعت 6 بعدازظهر در کابل حکومت نظامی بود و سروصدای درگیری‌های پراکنده هم در حاشیه کابل شنیده می‌شد. برق و آب نبود. با سطل از چاه، آب می‌کشیدیم. هیچ امکاناتی نبود. درآن وضعیت، من با شهردار کابل مذاکراتی داشتم و توانستم 4هزار متر زمین بگیرم. اصلا برایشان قابل باور نبود که یک خارجی، بخواهد در افغانستان جنگ‌زده سرمایه‌گذاری کند. به آنها وعده دادم یک رستوران شیک در افغانستان بسازم. آنها هم، این 4 هزار متر زمین را به من دادند. پس از این‌که رستوران را کلنگ زدم، فهمیدم درافغانستان، غیر از آجر و شن رودخانه، مصالح دیگری برای ساخت و ساز وجود ندارد. برای همین هم، چاره‌ای نداشتم جز این‌که تمام مصالح را از مشهد بخرم و بار کامیون کنم و بیاورم کابل. رستورانی با هزار و 800 متر زیر بنا را با این کمبود‌ها ساختم. 3 ماه و نیمه آن را افتتاح کردم. تمام کارهای ساختمانی آن رستوران هم، به زمستان خورده بود تا به روز دوم بهمن ماه برسد. پس از این‌که رستوران را افتتاح کردم، پاتوقی شد برای وزیران افغانستان. حتی حامد کرزای هم، برای یک وعده به رستوران ما آمد. از همه مهم‌تر چیزی ‌که برای سفارت ایران هم غیرقابل پیش‌بینی بود، حضور زلمای خلیل‌زاد، سفیر وقت ایالات متحده آمریکا در رستوران ما بود.


خرید حق انحصاری بیل‌بورد از حامد کرزای
پس از افتتاح رستوران در افغانستان، من به فکر یک تجارت دیگر در افغانستان افتادم؛ برای همین هم، تمام حق انحصاری بیل‌بورد‌های تبلیغاتی افغانستان را به مدت 20 سال از حامد کرزای گرفتم. براساس قراردادی که با کرزای بستم، برای 20 سال حق انحصاری بیل‌بورد‌ها به من واگذار شد. دریک دیدار رسمی، حامد کرزای به همراه 7 تن از وزیرانش پای این قرارداد را امضا کردند. البته اصلا نمی‌دانستند فضای شهر را می‌فروشند. برای همین هم، یک هواپیما گرفتم و چندنفر از وزرا را با خود به ایران آوردم تا در دیدار با شهرداری تهران، متوجه شدند بیل‌بوردهای تبلیغاتی، یکی از روش‌های درآمدزایی شهری است. قرارداد بدی هم نبستم؛ سودی که از تبلیغات نصیب‌مان می‌شد، یک سوم به دولت افغانستان می‌رسید، دو سوم به من. تا الان 450 بیل‌بورد تبلیغاتی در افغانستان نصب کرده‌ایم. در این وضعیت، دیگر در افغانستان شروع کردم به ساختمان سازی. چند مجتمع را کلنگ زدم. البته دراین مدت، آستان قدس رضوی هم، در افغانستان سرمایه‌گذاری کرد و شریک ما شد. تا پیش از این، ما شرکت «ایران- افغان» بودیم. پس از آن شدیم، شرکت «ایران- افغان- رضوی.» 40 درصد من،30 درصد آستان قدس، 30 درصد هم دولت افغانستان. من در این مدت، تجارت در ایران را ضعیف کرده بودم. مدیریت کارهای ایران را به یکی از دوستان سپرده بودم. 2 هفته افغانستان بودم و یک هفته ایران.


داستان پدیده شاندیز
اما داستان «پدیده شاندیز». یک روز دریکی از باغ‌هایم در شاندیز نشسته بودم. جمعی از دوستان بودیم و شهردار شاندیز هم بود. او من را دعوت کرد، فردای آن روز به دفتر شهردار بروم. روز بعد شهردار شاندیز به من گفت یکی از پارک‌های شاندیز، تبدیل شده به پاتوق معتادان. از من خواهش کرد دراین پارک سرمایه‌گذاری کنم. من اصلا درآن موقعیت نمی‌خواستم در ایران تجارت کنم؛ اما همین‌طوری حرف زدیم و رسیدیم به جایی که 200 میلیون تومان در این پارک سرمایه‌گذاری کنیم و به‌مدت 17 سال، از این فضا استفاده کنم، پس از 17سال هم، همه چیز را به شهردار شاندیز تحویل بدهم. شوخی شوخی کار را آغاز کردم و یک دفعه تبدیل شد به جدی‌ترین پروژه‌ای که در دست دارم. آلوده کار شدم. کاری که بنا بود با 200 میلیون تومان تمام شود، دیدم با 2 میلیارد تومان هم جمع نمی‌شود. به‌ هرحال، این پروژه و کاری که به‌عنوان سرگرمی آغاز شده بود، شد آبروی من. پروژه با 4 میلیارد تومان تمام شد. 8 هزار متر زیربنا اینجا ساختم. برای همین هم شهرداری شاندیز، 3 سال به زمان بهره‌برداری اضافه کرد و قراردادمان شد 20 سال. از آن سو هم 2 سال و نیم زمان برای ساخت و ساز گرفته بودم، ولی پروژه در6 ماه تمام شد. اینجا هم 2 سال دیگر جلو افتادم. رستوران که افتتاح شد برگشتم افغانستان تا به کارهای عقب افتاده بپردازم؛ تلفنی «پدیده شاندیز» را مدیریت می‌کردم؛ اما باز هم نشد و مجبور شدم دوباره به ایران برگردم.

نوروز رویایی شاندیز
زمانی‌که برای مدیریت «پدیده شاندیز» به ایران برگشتم، 2 هفته به عید نوروز مانده بود. بازهم بمباران تبلیغاتی را آغاز کردم. جوری شد که در نوروز آن سال، درحد انفجار فروختیم. اینجا 3 هزار نفر ظرفیت داریم. یعنی اگر 3 هزار نفر هم‌زمان بیایند پدیده شاندیز، برای نشستن همه جا داریم. درایران، رستورانی نداریم که با این ظرفیت رقابت کند. در دنیا هم فقط رستورانی در دمشق سوریه ساخته شده که ظرفیت آن 6 هزار نفر است. البته ما در پدیده شاندیز در یک وعده، 8 هزار غذا دادیم. درحالی‌که در رستوران دمشق هر میز در هر وعده، یک‌بار استفاده می‌شود و بیش از 6 هزار غذا سرو نمی‌کنند. این رکورد درهیچ جای دنیا ثبت نشده. هرچند شاید درآشپزخانه‌های بیرون‌‌بر رکورد بهتری داشته باشند، ولی ما این 8 هزار غذا را داخل رستوران سرو کردیم.

پروژه‌های جدید من
جدیدترین پروژه من راه‌اندازی شعبه پدیده شاندیز در تهران است. فعلا به دنبال خرید زمین آن هستم و مذاکراتی را هم با ارتش داشتم تا زمینی را در اقدسیه تهران بخرم؛ اما یک پروژه بزرگ دیگر هم دارم. می‌خواهم کلنگ بزرگترین مجموعه تفریحی خاورمیانه را در شاندیز بزنم. در این پروژه تعهد می‌دهیم فاز اول آن را که 210 هزار متر زیربنا دارد، در عرض یک سال بسازم. قرارداد ساخت آن را با یک شرکت آلمانی- اسپانیایی بسته‌ام.
در این پروژه، بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده خاورمیانه را تاسیس خواهم کرد. یک مرکز خرید بزرگ، یک مجموعه رستوران و تالارهای پذیرایی هم درنظر دارم.

 

بازگشت به صفحه نخست


نقل از :زندگی ایده آل

کد: 937 تاریخ نشر: ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۲ ارديبهشت بازدید: 57920 ساعت: 12:00 صبح
نسخه چاپی نسخه چاپی     ارسال به دوست

اخبار مرتبط با این خبر

ردیفتیترتاریخ
1 بهداشت تاسیسات گردشگری در سطح استاندارد است/رستوران های غیربهداشتی پلمب می شوند ۱۴۰۰ سه شنبه ۹ شهريور
2 نارضایتی گردشگران خارجی از بهداشت مراکز پذیرایی ایران/نسبت به گردشگری غذایی بی توجهیم ۱۴۰۰ سه شنبه ۹ شهريور
3 اعمال محدودیت کرونایی برای ۷ رسته شغلی/ محدودیت برای رستورانها و تالارها ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۸ تير
4 جزییات تعطیلی سراسری ۱۰ روزه/ کدام اصناف تعطیلند ۱۴۰۰ شنبه ۲۱ فروردين
5 سرنوشت نامعلوم کافه دیگو مارادونا در ابوظبی ۱۳۹۹ جمعه ۷ آذر
6 کافه رستوران شهاب حسینی آغاز به کار کرد ۱۳۹۷ شنبه ۱۸ اسفند
7 ۴۴۵۰ تیم بازرسی وزارت بهداشت ناظر عملکرد رستورانها ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۵ اسفند
8 گزارش تصویری اعطاى پروانه بین المللى استاندارد محصول به كافه رستوران بلومارلین ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ بهمن
9 اعطاى پروانه بین المللى استاندارد محصول به كافه رستوران بلومارلین ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ بهمن
10 اخلاق مداری زیربنای کار حرفه ای من در آشپزی است ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي
11 استفاده از میان وعده‌های چرب و شور در سفر ممنوع ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۸ شهريور


نظرات


غزاله

omidvaram har rooz movafaghtar bashid
پریسا

خوبه که در ایران یک ادم موفق که اهل ریسک زیاد باشه و به پیشرفت و موفقیت رسیده باشه پیدا شده. موفق باشید.
bahador

salam... aya sherkat padedeh proje gadid dar shandiz dar dast egdam darad?lotfan etelaat gadid ra bayan konid.
حمید

به پهلوان جان بفرمایید کمک کنه یه سوییت کو چولو تو پدیده بخریمدمش گرم....
مصطفی

سلام آقای محسن پهلوان خداقوت.دانشجویم بیکاردررشته کارشناسی معماری.آماده همکاری دررشته خودم درشرکت بزرگ پدیده اگه میتونیدواسم کاری کنید ممنون(گردست ناتوان گیری مردی)
naser

دم آقای پهلوان گرم با این همتش
سمیرا

امیدوارم همیشه موفق باشید
حمید

با عرض سلام خدمت جناب آقای پهلوان لطفا در مورد راز موفقعیت هایتان بیشتر توضیح دهید. با تشکر
نعمت الله اخوت

با سلام خدمت اقای پهلوان مقدم.بنده از پروژ پدیده مشهد بازدید کردیم. که باعث شد که بر شما و پشتکار شما درودمان را جاری کنیم. توفیق رفیق راهت باد.
amir

با سلام:اگر میتوانید به روزتر باشید تا از تجربیات مردان موفق بیشتر استفاده کنیم
مهدی

سلام.خسته نباشی.آفای پهلوان لیسانس عمران دارم و بیکار.لطفا تو تشکیلاتتون کاری جور کن.تشکر
رضا

خواستن توانستن است.درود به شرف آقای پهلوان
صابر قاسمی خوشه مهری

آقای محسن پهلوان سلام و خسته نباشید آفرین به این همه همت غیرت از خدا می خواهم امثال شما بیشتر باشد آرزوی توفیق روز افزونبراتون دارم با تشکر صابر قاسمی خوشه مهر بیمارستان شهدای شهرستان بناب
سعيد

سلام.اتفاقا من يكي از مهندساي كنترل كيفيت پروژه شانديز مشهد در شركت عمران سوله هستم ، آقاي پهلوان .
مجيد حاجي پور

سلام حضور شما وجناب اقاي پهلوان افرين به شما اقاي پهلوان که اينقدر موفق وپيشرو وپيروز هستيد خواستم از شما سؤال کنم ايا بنظر شما ميشه به جواني مثل بنده که 32سال سن دارم وسازنده ساختمان هاي پيش ساخته هستم واصلا پشتوانه مالي ندارم تو پروژه هاي شما کمک کرد يعني هم راهنمايي کنيد هم سعي بکنيد که از وجود ماهم استفاده بشه ؟3
رضا

آقای پهلوان سلام اینجانب 20سال در خصوص تامین کالاهای تاسیساتی(لوله اتصالات وشیرآلات )فعالیت دارم با اینکه پیشینه ی خوبی دارم ولی تا به امروز نتونستم یه کار بزرگی انجام بدم دوست دارم صادقانه برای شما فعالیت کنم منتظر شما هستم.
امیر

دوستان من مشهدی هستم اینها همه اش در حد حرفه پدیده شاندیز و مدیرانش اگه همین الان دار و ندار خود را بفروشند و به بدهیهای خود بدهند بازهم بدهکارند اینو می توانید بیاید از سهامداران بخت برگشته اونها بپرسید
رضا نیری زاده

مفقیعیت ازان کسانی است که فکر و ایده داشته باشند نه آن را به مرحله ی اجرائ و بهربرداری برسانند نه کسانی که ریسک می کنند
حسن1492

باسلام خدمت جناب آقای محسن پهلوان با آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای جناب عالی امید وارم همیشه موفق باشید.
دیناروند

اقای پهلوان دیناروند هم شما رو حمایت معنوی میکند
مسعود

من در شاندیز زندگی می کنم از این خبرها فعلا" خبری نیست
مـــهــدی

باتشکراز شماوتمامی دست اندراکاران این پروژه عظیم من اهل خوزستانم وبرای این پروژه اومدم مشهدوازاین طرح بزرگ دیدن کردم وواقعا راضی بودم از طرح وساماندهی وتشکیلاتشون مرسی
omid

سلام آقای پهلوان واقعا خسته نباشید و همیشه موفق باشید
آرش

آقای پهلوان یک سری هم بیا جیری علیا و سفلی سرمایه گذار بکن چون در کنار خلیج فارس هستند و موقعیت تجاری دارن .
اسحاق عرب سنایی

سلام.همکاریم.خیلی دوست دارم از نزدیک ملاقاتی باهم داشته باشیم از وجودتان استفاده کنم.مچکرم
محمد

با سلام و عرض ارادت خدمت شما كار آفرين و خلاق محترم به استحضار مي رسانم اينجانب مهندس برق و كارمند پتروشيمي خراسان مي باشم و20 سال سابقه كار دارم همچنين داراي پروانه اشتقال بكارنظام مهندسي در امور نظارت و طراحي مي باشم مايلم در صورت موافقت جنابعالي با شما و كارهايتان بيشتر آشنا شوم و در صورت نياز با مجموعه تان همكاري داشته باشم
salar

سلام خدمت پهلوان عزیز.توکارتاسیسات وآتش نشانی میتونم پهلوانی کنم یاعلی
bbb

سلام آقای پهلوان من لیسانس کامپیوتر دارم در به در دنبال کار میگردم هر جا میرم چون پارتی ندارم بهم جوابی نمیدن لذا علاقه مند به همکاری با مجموعه شما هستم به خاطر خدا برام کاری کنید.
حسين

سلام آقاي پهلوان ضمن عرض خسته نباشيد خدمت شما وهمه همكارانتان،،من يكي از سهامدارهاي شهر رويايي پديده شانديز هستم وبه همه دوستان وآشنايانم روش خريد سهام پديده را برايشان توضيح ميدهم تادراين كاربزرگ شمارا ياري كنيم اميدوارم هميشه موفق باشيد
مهدي

سلام آقاي پهلوان من داراي مدرک فوق ليسانس جغرافيا و برنامه ريزي شهري هستم و بيکارم . لطفا اگه ميتونيد به من کمک کنيد
mitra

سلام وخسته نباشیدبه این همه پشتکاروخلاقیت,من قسط خریدسهام پدیده شاندیزمشهدرودارم لطفاراهنماییم بفرمایید,توروخدا واضح بگیداقای پهلوان سودمیبرم من همه داراییمومیخوام اینجاسرمایه گذاری کنم ممنونم ازاین همه لطف موفق باشید
اشرف

سلام من به تازگی سهام پدیده خرید کردم.هر چی بیشتر از پدیده میشنوم بیشتر دلم میخواد که اقای پهتوانو ببینم .کاش لااقل یه عکس از ایشون میذاشتین تا بیشتر اشنا میشدیم با این پهلوون....
محمد

عمرتان درازباد که توانسته ایداین همه اشتغال ودرامدبرای مردم ایران درست کنید
علی کمالی

سلام هنرستان سید جمال الدین اسد ابادی با هم سر یک میز مینشتیم بارها میخواستم شما رو از نزدیک ببینم که به همکلاسی خودت کاری هم داری یا نه اینقدر بزرگ شدید که دیگه غیر قابل ملاقات شدید با همه این بزرگی اگر گره یک دوست قدیمی رو باز کردید ویک کاربهش دادید هنرمند هستید پول زیاد شهرت زیاد خیلی دوستان رو از یادتان برده محسن اقا خدای ما هم بزرگه خدا حافظ مرد خدا
ف د

من داستانهای آقای پهلوان رو باور نمیکنم.
وحید

هر کی گفته دروغه بیاد شاندیز نگاه کنه.من خودم شاندیزی هستم دارم همه چیرو از نزدیک میبینم آفرین به این همه همت.درجواب دوستمونم چیزی که عیان است چه حاجت به بیان اس.
رها

سلام واقعا دم همتون گرم
حسن

با سلام خدمت آقای پهلوان و همکارانشان . من فرهنگی هستم که امسال بازنشته شده ام . همیشه افراد ریسک پذیر مورد علاقه من بوده اند و برای شما ها آرزوی موفقیت دارم . در صورت نیاز افتخار می کنم که با شما عزیزان همکاری داشته باشم
مجتبي

خيلي رويائيه فقط سرمايه ي اوليه رابگو
علی

با ستام من در پدید0 کار میکنم میشه بجای پول سحام بگیرم میخوام سحام پدیده رو داشته باشم
ﻣﺤﺒﻮﺑﻪ ﭘﻬﻠﻮاﻥ ﻣﻘﺪﻡ

ﻣﺎ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ اﻓﺘﺨﺎرﻣﻴﻜﻨﻴﻢ ﺁﻗﺎﻱ ﺣﺎﺝ ﻣﺤﺴﻦ ﭘﻬﻠﻮاﻥ ﻣﻘﺪﻡ ﺧﺪاﻗﻮﺕ ﺑﺎ ﺁﺭﺯﻭﻱ ﻣﻮﻓﻘﻴﺘ ﺮﻭﺯاﻓﺰﻭﻥ ﺷﻤﺎﻭﭘﺮﺳﻨﻞ ﻣﺤﺘﺮﻣ ﭘﺪﻳﺪﻩ...
دکتر

سلام: واقعا. .....!!!!!!!!!!!!!!!!
امید

سلام آقای پهلوان.خدا خیرتون بده برای این همه جوان کار درست کردید. من لیسانس فناوری اطلاعات وارتباطاتم. نه پول دارم نه پارتی. اگر امکان دارد یک کار کوچک به من بدهید ممنون میشم.میخواهم ازدواج کنم ولی پول ندارم نمیخوام به گناه بیفتم
محسن

واقعا خسته نباشی با این هایپر پدیده
حمید عزیزمقدم

گروه کارخانجات بین المللی*لیفتراک آریا* نماینده انحصاری *نیسان ژاپن* با 25 سال سابقه درخشان 6 ماه گارانتی طلایی* 10 سال خدمات پس از فروش* اماده همکاری یا شرکت محترم پدیده شاندیز 09353435950 شماره تماس مشهد: 05116516542 *فروش ویژه تعداد محدودی جک پالت و استاکر به مدت محدود*
علی

کسی که انقد پول داره هنر نکرده ریسک کنه...با جیب پر همه میتونن ریسک کنن...با کاشی کاریو بناییم همچین پولی جم نمیشه..پس شماهام به جا اینکه جو الکی بدین یکم فکر کنین..
nima

بزودی قیمت زمینهای شاندیز گرون میشه
روشنک

بابا دمت گرم واقعا سر سفره حلال وار نشستی انشاالله خدا بهت بیشتر بده**
محمود

سلام اقای پهلوان درود به همت شما ولی اقای پهلون همه یران مشهد و یا کیش و شهر های بزرگ نیست اگر در شهر های دیگر این هم کاریی انجام بشه و جوان ها مشغول کار بشن خیلی خوب میشه خواهش به شهر های دیگه هم فکر کنید نه فقط استانها بلکه شهرستانها همه ایران با تشکر از شما به اومید روزی که در کل شهرهای ایران صدای از تلاش شما شنیده بشه به امید ان روز
جواد

واقعا دست مریزاد باید گفت به آقای پهلوان ولقب امیرکبیر ایران شایسته ایشان است
محسن متبن

سلام.همه اس جبران زحمات پدر یزرگ شما ازطرف امام هشتم به اذن الله است. قدرش را بدانید که میدانید انشاالله.
کارشناس

آخه اینجا جای درخواست استخدام از آقای پهلوانه؟ تازه لیسانس و فوق لیسانس هم دارید و اینو نمی فهمید
حسن عزیزی

ایامردم بولاشون بس بکیرن بازم هستی
محیط زیست

لطفا از ساخت شاندیز تو شمال خوداری کنید شمال به بکر بودن وسرسبزی اش قشنگ از مدیران شاندیز درخواست اجزانه دارم از ساخت شاندیز تو شمال خوداری کنیید
عباس بهاری

سلامآقای پهلوان دست شما درد نکند با این همه کار آفرینی .خسته نباشید
رضا

سلام و درود بر شما... اقای پهلوان ضمن خسته نباشید به شما و همکاراتون باس بپرسم حالا رویه شما با کارشکنی هایی که در مورد پدیده میکنن چیه و چرا نمیذارن یه نفر که موفق شده و دست هزاران نفر رو گرفته ، به کارش ادامه بده ؟ اگر شما را بکوبند دیگر کسی در ایران سرمایه گذاری نخواهد کرد و در دل باقیه کارافرینان ترس و بی رغبتی ایجاد خواهد شد. . امیدوارم در سایه ایزد منان پیروز و سربلند باشید و بدانید دعای خیلی از خانواده ها پشت و پناهت هست و خواهد بود.
سعید

پهلوان جان تو هم آخر کار تو زرد از آب در نیای برداری بری
حمید جون

سلام اقای پهلوان خیلی ممنون با این کار های اجق وجق تون

نظر شما

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:

 


نظرسنجی

عضویت در خبرنامه
نام :
ایمیل :  
 

  در زمان امتحان، قهوه، شکلات و نوشابه ممنوع! به زمان امتحانات نزدیک می‌شویم... دلشوره و دلشوره....

  مسمومیت های غذایی باور نکردنی! همه ساله در جهان افراد زیادی به خاطر بروز مسمومیت ...

  مصرف نابجای ویتامین C و d نارسایی کلیه را به همراه دارد مصرف مداوم و بیش از حد ویتامینهای C و d سبب بروز ا...

موارد بیشتر...
ورود کاربران
نام کاربر:
کلمه عبور:
یاداوری کلمه عبور عضویت در سایت